Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nektek mit tanít a kedvenc...

Nektek mit tanít a kedvenc tanárok/tanárnőtök?

Figyelt kérdés
Légyszi írjatok sztorikat is vele, nagyon szeretem az ilyeneket olvasni.

2017. szept. 7. 12:35
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Már egyikük se tanít sajnos a legkedvencebb tanáraim közül, de azért leírom :)

Nekem első az emelt kémiás tanárnőm volt. Benne azt szerettem, hogy jófej volt és sokféleképpen magyarázta a dolgokat, amikor számítási feladatokat csináltunk, mindig úgy írta fel, hogy 1. megoldás, levezette a feladatot, aztán letörölte é felírta, hogy 2. megoldás és megint levezette, csak másképp. Ő ugyanis figyelembe vette, hogy kb ahány gyerek van egy csoportban, annyi féle képpen gondolkodnak és így mindenki megértette, míg az előző kémia tanárunk egyféleképpen oldott meg minden feladatot és ha valaki azt a fajta megoldást nem értette, nem próbálta meg rávezetni arra, hogy akkor másképp próbálja átgondolni, hanem azt az egy darab képletet vagy gondolkodásmódot próbálta belesulykolni az adott emberbe, amit ő kitalált. Meg az emelt kémia tanárunk nem is úgy tanított, hogy lediktált egy csomó szöveget vagy feladta házinak, hogy a tankönyvből holnapra s3ggeljünk be egy egész anyagrészt kb, mint a másik tanár, hanem rendesen elmagyarázta, megtanított egy csomó trükköt pl, hogy hogy csinálhatunk meg egy feladatot gyorsabban, megértette velünk az összefüggéseket.

A második kedvenc tanárom a német tanárunk volt, mert ő is kedves volt és nála szerettem meg a nyelvet.

A harmadik a sorban a matek és fizika tanárunk volt általánosból, őt azért bírtam, mert nagyon szigorú volt :D Komolyan, más tanárokhoz utáltam órára bemenni, mert nem tudtak fegyelmet tartani, a 45 perces órából legalább 35 perc azzal telt el, hogy csak kiabáltak az osztály idiótább részével, hogy fogják már be a szájukat, de ennél komolyabb sose volt, még egy órai munka egyest se kaptak, szóval állandóan hangzavar volt órán és képtelenség volt így normálisan odafigyelni. A matek tanárunknál viszont még a nagyobb szájú emberek is síri csöndben voltak, még ha nem is értettek semmit abból, amit órán csináltunk, akkor se mertek elkezdeni beszélgetni, csak csendben várták a kicsengőt :D Még 8.-ban is volt, hogy mindenkinek egyesével meg kellett mutatnia a füzetét meg a házi feladatát és akinek rendezetlen volt a füzete vagy nem csinált házit, annak egyből szaktanárit írt be. Meg ez a tanár is jól tudott magyarázni, mondjuk ennek főleg fizikán örültem, amikor hétköznapi példákkal állt elő, hogy megértsük, miről is van szó. Pl. az megmaradt valamiért, hogy a nyomást úgy magyarázta el, hogy ha kimenne a térdig érő hóba tűsarkúban, mélyebbre süllyedne, mintha mondjuk olyan búvárcipő lenne rajta, mert az nagyobb és így nagyobb területen oszlik el a súly, mint a tűsarkúnál :D Nála imádtam a fizikát is és ötös voltam belőle, de amikor elballagtam középsuliba, majdnem bukásra álltam, mert az itteni fizika tanárunk nem magyarázta így el a tananyagot, csak felolvasta nekünk az aktuális fejezetet a tankönyvből és ennyi ._.

2017. szept. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
németet
2017. szept. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Felső tagozatban 5-6. osztályban tanított magyart a kedvenc tanárnőm. Úristen, nagyon szerettem, amikor elmentem abból a suliból, ő hiányzott a legjobban. Még most is hiányzik (csak most már nem sírok, mert mindennek már 3. éve), tök jó lenne, ha most is ő tanítaná a magyart.

Mindig vártam az ő óráit, a magyar volt a kedvenc tantárgyam.

Két csoportra voltunk akkor szedve és abban a csoportban, amelyikben én voltam, én voltam az egyik legjobb, meg nekem ment a nyelvtan is és az irodalom is. Emlékszem, hogy egyszer odajött hozzám a folyosón, hogy nem lenne-e kedvem helyesírás versenyre menni. Mivel félénk voltam és nem nagyon szerettem a versenyeket, mondtam, hogy nem. Ezek ellenére ő bíztatott és mondta, hogy menjek, mert én vagyok az osztályban az egyik legjobb helyesíró. A végén elmentem:)

Ötödikben pedig felmondtam egy verset, utána nagyon megdicsért. Azt mondta, kellemes volt hallgatni a hangom, szépen mondtam és el tudna képzelni bemondónőnek. Hát nekem ez nagyon tetszett és motiváló volt.

