Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Pedagógus társak! Fordult elő...

Pedagógus társak! Fordult elő veletek, hogy egy diák annyira felkeltette az érdeklődésetek, hogy az óratervet is neki készítitek? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval kedves tanárok!

Annak ellenére, hogy tudom, hogy nem szabadott volna hogy ez megtörténjen, egy diákom jobban érdekel, jobban kedvelem, mint a többit. Sokszor otthon is eszembe jut, mikor készülök fel a másnapi órámra az Ő osztályával, hogy "Ez a feladat/téma tetszene neki!". Próbálom az óráim minél könnyebb hangvételűvé tenni, poénkodni, hogy élvezhető legyen, ahogy, s amit tanítok, hogy könnyebb legyen a tanulás a tanítványaimnak, Neki. Még most, nyáron is sokszor gondolok rá, mint egyik legkedvesebb tanítványomra, főleg, hogy nemsokára elkezdődik a tanítás. Egyszerűen elkezdett érdekelni, hogy tetszik-e neki az órám, szeret-e, mint tanárt, s most izgulni kezdtem az idei tanév miatt - ugyan tudom, hogy ezen nem kéne gondolkozzam, hiszen az én feladatom a diákjaim "nevelése", (amit ugyan sokszor a szülők helyett kell megtennünk, tanároknak) s megtanítani őket gondolkodni.

Veletek történt már hasonló? Kedvenc diákotok van, s ha igen, hogy kezelitek a helyzetet? Esetleg diák, aki felé vonzalmat is éreztek? (Ez utóbbi csak felvetés, félreértés ne essék!)


Válaszaitok előre is köszönöm, s további jó felkészülést - főleg lélekben - a következő tanévre!



2017. aug. 18. 11:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
42%
Belezúgtál?Hány éves vagy?
2017. aug. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
61%

Igen, első, belezúgott, mert egy ember nem kedvelhet egy másikat anélkül, hogy az ne szerelem legyen :/


Szerintem nem gond, amíg nem változik az egész éves terv, lehet hogy több diákkal megszeretteted az óráidat :)

2017. aug. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
54%

Te akkor vagy tanár, amikor én nyári hókotró.

Te egy kiscsaj vagy, aki azt vizionálja be magának, hogy tetszik a tanárának, és erre próbál most igazolást keresni a neten. Különben tudnád, hogy van egy tanmenet, aszerint készülünk az órára, nem aszerint, hogy Gizikének mi tetszene.

Amíg az álmodozás szintjén maradsz, oké, de ne kezdj meséket gyártani a tanárról az osztálytársaidnak, köszi.

2017. aug. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Kedves 1#,

Mint ahogy 2# is írta, lehet kedvelni valakit, legyen az fiatalabb, idősebb, vagy egykorú velem, anélkül, hogy az szerelem lenne.


2#-es válaszadó, köszönöm kultúrált és segítő válaszod! :)


3#: Egyáltalán nem kivételezem vele, hiszen minden diákom egyenrangú, s aként kell kezeljem őket függetlenül a személyes benyomásomtól, szimpátiánktól, tanulmányi eredményeitől. Nem kivételezem egy tanítványommal sem, sem pozitív, sem negatív irányban.

Kérlek a támadó és rossz hangvételű válaszaid tartsd meg magadnak, köszönöm.


4#: ugyan van egy tanmenet, kerettanterv, de ha jó pedagógus lennél, tudnád, hogy a tanár dolga ugyan a tanagyag megfelelő mennyiségű leadása megfelelő idő alatt, ezt lehet úgy is tenni, hogy a diákok élvezzék azt, ahogy ezt teszem. Nem véletlenül van ez így: ha élvezetesek az órák, s tetszenek az óráim a diákjaimnak, szívesebben tanulnak rá, meg is szerethetik a tantárgyam azok, akik eddig nem tették. "Amíg az álmodozás szintjén maradsz, oké, de ne kezdj meséket gyártani a tanárról az osztálytársaidnak, köszi." - ez nem tudom hogy jött témához, valószínű ez a te személyes rossz tapasztalatodon alapszik, sajnálom, ha így van.

Ugyanakkor pedagógusként nem tudom hogy lehet az ember ilyen lekezelő bárkivel is, nemhogy egy gyermeknek hitt (!!) személlyel.

2017. aug. 18. 12:48
 5/19 anonim ***** válasza:
32%
Jézusom......
2017. aug. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom, hogy egy diák válasza mennyire számít/érdekel ebben a helyzetben, de leírhatom a "történetem."


Mindenem a magyar és osztályfőnököm tanítja az irodalmat és a nyelvtant is. Nagyon szeretjük az óráit, (nemcsak én), sokszor nevetünk és tényleg nagyon jó vázlatokat írunk, amiből otthon öröm tanulni. Bátran ki merem jelenteni, hogy én vagyok az egyik tanuló az osztályból, akit nagyon érdekel a magyar, szóval szerintem ezért is foglalkozik velem, de ez nem azt jelenti, hogy a többieknek nem segít, csak látom rajta, mennyire örül neki, hogy ennyire érdeklődöm a tantárgy felé.


Évzárón felajánlotta, hogy mehetek hozzá nyáron egy délután és beszélgethetünk, hogy mik a terveim a magyarral (sajnos már nem megyek OKTV-re, így alakult), és július elején meg is látogattam. Magánemberként is nagyon kedves és segítőkész volt. Nagyon megszerettem őt. Nehéz lesz elengedni év végén...


Ősztől végzős leszek, remélem, ugyanolyan jó lesz a felkészülés vele, együtt az osztállyal és otthon, egyedül is, mint ahogy eddig.


Hozzáteszem, tanárnőről van szó, még mielőtt elkezdődnének a találgatások arról, hogy mik történtek nála...


