Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan illeszkedhetnék be az...

Hogyan illeszkedhetnék be az új osztályba?

Figyelt kérdés
Az előző osztályomban központi figura voltam,mindenkivel haveri/baráti viszonyban,azt mondták rám hogy én vagyok az "osztály lelke" meg ilyeneket hogy "akkora arc vagyok hogy csak miattam érdemes suliba járni":D,még más osztályokban és az évfolyamban 10-edik) is voltak spanjaim.A tanárok többsége viszont nem igazán volt oda értem, év végén buktam és 3 tantárgyból pótvizsgáztam, 1-ből nem engedtek át,ezért ha már évet kellett ismételnem inkább átmentem egy másik suliba.Viszont az új osztályom nem igazán jön be.Már az első nap is inkább csak a lányok jöttek oda hozzám bemutatkozni,dumálni mindenki máshoz én mentem oda.Beszélgetést szinte egyáltalán nem kezdeményeznek velem,ami elég fura nekem mert pl amikor a régi osztályomba új diák jött én egyből odamentem vele ismerkedni,dumálni.Ők viszont nem nyitnak kb semmit felém.Persze még csak pár nap telt el,de ennél többet vártam.Ilyen helyzetben mit kéne csinálnom?.17/f

2017. szept. 5. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért próbálkozz, különben elég szívás lesz az éved!

Ha valami közös dumálás megy szállj be, ha hallod, hogy páran valamiáltalad is jól ismert témáról dumálnak, szólj hozzá. Ha ilyen nagy sztár voltál eddig, biztos menni fog! ;)

Nyomass poénokat!!! Azzal máris láthatják, hogy jóarc vagy.

Meg tesin, legyél aktív, csapat játék meg minden, és utána jobban úgy fogod érezni, hogy odatartozol.

2017. szept. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ők már egy összeszokott társaság, rólad meg lehet, hogy megvan a véleményük, mivel bukás miatt mentél át hozzájuk. Ezeket az előítéleteket gyorsan lerombolhatod, ha folytatod a beszélgetést. Továbbra is kezdeményezz te, majd maguktól is odamennek később hozzád. Mivel extrovertált vagy, nem lesz nehéz megint beilleszkedni.
2017. szept. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát így a leírásod alapján számomra süt rólad a beképzeltség. "Ennél többet vártam", lol. Miért is? Neked kell az első pár napban teperned, nem nekik. Egy bukottnak meg még minimálisan sem lehet nagy arca, mert nincs mire. Szóval szállj le a földre és vedd tudomásul, hogy itt bizony nem az ügyeletes nagyszájú menőgyerek vagy, hanem egy lusta senki.

Apropó, hogy lehet 3(!) tárgyból is elhasalni év végén?

2017. szept. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Hidd el, szerintem rajtad kívül sokan voltak már hasonló helyzetben. A többségüknek biztosan sikerült valamennyire beilleszkedni, szóval neked miért ne menne? Főleg, hogy állításod szerint jó beszélőkéd van, így valószínűleg csak a kezdet nehézkes.

Ha esetleg rettegsz attól, hogy mások mit gondolnak rólad, -megmondom őszintén- sz*rd le... Ha tényleg csak a külsőségeid vagy a múltban elkövetett hibáid alapján köveznek meg, azzal tényleg nem érdemes foglakozni, de ha valaki jó tanáccsal lát el, azt fogadd meg. Nem feltétlenül kell minden negatívnak látszó dolgot egyből rosszakarásnak venni. (úgyértem, ha egy tanár azt mondja a munkádra, hogy "nem jó, adj be valami mást, mert itt meg itt hibás, és fiam te már megint nem tanultál semmit", akkor ezt ne úgy vedd, hogy "egy rakás szerencsétlenség vagy", mert biztos vagyok benne, hogy nem vagy az. A tanár valószínűleg csak azt akarja, hogy jobban figyelj és keményebben dolgozz.


Szóval... Visszakanyarodva a témához:

-Szerintem próbálkozz nyugodtan. Menj oda emberekhez, ha már tényleg olyan jó skilljeid vannak! ;)

-Először próbáld megcélozni azokat, akik kedvesebbnek, segítőkészebbnek tűnnek vagy éppen egyedül vannak és abban a pillanatban nincs társaságuk

-Ha van egy téma, amihez szívesen csatlakoznál, akkor lépj be a beszélgetésbe. (Egy ilyen akár új barátságokat is köthet, tapasztalatból mondom)

-Nyugodtan kérheted mások segítségét néhány tantárgyból. Hidd el, így is kialakulhatnak új haveri kapcsolatok (jól megszokott másolós szünetek :D)


Még így a végére annyi lenne a mondandóm, hogy abból az osztályból valószínűleg volt legalább egy ember -ha nem több-, aki úgy lépett be az iskola- vagy gólyatábor kapuján, hogy nem ismert senkit. Az ilyen emberek talán most harminc fős baráti társasággal rendelkeznek, vagy csupán két barátjuk van. De hé! Túléltek. Bármelyik végletbe is kerülsz (akár a középutat is megtalálhatod) az a lényeg, hogy élvezd! Találd meg a társaságod és utána a tanuláson kívül semmi bajod nem lesz.


Most már tényleg befejezem ezt a hosszúra nyúlt kommentet... (bocsi)


Bízok benned és sok szerencsét!

2017. szept. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!