Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért nem beszél az osztálytár...

Miért nem beszél az osztálytársam?

Figyelt kérdés
Már évek óta! Egésznap csak ül egyedül és senkivel se beszélget..és ez már rohadt fura. Valami lelki gondja van vagy mi? Már az egész osztály szerint antiszociális.Szerintetek milyen okból ilyen??

2017. szept. 14. 20:05
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy mi idegesítő benne... Ő ilyen és kész. Ha zavar a természete, viselkedése, akkor egyszerűen hagyd figyelmen kívül, ne foglalkozz vele. Én is hasonló vagyok az általad leírt osztálytárshoz. Csak úgy magamtól nem szoktam odamenni senkihez, nem kezdeményezek beszélgetést. Nem biztos, hogy lelki gond áll mögötte, talán csak senkit nem tart szimpatikusnak a közösségből. Lehet, hogy hihetetlennek tűnik, de van ilyen. Én például gyakran azért kerülöm a különféle beszédhelyzeteket az osztálytársaimmal, mert olyan témák merülnek fel, amelyekhez gyakorlatilag egyáltalán nem tudok hozzászólni. A politika nem érdekel, ebből kifolyólag semmit nem tudok róla. Barátom nincsen, szóval arról sem tudok áradozni, hogy itt meg ott voltunk, mióta vagyunk együtt stb... Bár ha lenne is valakim, akkor sem kötném mások orrára. Azonkívül engem nem érdekel XY színész magánélete, meg egy csomó híres filmet nem láttam, nem ismerek. Szóval elképzelhető, hogy az általad felvázolt személyben is hasonló gondolatok ébrednek nap, mint nap. Úgy érzi kilóg a többiek közül és senkivel nem értené meg magát. 17/L
2018. febr. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 Bögyös Dávid válasza:

Eddig csak a [#2] kérdésig olvastam el, és ez elképesztő igazság!


"Vagy őszinte, és békés, értékes kapcsolata legyen bárkivel, vagy semmilyen, "

Én senkivel nem nagyon beszélek, a szüleimmel nem vagyok őszínte, de velük beszélek a legtöbbet, nem kell bemelegítés, másoknál az elején nehezebb, aztán egyre könyebb, velük már mindent megosztok,

tényleg vagy őszinte és békés kapcsolat, vagy semmi, ez teljesen igaz tehát, nagyon durva rádöbbenés!

ápr. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!