Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek egyetemen jó, ha...

Szerintetek egyetemen jó, ha a tanárok tudnak arról, hogy pszichiátriai betegségem van?

Figyelt kérdés

úgy tudom, ilyenkor bekerül a neptun-ba, amit nemcsak a tanárok, hanem a hök-ösök is látnak, amit én nem szeretnék. viszont pár tanáron már most érzem, hogy furcsának találja a viselkedésem. bipoláris depresszióm van, és elkezdtem sírni az egyik tanár óráján, aztán amikor odajött, elkezdtem nevetni, és láttam rajta a döbbenetet. lehet, valamit sejtenek, nem tudom, mi lenne a helyes. szerintetek?

Arra gondoltam, írnék az évfolyam felelős tanárnak, és megkérném, hogy csak a tanárok tudjanak róla, így a neptunba nem kerülne be. vannak rossz tapasztalataim a hökösökkel.



2017. okt. 3. 21:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom mennyire súlyos a te eseted de valószínűleg előbb-utóbb kiderül. Ámbár ha szólsz és diszkrécióra kéred őket akkor biztos vagyok benne, hogy csak az fog róla tudni akinek tudnia kell.
2017. okt. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha felkelted magadra a figyelmet, akkor mindenki észreveszi. A dologban nem ez fogja érdekelni a tanárt, hanem az, hogy a magatartásod zavarja a többi hallgatót és magát a tanítási folyamatot.
2017. okt. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én is bipoláris vagyok, így át tudom érezni a helyzetet.

Mindenképp jó lenne, ha szólnál, biztosan tudják diszkrétebben is kezelni a helyzetet.

Így-is úgy is el fognak könyvelni lököttnek, de ha nem osztod meg velük a problémát, az negatívan fog hatni minden téren az iskolai kapcsolataidra. Volt olyan szakképzés, amit azért kellett abbahagynom, mert szó szerint kiutáltak az osztályból - felnőtt emberek! -, a tanár meg még adta is alájuk a lovat.

Bár én azóta elfogadtam magam ilyennek, és mindenkit felkészítek rá, hogy ne csodálkozzon, ha néha furcsán viselkedem :)

2017. okt. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
dettó ugyanez van velem is utolsó. én az előző egyetemet hagytam e miatt abba. bolondnak tartanak, pedig nem vagyok az.
2017. okt. 3. 22:07
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"úgy tudom, ilyenkor bekerül a neptun-ba, "

már miért kerülne bele? nem kerül bele

2017. okt. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Metionin ***** válasza:
100%
Szerintem mondd el, főleg ha van olyan tanárod, ahol pl. gyakorlaton vagy. A neptunba pedig nem kerül bele, legalábbis én ilyenről nem tudok. Melyik részébe kerülne be? Én autista vagyok, vannak tanárok akik tudnak róla de a neptunomban nyoma sincs. Egyedül a egyetem mentálhigiénés központjában kellett regisztrálnom, az is inkább statisztikai céllal van.
2017. okt. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Bobbuilder ***** válasza:
100%
Szia!Semmi képp ne a HÖK-höz fordulj, hanem az iskola fogyatékosügyi koordinátorához. Neki kell gondoskodnia arról, hogy a téged oktató tanárok tudjanak róla és kedvezményeket biztosítsanak számodra. Pl.: hosszabb felkészülési idő. Szakértői véleményt is kell vinned neki. Neki kell gondoskodnia arról is, hogy bekerüljön a Neptunba, az "Előnyben részesítés menübe" de ott nem látják a tanárok, viszont a sulinak le kell jelentenie és pénzt is kap utána, de csak akkor, ha megfelelő módon igazolod. Többféle kedvezményre is jogosult vagy. Nézd meg a honlapon, vagy érdeklődj utána, hogy ki a fogyatékosügyi koordinátor, keresd fel és beszélj vele, vagy írj neki. Elméletileg kell lennie egy szabályzatnak is arra vonatkozóan, hogy milyen kedvezmények illetnek meg a felsőoktatásban, nézz körül az iskola honlapján.
2017. okt. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Bobbuilder ***** válasza:
60%

Autista hallgatók előnyben részesítése


A 87/2015. (IV. 9.) Korm. rendelet a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény egyes rendelkezéseinek végrehajtásáról szerint az autizmussal élő hallgató esetében alkalmazható kedvezmények:


„a)a számonkérés körülményeinek a hallgató speciális szükségleteihez alakítása, az írásbeli vizsga helyett szóbeli vizsga vagy szóbeli helyett írásbeli vizsga,


b) számonkérés során segítségadás az elvárások és kérdések tisztázásához, szóbeli vizsgánál a feltett kérdések, utasítások írásban való megjelenítése, megfogalmazásuk egyszerűsítése,


c) a nem fogyatékossággal élő hallgatókra megállapított felkészülési időnél hosszabb felkészülési idő. A hosszabb felkészülési időt a nem fogyatékossággal élő hallgatókra megállapított időtartamhoz képest legalább 30%-kal hosszabb időtartamban kell megállapítani.


d) mind a kurzusok, mind a számonkérés során speciális eszközök (elsősorban hangrögzítő eszköz, számítógép, értelmező szótár, egyéb támogató, infokommunikációs technológiák) alkalmazása,


e) mentesítés a nyelvvizsga vagy annak egy része, illetve szintje alól,


f) a fejlődési zavarából következő nehézségek miatt egyes gyakorlati követelmények alóli mentesítés, vagy ezek teljesítésének megfelelő, nem gyakorlati feladatokkal való helyettesítése,


g)a hallgató tanulmányai alatt személyi segítő biztosítása.


Indokolt esetben a hallgató kérelmére, a szakvélemény alapján a felsőoktatási intézmény a ezen kedvezményektől eltérő, további vagy más kedvezményt is biztosíthat a hallgató részére.”

2017. okt. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Bobbuilder ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy kérdezz rá, arra, hogy a HÖK-ösök látják-e ezt a Neptunban, és jelezd, hogy kezeljék bizalmasan. Én egyébként nem gondolom, hogy ők ezt látják, tanulóként nem léphetnek be úgy a neptunba, hogy ilyen adatokhoz hozzáférjenek, ezt kizártnak tartom. De előfordulhat, hogy az iskolában úgy intézik, hogy diákokra bízzák rá a segítő munkát és ezért megadják a demonstrátor/önkéntes/mentor hallgatóknak az előnyben részesített hallgatók névsorát, megjegyzem helytelenül, mert ez bizalmas információ. De kérdezz rá. A fogyatékosügyi koordinátornak az a dolga, hogy Téged segítsen, azért van, szerintem nem kell tőle félned, bátran keresd fel :) Egy Neptun barát.
2017. okt. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem autista vagyok, hanem BIPOLÁRIS betegségem van. A kérdés alatt írtam, hogy bipoláris vagyok...
2017. okt. 6. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!