Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha a tanár önbántalmazás vagy...

Ha a tanár önbántalmazás vagy erőszak nyomát látja mit kell tennie?

Figyelt kérdés

Tehát vagy családon belüli erőszak lehet (de persze ezt nem lehet látásra megmondani) vagy valaki más bántotta láthatóan vagy esetleg önbántalmazás nyoma látszik rajta. Mit kellene vagy mit tesz? Nem csak általános hanem egy komolyabb gimiben ahol viszonylag szigorúak a tanárok és foglalkoznak a gyerekekkel.

Elméleti kérdés. Csak mondom nehogy vita kerekedjen.


2017. júl. 22. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Sulipszichológus illetve gyámhatóság.
2017. júl. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem beszélgetni a gyerekkel, hogy érzi magát, megismerni, és szólni a szülőnek, esetleg iskolapszichológushoz vinni, ha csakádi bántalmazás akkor is figyelmeztetni a szülőket, és ha nem lesz változás akkor szólni hivatalos szerveknek . Én ezt tenném
2017. júl. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mivel nincs sajnos minden iskolának pszichológusa, ezért a védőnőnek szoktak szólni leginkább, aki jelez a gyámhatóság fele.

De a legjobb lenne ilyen esetben az iskolaorvos és iskola pszichológus kombó. Ha pedig nagyon komoly a baj, akkor gyámügy és pszichiáter.

2017. júl. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Metionin ***** válasza:
Engem általánosban verés nyomai miatt a védődnőhöz küldtek, anyámat meg behívták. Gimiben az iskolaorvoshoz küldött az oszi amikor azt hitte hogy evészavarom van és szintén felhívta anyámat. Indokolt esetben a gyámügynek is szólnak szerintem.
2017. júl. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!