Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nappalira vagy levelezőre menjek?

Nappalira vagy levelezőre menjek?

Figyelt kérdés
20 éves leszek hamarosan.Érettségi után egy 2 éves technikusi képzésre jelentkeztem.De nagyon megbántam.Utálom az egészet.Valószínűleg a vizsgán is meg fogok bukni.Úgy érzem,ez a 2 év abszolút kidobott idő volt az életemből.De már tudom,mi akarok lenni.Jelentkezni akarok jövőre az egyetemre.De nem tudom,hogy alapképzésre jelentkezzek e vagy inkább levelező.Itt vagyok 20 évesen,2 évet kidobtam az életemből.Ott ülök még 4 évet,leszek 24 éves mire végzek.Más már végez 21 évesen.Meg azért azt is bele kell kalkulálni,hogy 1-2x meg is bukhatok.Persze jobb lenne nappalira menni és nem kihagyni az egyetemi éveket,de azért mégsem akarok 25+ éves koromig a szüleim nyakán lenni.

2017. okt. 8. 13:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

21 évesen senki sem végez az egyetemmel, legalábbis nagyon ritka Magyarországon. Az átlag inkább 24...

Ismerősöm 21 éves, levelezőre ment és mellette dolgozik.

2017. okt. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Ha 18 évesen érettségi után megy egyetemre,akkor 3 év alatt el lehet végezni,21 évesen már végez.

Neked fejlődött a kézséged,de nekem nem adott semmit ez a szak,csak ártott.A gimiben tanultam keményen,de ez szakközép.Ez olyan,hogy 5 órából 2 órán van,hogy csinálunk is valamit.Hozzászoktam ehhez,ellustultam.Rámragadt ez a szakközépiskolai mentalitás.Lehet ezek után már nem is bírnám az egyetemet.

2017. okt. 9. 15:46
 13/14 anonim ***** válasza:

Én is elkezdtem egy OKJt. Semmi haszna nem volt, nem is tanultam soha. Utána jogi karra mentem, ami eléggé magolós. Nem így álltam hozzá, ahogy te, hanem úgy, hogy igenis megcsinálom. A 3. félévemnél tartok, eddig sikeresen vettem az akadályokat...

Ne így állj hozzá, hogy ellustultál és megbuksz...

2017. okt. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Jó hát nem így fogok hozzáállni,meg akarom csinálni.Csak hát nagyon rossz hatással volt rám ez.A gimiben hozzá voltak szokva a tanuláshoz,a fegyelemhez,itt meg ennek az ellentéte van.A 7 órából 3 van kb.megtartva.Az egyetemen vért kell majd izzadni,hogy visszarázódjak,mert az még a giminél is sokkal kemémyebb lesz.

De azt leszaarom,hogy az OKJ-s vizsgám sikerül e,egyáltalán nem érdekel ez a szakma,azt is megbántam,hogy nem hagytam itt az első év után.

2017. okt. 9. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!