Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért ilyen érzéketlenek...

Miért ilyen érzéketlenek egyes tanárok?

Figyelt kérdés

Már felnőtt vagyok, de egyes alsós koromban történt iskolás esetek felett máig nem tudok elmenni.

Az egyik legrosszabb az volt, amikor egy váratlan balesetben meghalt a legjobb barátnőm, amikor mindketten 7 évesek voltunk.

Egy osztályba jártunk, egymás mellett ültünk, mindent együtt csináltunk. Néhány nappal az első osztályos évzáró előtt hunyt el.

Reggel bejött az osztályfőnök, közölte, hogy meghalt, és sajnálja.

Egész nap nem találtam a helyem, ami érthető, utolsó órán (azaz olyan 3 óra elteltével) rám szólt az osztályfőnök nem éppen kedves hangnemben, hogy be lehet fejezni a siratást azért már (nem sírtam, csak szomorú voltam).

Illetve 2 évfolyamban egyszer valamiért sírtam, mert bántottak, vagy már nem is tudom, akkor is kirohant ellenem az osztályfőnök, hogy ha ennyit fogok bőgni, csak rondább leszek.

Illetve nyegyedikben a tornatanárnő alázott rendszeresen, fenyegetett, megszégyenített nyilvánosan mások előtt, őt végül el is bocsátották tanulók fizikai bántalmazása miatt.

Érdekesmód a férfi tanárokkal sose volt problémám, azok mindig megértőbbnek bizonyultak.


De akibe semennyi empátia nem szorult, az minek megy tanítani, főleg alsó évfolyamba?


Azt sem lehet mondani, hogy mind belefásultak már, hisz mindkét érintett tanárnő 28-30 év közötti lehetett, az osztályfőnöknek az legelső osztálya voltunk akkor még csak


2017. okt. 6. 17:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb embert nem érdekli semmi más csak saját maga. Sok ember meg a frusztrációját másokon vezeti le. Kitöltik másokon a mérgüket, ha nekik rossz legyen másnak is. Sok ember nem empatikus. Ez egy ilyen világ. Nem kéne az ilyennek tanárnak menni, meg gyereket szülnie sem kéne meg eleve emberekkel foglalkoznia. De sajnos nem lehet megakadályozni. ☹ sokan nem képesek felmérni mire alkalmasak és mire nem. Valószínű ők is későn jöttek rá, hogy rosszul döntöttek és.a gyerekeken vezetik ezt le.
2017. okt. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom. Néhány ember ilyen gonosz. Nekem is vannak rossz (inkább bunkó) tanáraim, akiken csodálkozom, hogy nem kaptak még a hatosba beutalót. Azt hiszem harmadikba az tanítónéninknál nagyon elgurult a gyógyszer, az egyik osztályársamat a fülénél fogva húzta át a padokon, aztán percekig ordított vele, valamilyen apróságért. Az a tanítónéni most is tanít... megjegyzem nem ez volt az egyetlen ilyen akciója. Engem csak szóban bántott meg egyszer, mikor az osztállyal elmentünk trambulinozni és azt mondta rám, hogy hülye csitri vagyok, amiért sokat trambulinozom.


Hatodikban is van pár lökött tanár. Az egyik egész órán beszél a magánéletéről, aztán óra végén ordít, hogy miattunk nem tud leckét leadni, mert MI beszéljük el az órát...


Szóval nem vagy egyedül lökött tanárok terén. Én is tanárnő szeretnék lenni, de az biztos, hogy nem olyan, mint a fentebb említettek.

2017. okt. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Néhány pszichopata talán épp azért megy el tanárnak, hogy uralkodhasson mások felett, és akármennyire is undorító, gyerekek felett a legkönnyebb - nekem is voltak ilyen tanáraim...


Az első még harmadikban volt, konkrétan az egyik gyerek árulkodott a tesitanárunknak, hogy csúfolom (ami egyébként nem volt igaz), ekkor elmosolyodtam, mert nem is értettem mi van, na akkor kaptam, hogy milyen tiszteletlen vagyok - másnap a srác megvert 3 haverjával a suliban tesióra előtt - ekkor konkrétan a tanár engem ba..ott le "Ja, hát ez van, ha nem tudsz viselkedni!"

Ő 30 év körüli férfi volt, és a következő évben hasonló dolgok miatt el is bocsátották.


Volt még néhány kisebb incidens, de a legviccesebb középsuli negyedikben volt, mikor a 40 éves tanárom az osztálytársamra kezdett el hajtani, aki persze nekem is tetszett és mellettem ült - konkrétan kaptam 3 db 1-est, mert "nem figyeltem órán, nem töröltem le rendesen a táblát, fekete tollal írtam a dolgozatot", aztán kiültetett egyedül az első padba, aztán elkezdett poénkodni, hogy milyen sz.r dolog megbukni... Na ekkor szóltam vissza, hogy "Mint fogak nélkül mosolyogni!" Onnantól kezdve aztán durvult minden...

27/F

2017. okt. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

De szomorúak ezek az esetek, amiket írtatok.


Engem férfi tanárok szívattak, lehet azért tűnik így, mert nekem több férfi tanárom volt.