2017. szept. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

2. voltam...

Na szóval a német tanárom...1 éve, hogy tanít, igazából nem gondoltam volna, hogy lesz egy új kedvenc tanárom általános után, de lett, aminek nagyon örülök... Nagyon szeretnivaló német tanárom van,aki kis szelíd halk, persze van hangja, és azt látom, hogy mindezek mellett nagyon határozott és szigorú...Sok jó cselekedete volt velem, amiket nem fogok elfelejteni egyhamar...Nagyon sokat segített nekem a német tanulásban, iszonyat mennyi tudást adott nekem 1 teljes év alatt...0 német tudásról indulva már megtudok szólalni és társalogni is tudok...Persze nagyon sokat is tanultam a németet az elmúlt 1 évben, mindig arra törekedtem, hogy azt lássa, hogy mennyire igyekszem az óráin és persze a külön feladatokkal is megprobáltam ezt az érzést átadni neki...Szerintem sikerült...Egy kis ajival megis köszöntem neki amit év végén adtam, ami tényleg nagyon tetszett neki.Megérdemelte nagyon ...Mindig azt akarta, hogy a legjobb formámat hozzam az óráin, jelentkezzek , kérdezzek persze ez először nagyon nehezen ment, mert nem voltam a tudásomban annyira biztos..Ma már szinte minden órán jelentkezem és vmit közbe szólok..persze nem minden jó de hát, a kijavításból sokat tudok tanulni...Számomra az a fabolous, hogy ötös tudtam lenni mind2 félévben ...persze volt pár rossz szódolgazat,de az ötösök nyerésben voltak mindig ...Utoljára ilyen tanár az angol tanárom volt, bár ő csak 2 évet tanítot,de az a 2 év igen emlékezetes marad számomra.

És remélem ez a tanárom még jó sokáig fog tanítani engem, nagyon nagyon szeretem...

2017. szept. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Általánosban a magyar matek-fizika és töri tanárt is nagyon szerettem. Mindannyian érdekesen adták elő az anyagot, megvolt a kellő szigor és persze vicces kedves természet amit én kedvelek a tanárokban.( ha erőltetik akkor annyira nem). Sokat segítettek, neveltek is nemcsak leadták az anyagot. Emellett nagyon megszerettuk egymást.(normális értelemben véve).

Gimiben volt egy nagyon jofej angol tanár aki már sajnos nem tanít de helyette egy ugyanilyen jót kaptunk. Nálunk nagyon megszerettem az angolt. A töri tanárt kedvelem nagyon, ő a legszigorúbb de a kedvenc targyam úgyhogy kicsit sem zavar. Meg nagyon jól tud mesélni és nem szárazon leadja az anyagot.

A magyar tanárnőt is nagyon szerettem ő volt a kedvencem de sajnos ő sem tanít már. Ők akik a legszimpatikusabbak, kegaranyosabbak és véleményem szerint a legjobb tanárok. Tetszik h érdekes órákat tartanak, lelkesek, szeretik a gyerekeket, szigorúak, rengeteget magyaráznak és segítenek, viccesek és megértőek. Ha van valami problémánk nyugodtan fordulhatunk hozzájuk. Én nagyon tisztelem őket.

2017. szept. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
* náluk
2017. szept. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem óvodától nyolcadikig tanított angolt egy amerikai származású hölgy, akivel baráti viszonyban is lettünk egymással. Nagyon megszerettette velem az angolt, azzal akartam foglalkozni. Úgy volt, hogy majd a gimiben is ő tanít, de addigra pont visszaköltözött Amerikába.


(Aztán kaptam helyette egy másik angoltanárt, aki az életkedvemet is elveszi, megutáltatta velem az egészet a hisztijével...)

2017. szept. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Nevem Panni válasza:
Angolt, csak nem nekem xD
2017. okt. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én nagyon szeretem a testnevelés, illetve magyar tanáromat.

A tesi tanárunk idén jött az iskolába, de már jóban vagyunk, és nemrég fejeztem be komolyabban a kosárlabdázást, de Ő meg tudott tanítani arra hogy milyen fontos a sport, ezért valószínűleg ha nem is kosarazni, de valamilyen sportot elkezdek űzni.

A magyar tanárom olyan beleéléssel tud tanítani egyszerűen minden irodalommal kapcsolatos dolgot,hogy miatta szerettem meg a verseket, és imádok verset mondani. Úgy gondolom Ők ketten azok akik jobb irányba is formáltak engem, persze van még pár kedves tanár, de ők csak szimplán jó fejek és beszélgetünk :D

Az egyik tanár aki nem tanít minket (sajnos) múltkor pl. visszahozta a táskámat amit az egyik hülyegyerek elvett, szóval nem csak szar tanárok vannak, vagy szerencsém van .-.

2017. dec. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!