Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nem fogom tudni folytatni az...

Nem fogom tudni folytatni az iskolát, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gimnáziumba járok és most leszek másodikos, viszont úgy érzem tönkretesz az iskola. Nem a tanulás miatt elég jó tanuló vagyok tavaly az enyém lett a legjobb központi a suliban és most is 4,5 körüli az átlagom. Úgy érzem menne egyedül is a tanulás, lehet magántanulónak kellene mennem vagy jelentkezni egy ilyen esti suliba(ha lehet?).

Szóval az a lényeg hogy a dolgok hogy elég rosszul mennek a dolgok.. a szüleim egész gyermekkoromban veszekedtek egymással és velem is mindenen. Annyira hogy minden reggel vagy fél órát sírtam egyedül a mosdóban. Aztán mentem a suliba ahol amiért nem voltam valami szép és teljesen zárkózott voltam ezért kiközösítettek. Amikor odamentem másokhoz elküldtek, nem is próbálkoztam sokáig. Ez így még tűrhető is lenne,de napközis voltam és órákat ültem egyedül a padon. a tanárok szánalmasnak tartottak amiért nem "játszottam" másokkal és néha odaküldték hozzám a többi lányt akik olyankor jópofiskodtak velem. jajj miért nem jössz ide így meg úgy barátok leszünk. aztán amikor odamentem bocsi most ne majd máskor.. mindig. szörnyen éreztem magam és ez odáig fajult hogy 3.ban kórházba kerültem rosszullétek miatt. Voltam pszichológusnál is, de nem meséltem neki a dolgokról, így nem tudott segíteni. egy hétig voltam ott de szánalmas módon az egész életem legjobb egy hetének tartom. lettek barátaim és imádtam az orvosokat. egyszer sem lettem rosszul azalatt az idő alatt. de amikor visszakerültem a suliba minden kezdődött előröl. 248 óra hiányzásom volt, csak a jó jegyeim miatt nem kényszerítettek osztályozó vizsgára. szóval teltek a napok. reggel felkeltem egy kis veszekedés egy kis sírás. a suliban egyedül lét sírás. aztán hazaérve lefekvésig sorozatnézés. 6.ban megint kórházba kerültem ez már nem volt olyan jó ott is rám jöttek ma rosszullétek,de megint semmi... akkor meghalt a papám akit mindennél jobban szerettem. csak még rosszabb lett minden. lett egy barátnőm aki mellett nem tudtam megnyílni mert csak magával törődött, ez se segített sokat. Most 9.be úgy mentem hogy változtatok a dolgokon.Nem akartam mindent újra végig csinálni. egy lánnyal sokat beszélgettünk, de amikor jöttek a barátnői bepánikoltam. Az agyam teljesen leblokkolt nem tudtam gondolkozni és kimondani a szavakat. visszagondolva mintha egy pánikrohamom is lett volna. velük elszúrtam mindent. aztán jött egy másik lány rengeteget nevettünk együtt de lepasszolt mondván bocsika én nem csak egy emberrel akarok jóban lenni. oké ez egy újabb nagy pofon volt. teljesen bezárkóztam megint nem beszéltem senkivel de ez az osztályomnak is megfelelt.

Otthon romlottak a dolgok anya engem okolt amiért hozzáment apához és gondolom ezért nem szeretett annyira. most válófélben vannak és szintén sok a vita..

augusztus eleje óta rosszul alszok és rémálmaim vannak ha a sulira gondolok nem tudok visszamenni oda...

amúgy voltak közben durva dolgok de igazából a lényeg ez így is hosszú lett nagyobb részletek nélkül. Bár elég kusza az egész bocsánat a rettenetes fogalmazás miatt nem szántam rá valami sok időt, de nem is baj belefáradtam most már mindenbe. ha szántok rám időt azt nagyon tudom értékelni, de kérlek ne írjatok olyanokat hogy nyíljak meg változtassak magamon én tettem tönkre mindent.Köszönöm.


2017. aug. 19. 00:23
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Soha ne add fel amiben jó vagy. Csináld végig, ha kell egyedül. Mindig lesz melletted valaki, de nem biztos, hogy ugyanaz.
2017. aug. 19. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%
Szia értelmes lánynak tűnsz és sajnálom ami veled történt, de ha tovább akarsz tanulni, akkor a magántanulóság az nem opció, 14l
2017. aug. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat tényleg szeretnék tovább tanulni. Az ELTE volt sokáig az álmom. Szeretnék most is odajárni de ilyen feltételek mellett nagyon nehéz. Egy volt tanárommal nagyon jó kapcsolatban vagyunk ő az egyetlen aki mindig támogatott és hitt bennem. Ő azt mondja váltsak iskolát és menjek olyan helyre ahol azok vannak előnyben amikkel szeretnék továbbtanulni. Erről mit gondoltok?
2017. aug. 19. 00:55
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Szia! Velem is végig ez volt, kb 100%ig azonosolni tudok veled.

