Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olasz újrakezdő vagyok,...

Olasz újrakezdő vagyok, szeretném otthon átismételni, alapokat újra elsajátítani otthon mielőtt magántanárhoz mennék. Jó könyvet ismertek? Szókincsfejlesztő kéne, meg hogy milyen tematika alapján haladjak a nyelvtannal

Figyelt kérdés
2016. okt. 7. 13:26
 1/1 anonim ***** válasza:
A nyelvtanhoz ajánlom a PONS Nyelvtan 3 lépésben könyvet, abban minden lényegesebb nyelvtani jelenség benn van, közérthető nyelvezetben és feladatokkal. Szókincsre vannak ilyen tematikus szólisták, de én azokat nem ajánlom, mert borzasztóan unalmas lenne ha nekiállnál tanulni azokat, viszont van az Alaptársalgás olaszul könyv, ami azért jó mert alapszintű, így a legfontosabb szavak benne vannak, ráadásul kétnyelvű, így nem is kell szótárazgatni. Esetleg még vannak ezek a tanulókártyák is, de ezekkel az a baj, hogy ki vannak emelve a szövegkörnyezetükből, tehát nem igazán alkalmasak megfelelő tanulásra. A nyelvtan tematikájára én azt tanácsolnám, hogy nézd át a névelők, főnév/melléknév egyeztetést, a névmásokat, utána pedig az igeidőket.
2016. okt. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!