Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Sokan miért tulajdonítanak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sokan miért tulajdonítanak akkora jelentőséget egy diplomának a társkeresésben?

Figyelt kérdés
Az alattam levő kérdésről jutott eszembe, amiben a srác el volt keseredve, hogy OKJ-s végzettséggel esélye sincs. Nos, itt vagyok én 24 évesen egy vidéki egyetem mezei gazdaságtudományi képzésén, de még legalább 2 évet kell tanulnom mire eljutok egyáltalán az államvizsgáig. Természetesen a szakmai tapasztalatom nulla, az órák miatt pedig nincsenek szabad napjaim így egy céghez sem tudnék elmenni gyakornoknak (amiért itt vidéken fizetne max 150k-t). Arról már nem is beszélve, hogy a nyelvtudásom is egy középfokú angolban merül ki, amit már évek óta nem használtam. Az meg már csak hab a tortán, hogy egy informatikai OKJ-m van, de semmit nem ér és már mindent elfelejtettem belőle. De mégis verhetném a mellemet Tinderen a csajnak, hogy én ilyen olyan mikroökonómiát és gazdaságtant tanultam. Meg xy cégnél fogok elhelyezkedni, miközben sík hülye vagyok és senki nem alkalmazna. Ezzel szemben van olyan férfiápoló vagy CNC-s ismerősöm, aki már évek óta dolgozik és több milliós autója van. Ennyire meg lehet szédíteni a csajokat az egyetemi végzettséggel? Mert ha igen, akkor én is szívesen kamatoztatnám így a húszas éveim közepén. Hol és milyen csajoknál lehet vele bevágódni?

2017. aug. 30. 13:31
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én sem értettem eddig. Egyetemen voltam évekig, de rájöttem, hogy az égvilágon semmit nem fogok tudni kezdeni a diplomával. Viszont ahhoz, hogy eljussak egyáltalán az államvizsgáig, rengeteg időt és energiát kéne belefektetnem, ami soha nem térülne meg, és így nincs értelme. Lemondtam az egyetemről és most megyek OKJ-ra, amivel legalább tudom, hogy kezdhetek majd valamit. Több ismerősöm van, aki szintén "csak" OKJ-vel rendelkezik (van, aki azzal sem), és sokkal többre vitte mint a diplomás ismerőseim. Nem a papír a lényeg, hanem a hozzáállás, hogy ki mire hajlandó azért, hogy elérje a célját. Keresni kell a lehetőségeket.


23/L

2017. aug. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
37%

Hát basszus, ez kamu? Éljenek azok, akik keveset tanulnak. Tanuld az angolt, ha nem megy. Bár szerintem csak kamu valakitől, aki azt hiszi, annál értelmesebb, minél kevesebbet tanult.

Akár így, akár úgy, túl sok eszed valóban nem lehet egy ilyen kérdés után.

Illetve csak provokalsz. Arra vársz, majd leírják, minden nő qrva, akinek nem a sarki asztalos kell.

2017. aug. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Lorem, ezt 1 kicsit túl reagáltad. Amúgy sokan azt hiszik, hogy a diploma egyenlő a könnyen szerezhető milliokkal.....
2017. aug. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
#2-es: Attól, hogy valaki nem őrizget ilyen-olyan papírokat, még miért ne lehetne tanult ember? Honnan tudod, hogy nem olvas könyveket, nem néz tudományos műsorokat, nem képzi saját magát bizonyos téren? Nem húzhatsz rá egy képet az összes emberre, aki nem rendelkezik diplomával. Volt már "szerencsém" diplomás bunkó emberhez, és köszönöm, de az ilyenekből nem kérek. Vagy aki kettessel éppenhogy diplomát kapott, azt is tanult embernek nevezed?
2017. aug. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
81%
Lorem egy diplomás nő, rajta és a válaszain meglátszik, hogy milyen intelligens. Persze, hogy nem akar alacsonyabb szinten lévő férfit magának. Hiszen egy asztalos az prolimunka, neki minimum orvos vagy ügyvéd dukál.
2017. aug. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
#2: Tudsz szöveget értelmezni, te szerencsétlen? Hol írtam én, hogy keveset tanulok meg azt, hogy arra még büszke is vagyok? Atyaég! Pont azt próbáltam ecsetelni, hogy az egyetemi státusz semmit nem ér, mert csóróbb vagyok, mint sok más OKJ-s végzettségű, aki már - még ha az átlagnál kevesebbet is - de 20 éves kora óta dolgozik és pénzt keres, én pedig ezzel szemben csak vegetálok a tanulásban bármiféle egzisztencia nélkül.
2017. aug. 30. 13:59
 7/27 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező! Veled csupán annyi a gond, hogy így beszélsz a képzésedről. Lehet, hogy nem fizet olyan jól, mint mondjuk egy gépészmérnök, de gondolom, azért választottad ezt a szakot, mert szeretnél vele dolgozni, úgy érzed, hogy élveznéd azt csinálni egész életedben.


Azt pedig előre tudtad, hogy később fogsz belépni a munkaerő-piacra, így később tudod kamatoztatni a tanulmányaidat.

Gondolom, hogy az a CNC-s ismerősöd, aki ilyen jól keres, magabiztosan és boldogan beszélne a munkájáról, nem olyan kelletlenül, mint te.


21/L

2017. aug. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A legrosszabb ***** válasza:
86%
Hatalmas szakadékot állítanak a diplomával rendelkező emberek a diplomások és diplomával nem rendelkező emberek közé. Például a cégeken belüli hierarchia: a melós csak egy rabszolga, a diplomás pedig egy vezetői pozícióban terpeszkedő félisten. Sokszor a diplomás közép- és felsővezetők olyan emberségtelen attitűdöt mutatnak a haszon érdekében, hogy az valami elképesztő: sértegetik a beosztottakat, üvöltöznek, k. a.-znak, sutba dobják az emberi kapcsolataikat, taposnak, önteltek, éreztetik mindenkivel, hogy ők valakik. Emberek tucatjaival bánnak így. Olykor azért belegondolok, hogy nekem is diplomám lesz nem soká, s vajon a személyiségem ilyen drasztikusan megváltozna-e, ha vezető pozícióba kerülnék egy cégnél.
2017. aug. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor a kedvenc példám a szomszédom gyermeke szokott lenni, aki már a második diplomáját gyűri, és néha úgy vihog az udvarukon, mint egy félkegyelmű debil.

Apukája fizet neki mindent, autót, lakást, diplomát, stb.

Hát az a csaj, akinek ez kell....majd rájön.

2017. aug. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A legrosszabb ***** válasza:

"... a diplomával rendelkező emberek MAGUK és diplomával nem rendelkezők közé..."


Így talán értelmesebb valamennyivel.

2017. aug. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!