Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek ez bunkóság lenne?

Szerintetek ez bunkóság lenne?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy jövő tanév után (sajnos csak most jutott eszembe, a jövői tankönyvek már megvannak) azokat a könyveket, amiket a tanár mondja, hogy nem kell órára nem rendelem meg.

Ha házi benne lesz, akkor majd lefotóztatom a többiekkel.

Ti bunkónak tartanátok, ha én lennék az osztálytársatok és ezt tenném?



2017. júl. 15. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Jobbat mondok: beszélj egy felsőbb évessel és tőle vedd meg a könyveket, mondjuk féláron. Mindeketten jól jártok.

Egyébként teljesen jól csinálod. A könyvek felét sosem használtuk. Az utolsó évben már nem is rendeltem meg egy könyvet sem...

2017. júl. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát, nem is tudom... Elég kiszolgáltatott helyzet lesz, hogy mindig kell valakit találnod, aki elküldi a leckét. Plusz a tanár nem biztos, hogy meg fogja tudni neked atombiztosra mondani, hogy az adott könyv fog-e valaha órán kelleni. És tanulni miből fogsz? A felsőbbévesektől megvásárlás sokkal értelmesebb ötlet.
2017. júl. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%

Az első válaszoló jól írta.

HA másokét fotózod be, egy idő után megutálnak.

2017. júl. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hmm oké, ez mondjuk még jobb ötlet. Nem nagyon tartom most nyáron egyik felsőbb évessel a kapcsolatot, de körbekérdezek mindenképp. Azt hiszem tudom is, hogy kit fogok megkérdezni, remélem nem könyvtári a könyve, és remélem ugyanabból tanulnak, mint amiből mi fogunk, mert egy matekkönyvnél+feladatgyűjteménynél pl nem mindegy a feladatok számozása ugye.

Azért még várom mások válaszát is!!

2017. júl. 15. 16:01
 5/7 anonim válasza:
100%

Szerintem a fontosabb tankönyveket és a munkafüzeteket rendeld meg, tehát ami feltétlen kell, mert gyakran van használva. Próbálkozhatsz felsőbbéveseknél, vagy interneten, ott is sok tankönyvet árulnak használtan.

Én is feleslegesnek tartom az összeset megrendelni, sokszor év végén jöttem rá hogy mennyi könyvet nem kellett volna megvenni :D Eladni meg nem könnyű, még úgy sem, hogy ki se nyitottam.

Én biztos idegesítőnek találnám, ha valaki egy éven keresztül folyton az én könyvemet kérné el hogy lefotózza, persze 1-2 alkalommal szívesen odaadnám.

2017. júl. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha az a másik fizetett a könyvért, amit lemásolsz, akkor kihasználás.


Szabad egyébként lefotózni?

2017. júl. 17. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát ha hiányzok, akkor is általában vagy lefotózzák az adott lapot a könyvben, vagy csak leírják a feladat számát.

De olyan is van, hogy bent felejtem a szekrényben a könyvemet, és valakit megkérek, hogy fotózza le és küldje el messengeren azt, amit tanulni kell belőle.

2017. júl. 17. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!