Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám bántja anyám, mit tudok...

Apám bántja anyám, mit tudok tenni? (16/L)

Figyelt kérdés

16 éves egyke lány vagyok, és kezdenek teljesen felőrlődni az idegeim. Apám kamionsofőr és 3-6 hetet dolgozik külföldön, 1-3 hetet van itthon. Anyám munkanélküli.

Már kiskorom óta vannak otthon kisebb-nagyobb cirkuszok otthon, ami van hogy csak annyi, hogy apám trágárul beszél anyámhoz, de van hogy teljesen komollyá fajul a helyzet és bántja őt, üti, rúgja, tárgyakat vág hozzá meg a földhöz és ordít. Engem soha nem bántalmazott, max. egy kis tasli a nyakamra, de ordítani velem is szokott, megaláz, stb.

Miután van egy-egy ilyen cirkusz apám mindig azt mondja sajnálja és próbál kárpótolni, meg megígéri hogy többet nem történik, de soha sem így van. A veszekedések között eltelhet pár hét vagy pár hónap is.

Egyszerűen nem bírom már, amikor dolgozik apám akkor is csak arra bírok gondolni, hogy mennyire félek attól hogy hazajön és megint balhé lesz. Rengeteget sírok titokban, és úgy érzem, hogy fogságban vagyok. Amikor pedig itthon van, akkor kész idegroncs vagyok, próbálok minél kevesebbet otthon lenni, másoknál aludni.

A barátommal majdnem másfél éve vagyok együtt és egyedül ő tudja elfelejtetni velem, hogy mi is van otthon. Mindig ő bátorít és nyugtat meg engem, néha már úgy érzem, hogy csakis miatta érdemes még élnem.

Egyszer kb. másfél éve volt egy ilyen cirkusz otthon, szüleim részegek voltak és apám bántotta anyám, akkor kiléptem az ablakon és átfutottam a barátomhoz, mivel elég közel lakik. Szinte egész éjjel sírtam és szüleim szerencsére nem hívták ki a rendőrséget, hogy hazavigyenek (valószínűleg tudták, hogy akkor megmondanám a rendőröknek, hogy mi folyik otthon).

Mit tudok én egyáltalán tenni? Ha arra gondolok, hogy rendőrségre kell menni, mindig elfog a bűntudat és félek hogy apámat lecsukják, anyám meg alig fog tudni enni, meg apám amúgy is mindig vesz nekem dolgokat, meg ő tart el minket gyakorlatilag.

Mit tehetek? Előre is köszönöm a válaszokat.



2017. ápr. 30. 19:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Megmondod anyádnak, hogy ha ennek véget akar vetni, akkor álljon a saját lábára. Menjen el dolgozni és váljon el. Apád azért teszi ezt, mert tudja, hogy anyád függ tőle.

Ha rád való tekintettel sem lép anyád, akkor neked kell 18 éves korodban elköltöznöd és a saját lábadra állnod, ezt a 2 évet meg kibekkeled.

De azért vigyázz, nehogy egy rossz kapcsolatba menekülj a szüleid elől. Rendben, hogy azt írtad, hogy a barátod az egyetlen, aki meghallgat, de az nem biztos, hogy ha komolyra fordulna a helyzet, számíthatnál rá. Bocs, hogy ezt írom, de van tapasztalatom. Tudom, hogy vannak olyan emberek, akik szeretik játszani a segítő szamaritánust, de csak messziről.

2017. ápr. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

"volt egy ilyen cirkusz otthon, szüleim részegek voltak"


itt van a kutya elásva...

