Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Előbújás. Milyen ötlet?

Előbújás. Milyen ötlet?

Figyelt kérdés

Idén (11.ben) új suliba kerültem. Itt kötelező a hittanóra, de valami kegyetlen. A hitoktató mindig a melegeket szidja (milyen undorító, utálatosság stb.). Kezd nagyon elegem lenni. Úgy gondoltam, hogy egyik órán felszólalok és elmondok pár dolgot(nyilván emberi hangnemben): először is megkérdezem, hogy mi is a baja "velünk", illetve elmondom neki, hogy ez nem választás kérdése. Itt szeretnék Comming out-tolni az osztály előtt is. (Szeretnék erőt adni a suliban lévő LMBT embereknek, hogy ez is természetes dolog, illetve azt is meg akarom mutatni az embereknek, hogy mi is ugyanolyan emberek vagyunk, mint a heterók).

Szerintetek milyen ötlet?

Milyen szöveggel kéne felszólalnom?


18/F/meleg



2017. nov. 14. 06:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hasonló helyzetben én is ezek gondolkoznék (nem vagyok hetero), àm szerintem nem jó ötlet. Nem ismerem sem a sulit sem az osztályodat, de mi van, ha csak rosszabb lesz?

A gyűlölködésre panaszkodj, ne hagyd annyiban! Pl kérdezd meg: hogy hol az a keresztényi szeretet... Szólj az igazgatónak, mit csinál a tanár, az osztálytársaidat is magad mellé állíthatod. Csak én félek, hogy keresztény suliban rosszul is kijöhetsz ebből, mondom ezt keresztényként :( Nem akarlak befolyásolni (más közősségben én is hasonlón gondolkodom), csak gondold végig mielőtt cselekszel.

2017. nov. 14. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem az iskolában majd ezek után mindenki téged fog gúnyolni, szidni, sőt belekeveredhetsz verekedésbe is. Az ezekkel járó stresszről, depresszióról nem is beszélve. Ha pedig felszólalsz, akkor az elég gyanús lesz mindenkinek, hogy meleg vagy. Inkább ülj csendben az órán és tartsd magadban a véleményt. Azért szidja őket, mert társadalmi szempontból nem elfogadott ez az egész, és ezt is ültetik el a tudatban. Sajnos ezzel nem tudsz mit kezdeni.
2017. nov. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%
Jobb, ha elhallgatod, csak neked lesz belőle bajod. Az egész iskola ujjal fog mutogatni rád. Bírd már ki ezt a 1,5 évet baj nélkül, aztán lelépsz innen.
2017. nov. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen jó, de egyben remek.

Nem érdekel más szexualitása, míg nem akarok vele valamit amihez tudnom kell. Felesleges elmond, sajátod.

Ne ki állj, inkább csak ésszerűtlenség ellen állj ki.

Milyen szöveggel? :)) "Csak személyiség számít."

2017. nov. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
2#, ha én oszt társam lenne, Isten nevében és minden hozzá, egységhez, jósághoz kapcsolódó nevében, mellette kiállva védeném meg. Akár verekedésekben ha kellene.
2017. nov. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem jó ötlet nyíltan konfrontálódni egy begyepesedett tanárral. Igazad úgyse lehet és kár felhívni magadra a figyelmet. Úgyse fogod meggyőzni. A szüleid tudják, hogy meleg vagy? Nyilván először nekik kell elmondani. Vallásos iskolában a coming out egyébként nem célszerű, mert nem látják be, hogy ez nem választás kérdése.
2017. nov. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne
2017. nov. 15. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Utána a tesiöltözőben csak rosszul nézel valakire és kapod a verést.
2017. nov. 15. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
tesiből állandó felmentett vagyok mivel bármikor elájulhatok (vérnyomás), asztmás, és gerinc beteg vagyok
2017. nov. 15. 06:34
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Melyik városban van ez az iskola, ha kérdezhetem? Egyik ismerősöm is panaszkodott anno erről, azért kérdezem.

Egyébként ha szeretnél segíteni a sulidban lévő lmbt-embereknek, arra érettségi után is lehet talán lehetőséged. Ha van nálatok nyílt nap (nekünk olyankor előadásokat tartanak), akkor jelentkezhetnél előadóként homoszexualitás témájában. Egy olyan címmel, ami semlegességet sugall és bevonja a vallásosságot, lehet esélyed (pl homoszexualitás keresztény szemszögből). Vagy ha protestáns suli, ajánld a tanárodnak a Halállal lakoljanak? c. könyvet, de előtte olvasd el/lapozz bele. Ezek sem biztos, hogy jó ötletek, csak ilyesmiken gondolkodom. Visszatérve, egy ilyen előadáson jobb nem/a végén coming outolni, mivel akkor nem ez fogja befolyásolni a hallgatóság előadásodról kialakított véleményét.

2017. nov. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!