Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért gondolják úgy sokan,...

Miért gondolják úgy sokan, hogy egyetemre menni, diplomát szerezni fölösleges?

Figyelt kérdés

Miért gondolják ma sokan,ráadásul pályaválasztás előtt állók is,hogy egyetemre,főiskolára menni,diplomát szerezni időpazarlás,felesleges,akár kidobott pénz?Olyat is hallottam,hogy "aki egyetemre megy,az nem akar dolgozni"

Egyébként én is most vagyok végzős gimnáziumban.Az én értékrendemmel van a baj,hogy úgy gondolom,értelmiségi család gyerekeként természetes,normális dolog,hogy egyetemre menjek?



2017. febr. 7. 18:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%

Mert sok proli van Magyarországon sajnos.. egyetemre menni mindenképpen megéri, persze sok múlik a szakválasztáson is.


"úgy gondolom,értelmiségi család gyerekeként természetes,normális dolog,hogy egyetemre menjek?" Mi köze van a családodnak ahhoz, hogy egyetemre menjél vagy sem? A legnagyobb koponyák általában szegény családból származtak és onnan küzdötték fel magukat. Oké, hogy büszke vagy arra, hogy értelmiségi családból származol, de azért na.. ne legyünk nagyképűek.

2017. febr. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

#1

Köszi a választ!

Azt hiszem,félreértettél,vagy nem jól fogalmaztam.Úgy értettem,hogy esetleg nekem azért természetes,mert a szüleim is egyetemet végeztek.

2017. febr. 7. 19:22
 3/15 anonim ***** válasza:
28%
Nyilván primitív aki ezt gondolja, ez nem is kérdés. Mindenkinek természetesnek kéne, hogy legyen középsuli után egyetem. Ugyanúgy mint általános után közép.
2017. febr. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%
#3-as azért ezt nem mondanám, hogy mindenkinek egyetemre kellene mennie.. akinek meg van hozzá a képessége az természetesen menjen egyetemre, de aki középsuliban 2-esekkel esett át az éveken, azoknak valószínűleg jobb lenne egy OKJ.
2017. febr. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
23%

Mert vannak olyan diplomák amik valóban WC papírok semmit se érnek. Semmit.

Munkahelyi jelentkezéskor nem előny hanem inkább hátrány. Sehova se kellesz ezekkel a diplomákkal sőt van olyan hely ami épp azért nem vesz fel mert diplomás túlképzett.


nekem is van két ilyen diplomám. Bolti eladó vagyok ahova azért vettek fel mert letagadtam a diplomákat. Ha tudnák hogy van fel se vennének még ide se.

2017. febr. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%

'Mert vannak olyan diplomák amik valóban WC papírok semmit se érnek. Semmit.'


Igen vannak, de ez nem magyarázat arra, hogy miért gondolják úgy sokan, hogy diplomát szerezni felesleges. Senkinek sem kötelező büfészakra menni.



'van olyan hely ami épp azért nem vesz fel mert diplomás túlképzett.'


Van, de egy normális diplomásnak eszébe sem jut ilyen helyre jelentkezni.

2017. febr. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
58%

aki ezt mondja, az vagy nem akar, vagy nem tud egyetemre menni, azért mondja ezt. Azért nem tud, mert vagy hülye vagy szegény.


mindenképpen megéri egyetemre/főiskolára menni.

2017. febr. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,jöhetnek még!Amúgy pont most láttam egy jó példát az egyik kérdésnél: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-.. Gondolok itt a kérdező harmadik hozzászólásának(#6/6)ötödik mondatára.
2017. febr. 10. 21:40
 9/15 anonim válasza:
72%

"Van, de egy normális diplomásnak eszébe sem jut ilyen helyre jelentkezni."


Madárkám.


Kivéve ugye akkor ha semmi mást nem talál és valamiből meg kell venni a kenyeret a boltban. Akkor tetszik nem tetszik jelentkezik mindenhova még szart pucolni is csak legyen pénze legalább kenyérre. Ugye.

2017. febr. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
33%

"aki ezt mondja, az vagy nem akar, vagy nem tud egyetemre menni, azért mondja ezt"


Én ezt mondom kettő diplomával a fiókban. Akartam tudtam mentem elvégeztem kettőt is.

Alapból a kijelentés "érdemes diplomát szerezni" értelmetlen.

Mert MILYEN diplomát ez a lényeg! Van ami wc papírnak se jó.

2017. febr. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!