Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért jó az egy tanárnak ha...

Miért jó az egy tanárnak ha olyanokat hív ki a táblához órán feladatot megoldani, akik nem értenek az egészből semmit?

Figyelt kérdés
Miért nem inkább azokat hívja ki akiken látja hogy érti és meg fogja tudni csinálni az osztály előtt a táblánál is?
2017. okt. 14. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért csak azokat hívná ki, akik értik? Neki nem az a célja ezzel, hogy agyon tudja dicsérni őket és növelje az egojukat ezáltal, hanem hogy megértesse veled a feladatot. Ha látja, hogy mi nem megy, tud abban segíteni. Ha megkérdezi, ki nem érti, szerinted hányan mernék föltenni a kezüket? Én is utáltam a táblánál felelni, de ezt a félelmet le kell győzni. Az életben rengeteg olyat helyzetbe kerülsz majd, ahol mások előtt kell helytállnod. Nem mindig a tanár a mumus, de nem várom, hogy ezt még megértsd, iskolás koromban én sem értettem.
2017. okt. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

A tanárok nagy része ezzel nem égetni akar téged az osztály előtt, hanem azt akarj hogy azok is tudják akik eddig nem értették.

Tudom szar érzés, nekem is az volt, de ha szembesülsz azzal hogy mit nem értesz, a tanár könnyebben tud segíteni, hogy egy adott feladatot hogy kellene megcsinálnod.

2017. okt. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Tény, hogy kellemetlen, ha nem tudsz semmit, de neki az lenne a kötelessége, hogy mindenkit kihivjon a táblához, sőt a jobb tanulókat kevesebbszer kell kihivnia, mivel azok úgyis tudják, ha viszont olyan megy ki, aki nem érti, akkor neg tudja állapítani, hogy hol vagy lemaradva.
2017. okt. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26%

Ha semmit nem értesz az egészből, akkor talán keríteni kell magántanárt vagy egy okos osztálytársat, aki elmagyarázza, urambocsá utánakeresel az interneten.

Felelni nyilván nem az 5 perccel ezelőtt leadott anyagból fogsz, ha meg nem érted, akkor nem árt szólni és egy feladaton keresztül legalább elmagyarázza újra az anyagot a tanár. Ez nem "ciki" vagy nem ciki, meg kell érteni és tudni kell alkalmazni. Ha nem megy, meg kell tanulni, el kell magyaráztatni mással.

2017. okt. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
11%
Nekünk is ilyen gyökér az egyik tanárunk
2017. okt. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Próbálja megértetni velük az adott feladatot. Így legalább a szülő nem hibáztathatja, hogy nem foglalkozik velük.

Viszont ezért a többieknek (osztálytársaknak) nem kellene kipellengérezni, kifigurázniuk, hogy ügyetlen, stb.

2017. okt. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Metionin ***** válasza:
100%

Tanárfüggő. Nekem két ilyen matektanárom volt, az egyik azért hívta ki direkt azokat akiknek nem ment, hogy rájöjjön, pontosan hol csúszik el a megoldás és személyre szabottan tudott segíteni hogy a diák megértse a feladatot. A másik egyszerűen élvezte hogy megalázhat minket, a táblánál álló diákot gúnyolta, lehülyézte, megjegyzésekett tett a külsejére, aztán helyreküldte anélkül hogy elmagyarázta volna a feladatot.

Mondanom sem kell hogy az első tanárnál önként jelentkeztünk, hogy hadd menjek ki mert ezt nem értem, a másodiknál meg instant gyomorgörcsünk volt minden óra előtt.

2017. okt. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezt nem szívatásnak kell felfogni. Bár sokszor a tanárok is rosszul kommunikálják ezt. Egy jó tanár szerintem el tudja érni azt, hogy a gyerekek belássák, hogy nekik is jó az, ha a táblánál szerepelnek, és nem kell ezt szívatásnak és a többiek előtti égésnek felfogni.


Azért szeretik a gyengébbeket kihívni a táblához, mert úgy gondolják, hogy úgy könnyebben kiderül, hogy mit nem ért az illető, és jobban tud így segíteni, és ez a többieknek is jó.


Abból senki nem tanulna, ha kihívná az ötös tanulót, aki megoldaná két perc alatt, a tanár helyeselne, ti kaparnátok, és már mennétek is a következő feladatra. Ebből senki nem tanulna semmit.

2017. okt. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!