Tesitanár, technikatanár, de főleg énektanár úr, élvezettel alázott. Volt, hogy kihívott és majdnem egész órán engem énekeltetett, közben megjegyzéseket tett rám, aztán szépen beírta az egyest. Egyszer visszaszóltam, akkor hat egyest írt be.

Gimnáziumban rajz tagozaton voltam, ott a tanárbácsi :) már az elején kiválasztott egy lányt, akivel kivételezett négy éven keresztül. Szerintem meg is húzta...úgy. És kiválasztott egy másik lányt, akit alázott négy éven keresztül. Vele volt hasonló eset, amit írt a kérdező is, hogy a fekete bárány csajnak meghalt valakije, ez a f... tudta és aznap még durvábban beszólt neki, szegény ki is rohant az óráról.

Rólam annyira nem vett tudomást, amúgy sokan átmentek másik iskolába ezért, mert rajzot viszont nagyon szarul tanított. Legszívesebben leírnám a nevét, de tudom, akkor bárkiét le lehetne.

Voltak még durvábbak is.

Tényleg sok barom ott éli ki magát. Nem fogják fel, hogy embereket nevelnek, emberel életére vannak hatással.

2017. okt. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
"Volt még néhány kisebb incidens, de a legviccesebb középsuli negyedikben volt, mikor a 40 éves tanárom az osztálytársamra kezdett el hajtani, aki persze nekem is tetszett és mellettem ült - konkrétan kaptam 3 db 1-est, mert "nem figyeltem órán, nem töröltem le rendesen a táblát, fekete tollal írtam a dolgozatot", aztán kiültetett egyedül az első padba, aztán elkezdett poénkodni, hogy milyen sz.r dolog megbukni... Na ekkor szóltam vissza, hogy "Mint fogak nélkül mosolyogni!" Onnantól kezdve aztán durvult minden... " Hát ez durva. Igazi s---ggfej lehetett.
2017. okt. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én legrosszabb élményem nem kifejezetten a kegyetlen tanárokkal volt, hanem a határeset pedofil kémia tanárral gimiben. Minden lány rohadt kényelmetlenül érezte magát a közelében, ő viszont simán nézte a kiskorú lányok fenekét, meg dekoltázsát, amikor azt hitte, hogy nem veszi észre senki (hát észrevettük). A hab a tortán az volt, amikor egyszer színházba mentünk és amikor az előtte lévő sorba bevonult egy csoport lány, összemosolygott a fiú osztálytársaimmal, hogy "na, jó is látvány, mi?"

Brrr.....

Meg aztán ott volt a matektanár úr, akinek életem első és egyetlen pánikrohamát köszönhettem. Emlékek :)


Nem tudom, miért lesz ennyi tapló emberből tanár, de azt gyanítom, hogy azért, mert gyakorlatilag erre a szakra a legkönnyebb bejutni az egyetemen, szóval aki nem egy Einstein, de mégis akar egy olyan diplomát, amivel azért munkát is lehet kapni, az tanárnak megy. Persze vannak, akiknek tényleg a tanítás a vágya, de azokból nem lesz ilyen szörnyeteg...

2017. okt. 7. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Tanár vagyok és rendkívül érzékeny, néha én is megdöbbenek az érzéketlen/ tudatlan kollégiáimon. Sokan nem jó okokból készülnek tanárnak, hanem azért mert viszonylag könnyű/ nincs más ötletük.Sok kiváló ember pedig nem megy tanárnak, mert a fizetés bizony nem jó. Az egyetemen nem sok olyan tárgy van, ami érdemben fejlesztené az érzékenységet, vagy kiszűrné a fenti pszichopata eseteket. Sajnálom, hogy ilyen eseményeket kellett átélned, én is váltottam már munkahelyet ilyen közösség miatt. Ennek azért előnye is van: a saját gyermekednek szuper, támogató szülője leszel, aki kiáll majd akár a tanárral szemben is.
2017. okt. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ma ott tartunk, hogy szó szerint akárkiből lehet tanár. A tanárképzőben semmi pszichológiai szűrő nincs, csak szaktárgyi, azon meg a hülye is átmegy, ha tanul kicsit. Nézz csak be a tanárképzőbe, micsoda emberek tanulnak ott. Erre még rátesz egy lapáttal az, hogy óriási a tanárhiány, így az iskolák a legtaplóbb, tanárnak abszolút nem való embereket is azonnal felveszik, ha nem akarják, hogy az iskolát tanárhiány miatt bezárják.


Nagyon sok az olyan tanár, aki a mindennapi, otthoni feszültséget a diákokon vezeti le. Vagy aki szó szerint élvezi, hogy hatalma van a gyerekek felett, ezért úgy kegyetlenkedik velük, ahogy akar. Bár én nem éltem át ilyen kegyetlenkedést, de nagyon szomorú az, amit itt egyesek mesélnek. Én felnőtt fejjel azonnal rohantam volna az igazgatóhoz panaszt tenni.

Az ilyen tanárok ellen össze kell fogni, és ha elég a bizonyíték, simán kirúghatja az igazgató. Az iskolának sem jó, ha elhíresül, hogy micsoda szemétláda tanárok vannak ott.

2017. okt. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!