Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárok, szülők, bárki. Mit...

Tanárok, szülők, bárki. Mit tennének a helyemben?

Figyelt kérdés

Iskolában tanítok alsósokat. 2 éve dolgozom ott, 24 éves vagyok.

Ma egy ismeretlen telefonszámról felhívták, és cenzurátlan szavakkal beszéltek velem. Az illető szexuális kapcsolatot ajánlott fel nekem, nem is hagyott szóhoz jutni, csak mondta, hogy mikor és mit tenne velem. Mikor megkérdeztem, kivel beszélek, hülye válaszokat kaptam (apáddal, főnököddel). Ezután letettem a telefont, tiltották a számot. Viszont nagyon könnyen megtaláltam a telefonszám alatt az illetőt. Az iskola végzős diákja, roma. Nem tanítok, csak néha látom a folyosón.

Mi a teendő ilyen esetben? Szóljak az igazgatóságnak, beszéljek a gyerekkel, vagy a szüleivel? Ti mit tennétek?


2017. okt. 29. 18:03
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a telefonom automatikusan kijavított néhány szót. Remélem érthetőek a mondatok.
2017. okt. 29. 18:06
 2/6 anonim ***** válasza:
7%

"cenzurátlan"

Hol vetted a diplomád? Ha esetleg mégis pedagógus vagy, szünet után jelezd a vezetőségnek!

2017. okt. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

2-es, ne légy böszme! Gépelési hibát bárki véthet, ill. kérdező írta, hogy a telefonja is belejavítgat.


Én elmondanám az igazgatónak. Eleve ő valószínűleg tapasztalt pedagógus, jó lenne hallanod, ő mit tanácsol.

A szülőkkel nem sok értelmét látnám beszélni. Valószínűleg ők se különbek, ha ilyen gyereket sikerült nevelniük. Rossz esetben még téged fognak megfenyegetni, meg cirkuszolni veled a többi iskolás füle hallatára.

Ez gondolom, nem hiányzik.

Szerintem azzal tudod legjobban lekapcsolni a fiú érdeklődését, ha nem törődsz vele. Ha szólsz a szülőknek, vagy őt négyszemközt kérdőre vonod, akkor elérte célját: törődsz vele. Onnantól valószínű folytatná a zaklatásodat.

Ha az igazgató lép, az más, mert az egy hivatalos folyamat, ill. az igazgató kitüntető figyelmét fogja élvezni, nem egy - nyilván csinos - 24 éves nőét.

2017. okt. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
12%
Mondjuk tanítóként ne azzal foglalkozz, hogy melyik diák roma. Ha egy GYEREK bunkó volt (nem kérdés, hogy az volt), akkor kérd számon. Odamész hozzá és felvilágosítod, hogy mekkora gyökér, és hogy a telefonszámot ki lehet nyomozni. Legalább tanul valamit. Ha azt látja, hogy félsz szólni, akkor ki fog röhögni. Tanítani vagy ott, meg tudod oldani.
2017. okt. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
37%

Dilemma, hogy dorgáld e "színesfém szakértői" család sarját?

Simán feljelenteném zaklatásért hatóságnál, mert egy beteg kis sz@ros kölökről van szó, aki ha nem kap néhány hatósági és szülői pofont, egy erőszakos kis kangörcs lesz bár...mindegy.


Szólj az igazgatónak és hatóságnak s hordj gázsprayt zsebedben és táskádban.

Ha nem csinálsz semmit, azért kell gázspray, ha csinálsz azért, de az előbb tesz pontot az ügy végére.

2017. okt. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akármilyen ma a világ, tanárként nem hagyhatod szó nélkül, ha egy diák ilyet csinál. Kell, hogy legyen következménye a gyerekre nézve. Beszélj az osztályfőnökkel, az igazgatóval, illetve a gyerek gyámjával is. Ha nem csinálsz semmit, akkor ez csak a kezdet lesz...
2017. okt. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!