2017. ápr. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%
nálunk is sokáig ez volt, egyszer ráhívtam a rendőröket,távoltartási végzést kapott,ilyenért nem hiszem hogy lecsuknák...azóta érdekes módon tud normálisan viselkedni,ha vita is van,inkább enged,vagy elmegy lenyugodni,nem tördel meg ordibál
2017. ápr. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon szomorú.amikor en 14 lehettem, nalunk is voltak a rendörök, mert apám vascsővel verte anyámat az utcan, a szomszed rangatta le róla, és kihivtak a rendöröket.utana apam el is költözött, elváltak.mivel apukad hozza haza a penzt, anyukad nem akar lépni gondolom, vagy nem tud.utana nagyon nehezen tudnatok megélni.nincs az iskolaban pszichologus akitöl tanacsot tudnal kerni?
2017. ápr. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Első, köszönöm. Anyámnak gerincproblémái vannak, és érettséginél nincs magasabb végzettsége, szerintem ezért nem tud nagyon munkát találni, meg hát nyomja is már majdnem az ötvenet. Köszi a tanácsot, vigyázni fogok magamra.

Második, igen, ezt elfelejtettem. Amikor apám hazajön mindig jönnek vendégek és elég sokat isznak, pár hete is volt egy ilyen balhé amikor szerencsére épp nem voltam itthon, és anyám szülinapja alkalmából (Hétközben) berúgtak. Amikor csak egy kicsit is isznak már nagyon szoktam rettegni, mert tényleg sokkal nagyobb az esély veszekedésre így...

Harmadik, köszönöm.. Nagyon sokat gondolkodtam a rendőrségen, csak nagyon szorítja a torkom a bűntudat és a félelem.

2017. ápr. 30. 19:58
 6/16 A kérdező kommentje:
4-es, igen, ez a baj, hogy lényegében a pénz a baj... Van iskolapszichológus, járok hozzá a depresszív hajlamom miatt és meséltem neki erről, csak keveset találkozunk, mert elég sokan járnak hozzá. Következő alkalommal szeretnék vele egy kettes beszélgetésre időpontot kérni.
2017. ápr. 30. 20:00
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Sokan dolgoznak érettségivel és mozgàssérülten csak akarni kell. Nyugodtan hívd ki a rendőrséget. Nem tudsz egy rokonhoz költözni?
2017. ápr. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, ebben igazad van.

Nagyszüleimhez tudnék költözni, féltestvérem is velük élt jó ideig.

2017. ápr. 30. 20:07
 9/16 anonim ***** válasza:

Más rokonod van, akivel élhetnél?

Állami gondozásba szívesen mennél?

2017. ápr. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg anyáddal beszélni, hogy költözzetek el, és hagyja ott apádat. Ha nem teszi meg akkor ez innentől nem a te dolgod. Akkor sem ha a szüleid. Sajnos mindenkinek jogában áll tönkretenni a saját életét. Amíg nem leszel 18 sajnos áldozat vagy. Bár ha szorult beléd elég bátorság az iskolában szólhatsz valamelyik tanárodnak hogy gondok vannak, ha van olyan akivel jóba vagy. És balhé esetén a rendőrséget is kihívhatod mert nem vagy köteles ezt elviselni. Ne legyen emiatt bűntudatod. Anyádnak így is szar meg úgyis. De ezt ő választotta. Kiszállhatna belőle, de neki kényelmesebb a szarban ülni mint tenni valamit. Az ő példájuk legyen neked is példa....hogy soha ne keveredj ilyen szituba. Ha nem vagyv elég bátor akkor kínlódd végig ezt a 2 évet és utána költözz el. Egyébként szerintem ha nagyon nem bírod most is próbálkozhatsz kollégiumi elhelyezéssel. Ebben az iskolában tudnak neked segíteni, vagy anyádnak is felhozhatod a témát, hátha elgondolkozik rajta. Ne szégyeld a dolgot. Nem tehetsz róla hogy ilyenek a szüleid. Csak egyet ne.tegyél! Ne legyél olyan mint az anyád és ne ülj még évekig kínlódva ebben a helyzetben csak azért mert kényelmesebb otthon lakni.A lényeg, hogy légy bátor és változtass!
2017. ápr. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!