De nem adtam fel. Te se tedd. Ha magántanuló leszel, akkor olyan miatt adod fel az egészet ami mások hibája. Mindig van remény. Tudom, hogy nem fognak most hirtelen megszeretni téged, és az is lehet, hogy egyedül kell végigcsinálnod. Igen, az élet most eléggé kiszúrt veled. De erős vagy, és nem véletlenül születtél meg. Nem véletlen kerültél ebbe. Azért mert egy erős lány vagy, akit az élet kicsit megedz, hogy később többre mehessen mint bárki más aki valaha is bántotta. Én hiszek az igazságban, mióta végre kikerültem ebből a helyzetből. Ne add fel. Az élet nehéz, fogsz még kapni pár pofont. De hidd el, ha végig csinálod, többet fosz érni minden elkényeztetett korodbelinél akinek már minden az ölükbe pottyant. Persze ezt az egészet most te éled át,így te tudod, ha magántanuló akarsz lenni mindenképp. Nekem írhatsz!:)

19/L

2017. aug. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én hasonló dolgokat éltem át az iskolában fiúként, teljes mértékben átérzem a helyzeted. Nagyon nehéz szituáció, lelkileg kifacsarja az embert, de kapaszkodj abba, hogy amin eddig átmentél az csak erősebbé tett. Tudom milyen érzés az, amikor az ember próbálja a legjobbját nyújtani és csak néznek rá, mint egy kívülállóra, egy földönkívülire, amikor csak szánalomból vagy gúnyból szólnak hozzád. Hidd el nem benned van a hiba. Nem tartozol az átlagba, a csordába, ezt érzik és ezért löknek ki, de ezzel ne törődj. Inkább legyél önmagad és legyen egy igaz barátod, mint megjátszott személy felszínes érdekbarátokkal. Koncentrálj a tanulásra, mert úgyis rengeteg az anyag, jó 3 évet kell kibírnod, hamar elrepül, ha a célra koncentrálsz és biztos, hogy akad egy-két igaz ember is, akivel össze tudsz barátkozni és egy hullámhosszon lesztek. Nézd úgy a sulit, mint egy falat, egy leküzdendő akadályt, ami egy lépcső a továbbtanulásod, a nyugodt életed, a jövőd felé. Csak a célra koncentrálj és a fájdalom eltompul, sőt megszűnik.
2017. aug. 19. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Keresd meg az iskolapszichológust, és kérj tőle tanácsot.
2017. aug. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A magántanulóság elég nagy anyagi teher lehet a szülőknek középiskolai fokon, mert magántanárokra lehet szükséged legalább egy-két tárgyból, és főleg, ha válófélben vannak, nem is biztos, hogy belemennek.


De tudsz te barátkozni, mert voltak, akikkel jól kijöttél! Azt viszont nem várhatod el senkitől, hogy csak veled barátkozzon...

2017. aug. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha magan tanulo leszel -> tobbet vagy otthon es tobbet hallgathatod a veszekedest.

Ha abba hagyod a sulit -> mehetsz dolgozni egy raktarba es 29 eves korodban mesz esti tagozatra szenvedni mert ra fogsz jonni, hogy kikerulhetetlen.

Ha maradsz es kuzdesz -> sikeres leszel mert kesobbiekben is lesz akkora erod hogy veghezvidd azt amit akarsz.


Nem tudom melyik tetszik neked jobban (de pl nekem a harmadik jott be a legjobban)

2017. aug. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Átérzem a helyzeted, velem is hasonló szituáció volt. Én 9-ben váltottam volna iskolát ugyanis én is naponta kiborultam sírtam a suli miatt. A hányinger rám jött reggelente, emiatt gyakran késtem, perszr a tanárok nem értik hogy mit paráztam emiatt. Rengeteg hiányzásom volt. Bár a végén iskolát nem váltottam, mert úgymond "megoldódtak" a dolgok, bár csak első 2 hónap ment zökkenőmentesen aztán visszatértek a gondok. Nekem rengeteget segitett, hogy találtam egy iskolán kóvüli elfoglaltságot ami kirángatott ebből a depresszióból. Ajánlom hogy próbálj te is vakami elfoglaltságot keresni, ami segít, akár egy nyelviskola, vagy zenés elfoglaltság. Ha az oszt. társaiddal nem is vagy jóban, próbalj évfolyamtársakkal ismerkedni, nekem bevált. Remélem segítettem. 20/L
2017. aug. 21. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!