Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A kérdésem azokhoz szól, akik...

A kérdésem azokhoz szól, akik magántanárhoz, bármilyen edzésre járnak/otthon diákokat vállalnak, edzést tartanak! Nálatok ez hogy működik?

Figyelt kérdés

Ti a magántanárotokat,edzőtöket magázzátok vagy tegezitek?


Én jártam órára egy idősebb nénihez,nagyon szerettem.Természetesen magáztam.

Most egy fiatalabb,de nem 25 éves "tanár nénihez" járok,ő első órán felajánlotta,hogy tegezzem nyugodtan.Amúgy tanárként is dolgozik,nem csak otthon tanít,ezért meg is lepődtem a felajánláson.Nekem ez először olyan furcsa volt. Az órák amúgy nagyon jó hangulatúak,így,hogy tegezem,szinte már semmi iskola feelingje nincs a dolognak,kb. mintha egy barátnőm korrepetálna. :)

Volt Lovasoktatóm fiatal,őt alapból is tegezem. :)


2017. aug. 18. 12:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon fiatal magántanárom egyelőre nem volt. Vagyis de, volt, de az is ilyen harminc év körüli. Mindegyiket magáztam, igaz, nekem fel sem ajánlták, hogy esetleg tegezzem őket, nem is akartam. Úgy gondoltam, és még mindig gondolom, hogy kizárólag amolyan munkaviszonyban vagyunk együtt. Ha elkényelmesednék a tanár mellett, akkor valószínű a tanulás róvására menne.
2017. aug. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én senkit sem magázok akivel rendszeresen beszélek.
2017. aug. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Magántanárként dolgozom, 50+ éves férfi vagyok.

Más nem feltétlenül így van vele, de engem egyáltalán nem izgat, hogyan szólít a tanítvány. A legtöbb magáz, de sok tegez, vannak köztük felső általános iskolások (11-13 évesek), akik tegeznek.

Én magam az általános és középiskolába járó tanítványaimat rutinszerűen tegezem első pillanattól kezdve, az érettségizett hölgyeket (sok ilyen van) magázom, az érettségizett fiúknál, férfiaknál kezdeményezem a tegezést.

Kellemesebb, könnyebb és merem állítani, hogy hatékonyabb is olyan viszonyban tanítani, amelyben a tegezés természetes. Persze nem a tegezés miatt, az csak jelzi, hogy közvetlen viszonyban vagyunk.

Van néhány tanítványom, akiknél egyszerűen nem áll rá a szám a magázásra, pedig illem és a fentiek szerint magáznom kellene. Igaz, olyan is volt, hogy a tegezésre nem bírtunk áttérni sehogy sem, pedig kölcsönösen szorgalmaztuk. Személyiségfüggő.

Ha nem nagyon bizalmaskodó a tanárod, tehát ha neked nem kellemetlen, akkor nyugodtam fogadd el a tegező viszonyt, akár nagy korkülönbség esetén is. Ha meg túl bizalmaskodó, akkor keress mást.

Más esetekben, ha nem nagyon merev a tanár, udvariasan tisztázhatod, akár kezdeményezheted is, pl. "hogyan szokták szólítani?", "szereti-e hogy tanárnőnek szólítom?", "hogy szereti, ha szólítják?", stb.

2017. aug. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!