L/19

2017. aug. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
92%

Nem valószínű, hogy itt "kolléga" válaszol neked, max olyan volt, vagy jelenlegi tanulók, akik a tanárukba zúgtak bele. :)

De úgy vélem, jobb is, ha egy tanár sem "azonosít be" téged írásod alapján.

Tanárként, értelmiségiként biztosan tudsz annyit a "szakmádról", hogy piszkosul megütheted a bokádat, ha ezt így folytatod

(Főleg , ha kiskorú a kedvenc diákod, és többek számára is kiderül a vonzalom, az "egyoldalú" történet.)


Ha komolyan veszed magad és a felelősségteljes munkádat, nagyon gyorsan vegyél erőt magadon és az érzelmeiden! Már tegnap!


Ne várd meg, míg pedofiliára, vagy hasonló igaz-,vagy igaztalan gyanúra és vádakra alapozva jól kirúgnak, eltiltanak és megbüntetnek! <<< ( persze, természetesen ez iménti is csupán "csak felvetés, félreértés ne essék!" )


"Próbálom az óráim minél könnyebb hangvételűvé tenni, poénkodni, hogy élvezhető legyen, ahogy, s amit tanítok, hogy könnyebb legyen a tanulás a tanítványaimnak." < kb. ennyi, ami szimpatikus és követendő a tanítás mikéntjéről és A NEVELÉS FONTOSSÁGÁRÓL vallott nézeteidből.

Ugyanis naponta láthatod, hogy legtöbbször nem a diák tehet arról, hogy "neveletlen" : már a szüleiknek sincs gondolatuk arról, hogyan is kell egy gyereket felnevelni. Úgy vélik, elég, ha a gyereket leültetik a net elé, a napi takarmányt megkapják a mekiben és fotóról még felismerik apjukat, anyjukat, géndonoraikat.


Engem úgy 35 éve egy matektanárnő tett tönkre, 3 életre.

Részint féltékeny volt ránk, vert is minket ( velem együtt 3 lány az osztályból) részint -súlyos epilepsziám kapcsán- naponta megalázott. Mi totál kiszolgáltatottak és a szülők is tehetlenek voltak, mert sem nekik, sem anyámnak sem volt vörös párttagsági könyvecskéje, sem tömött borítékja és az szükséges lett volna ahhoz, hogy figyelembe vegyenek minket, mint emberi lényeket.

Színötös tanulóként kerültem át a felsőbb tagozatba, az ötödik osztályba, majdnem 10 év alatt végeztem a 8 általánost, kegyelemegyes bizonyítvánnyal, totál tönkrevágva.


Elnézést a helyesírási hibákért és az esetleges keménynek tűnő véleményért, de szerintem szeptember elseje előtt, azaz sürgősen intézd el fejben, mit akarsz, főleg, ha kiskorú az illető!

Nem azért írom ezt, mert odavagyok a tanárokért, hanem, mert lehet, hogy kár lenne érted. Egy tanuló felé se lehetsz elfogult, pártatlannak kell maradnod. Egyéb ezer módja van, hogy segítsd egy-egy tanuló teljesítményének javulását, egyengesd az útját.

Észen legyél: vagy embereld meg magad, vagy add be a lemondásod ! Ne várd meg, míg -okkal, vagy ok nélkül, de- kikezdenek a szülők, a kollégák, mert abból nem tudsz jól kijönni!

Üdv és sok sikert a felkészüléshez a következő tanévre!

" Fejben" és "lélekben" egyaránt...ha jól értesz...

2017. aug. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Kedves 7#.

Nagyon köszönöm válaszod, persze hogy számít a diák nézőpontja is. Főleg, hogy azt igazolja, hogy nem mindegy, hogy hogyan tart egy pedagógus órát, valamint nem kivételezés, ha egy diákunk jobban "nyomjuk", támogatjuk, ez csak azért van, mert őt lehet.

Elmondhatom, s szerintem bárki más is, hogy a te tanárod egy igazi emberi pedagógus, szívén viseli a diákjai sorsát.

Igen, valóban, örülünk, ha egy diákunk érdeklődik a tantárgyunk iránt, pláne ha úgy odavan érte, mint te :)

Sajnos megértem, hogy oda kellett írd azt az utolsó mondatot, amiben védekezel a tanárod nemével, mert rengeteg embernek tabu téma ez, s támadnak, negatívan reagálnak bármilyen tanár-diák kapcsolati kérdésre.

Sajnálom az OKTVt, ugyanakkor kitartás és sok sikert az érettségihez! :)

2017. aug. 18. 13:14
 9/19 anonim ***** válasza:
80%

Még mindig nem hiszem, hogy tanár vagy. Én sem magyarszakos vagyok, de ahogyan te írsz, nyelvhelyességi és helyesírási szempontból is kritikán aluli.

Én is tudom, hogy a diákok számára élvezetessé kell tenni az órát, de te pont azt írtad, hogy EGY diák számára igyekszel azt élvezhetővé tenni, hogy közben ott a többi diák is, az már csak járulékos dolog, ha közben ők is jónak tartják az órát.

Amit lekezelőnek érzel a megnyilvánulásomban az annak az igyekezetnek/vagy a butaság azon fokának szól, amivel lejáratod a kérdéseddel is, megnyilvánulásoddal is "tanártársaidat".

Mondom, élénk a fantáziád, bár igen szegényes. Nekem semmiféle ilyen ügyem nem volt. Lehet, az én esetemben is akadt egy-egy diák, aki hasonlót gondolt, mint te, de szerencsére az intelligánciájuk győzött a hormonjaik felett.

2017. aug. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
96%
Az írásod alapján én sem hiszem el, hogy tanár vagy!
2017. aug. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!