Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Új ország, új iskola. Hogyan...

Új ország, új iskola. Hogyan illeszkedhetnék be?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok.

Magyarországon éltünk még családi okok miatt el nem kellett költöznünk először Németországba. Az első sulim eléggé tetszett ott is nagyon féltem hisz valami új jött, s nem is tudtam németül beszélni. Ez egy előkészítő osztály volt ahol senki sem volt perfekt német. Én mégis féltem ezért nagyon keveset beszélgettem sokkal vissza húzódóbb lett ez a "német" énem mit az aki még Magyarországon voltam. Aztán itt át kellett mennem egy másik suliba mert az közelebb volt hozzánk így ott kellett hagynom azt a pár barátnőm is akik addig voltak. Itt még inkább vissza húzódóbb lettem és gyakorlatilag semmit sem beszélgettem az osztálytársaimmal itt már rendes osztályba jártam. Úgy ballagtam el hogy senki sem volt a barátnőm, nincs már 2 éve barátnőm egyedül a családom és a párom van nekem.


Most újra költöztünk csak éppen Ausztriába, a nyelv ugyan az, de mivel Németországban nem beszéltem így nem is tanultam meg, tehát olyan középszinten megértem ha lassan beszélnek de helyesen válaszolni nem mindig tudok. Holnap suli... Megint egy teljesen új környezet, új emberekkel. Annyira szeretném ha végre lennének barátaim akikkel kitudnék mozdulni de hogy érhetném ezt el? Hogyan tudnék németül tanulni?... Az itthoni online tanulás nem jött be... Annyira nehéz.



2017. szept. 5. 13:51
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam hogy félek hogy kiközösítenének, hisz nem tudok nagyon jól németül 2 évet éltünk ott
2017. szept. 5. 13:54
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Majd belejössz, ne aggódj.

2 év alatt a középszint teljesen jó. Ausztria mondjuk kicsit necces az erős dialektus miatt.


Nekem "jó" nyelvérzékem van, 5 nyelven beszélek az anyanyelvemen készül. De a németet én is olyan kényszerűnek éreztem, pedig önként költöztem ki- szeretem az országot, imádom a munkám, de a nyelvet nem szeretem, és így nehéz volt tanulnom.

Lényeg a lényeg. 2 év alatt senki nem lesz perfekt. Normális, hogy ejtesz hibákat. Nálam 3-4 év után jött el az a pont, hogy úgymond felsőfokon tudtam beszélni, de hibákat a mai napig ejtek, akaratlanul. Felismerem, korrigálom, de attól még hibázok néha.


A barátokkal is úgy voltam, hogy kb. 4 év után mondhattam azt, hogy vannak... mert egyszerűen a korlátolt kommunikációmmal én sem jutottam el arra a szintre, hogy barátokat szerezzek.


Iskola terén a Volkshochsule intézménye Németo.ban nagyon jó, csak heti 1,5 óra de nekem rengeteget segített. Nem tudom, van-e Ausztriában is?

2017. szept. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen van, én most Polytechnische schuleba fogok menni ami igazából szakma előtti előkészítő osztály ez a suli csak egy évfolyamos tehát ezután mennem kell másik suliba. Remèlem be tudok majd illeszkedni.. Nagyon örülök a válaszodnak. :)
2017. szept. 5. 20:53
 4/7 anonim ***** válasza:
11%
Mondjuk szedd össze magad. 2 év alatt középszint lenne a minimum anyanyelvi környezetben. Nem ártana ismerkedni sem. Látod ez a magyar szülők csődjének eredménye. Csesznek nyelveket tanítani már fiatalon, utána meg a 16 éves gyerekük csak makogni tud a magyaron kívül.
2017. szept. 6. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Monfjuk annyi a kérdező védelmére szól hogy állandó környezetváltozás mellett nehéz barátokat szerezni. Mindenképpen iratkozz be egy tanfolyamra vagy járj különtanárhoz! ;)
2017. szept. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

"Csesznek nyelveket tanítani már fiatalon"


Akkor én is kész csőd vagyok szülőként, mert a fiam 2 év alatt perfekt megtanult németül és most az angolt tanulja. Aztán hozzádob még egyet, ami hasznos lehet majd később és voálá. 4 nyelven fog tudni kommunikálni.

2017. szept. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Már biztos feltűnt, hogy sokkal kevésbé csinálnak problémát abból, ha nem helyesen mondasz dolgokat. Nagyrészt meg szeretnének érteni, így könnyebb helyzetben vagy kint, mintha idehaza akarnál tanulni.

Nyugodtan szólalj meg, beszélgess, és ha szükséges szótárazz.

Engem egyszer sem nevettek ki, vagy sosem éreztették velem, hogy mekkora gond lenne, amikor vétettem. Inkább azt tapasztaltam, hogy ha másképp nem, kézzel-lábbal, és körülírással, de megértettük egymást.


Úgyhogy csak bátran és mosolyogva, ha szólnak hozzád, igyekezz válaszolni, kérdezni. Kommunikálni.

2017. szept. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!