Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért engednek egy ilyen...

Miért engednek egy ilyen fásult, régi rendszerben nevelkedett tanárt tanítani?

Figyelt kérdés

Gimnázium 10. osztályába járok és van egy tanárunk,aki öreg már, talán több mint 60 éves.


Komolyan mondom már szinte gyomorideggel ülök be az órájára és nem vagyok ezzel egyedül.

Ha jellemezni akarnám akkor azt mondanám, hogy egy tipikus öregember aki mindenbe beleköt.

Nagyon ragaszkodik a régi tanítási rendszerhez és annak mentén tanít.


Nincs óra amelyiken ne mondaná el szemrehányóan, hogy "ezek a mai fiatalok" meg "bezzeg az én időmben".

Mondja, hogy mi milyen műveletlenek vagyunk, mert csak nyomkodjuk a telefonjainkat meg, hogy bezzeg régen fegyelem volt stb.


Tipikusan az a kommunista mentalitású tanár akinek az óráin úgy érzed magad mintha a sorkatonaságon lennél.

Tehát nem pusztán fegyelmet akar, hanem igazságtalanságot, nélkülözést és, hogy viselj el mindent, kuss a neved és az élet igazságtalan stb.


Például én egyszer ott felejtettem a teremben a tornazsákomat mikor vele volt óránk.

Ő már bezárta a termet és akkor mondtam neki mi történt.

Úgy leordította fejemet, hogy csak na.


De akkor mutatta ki igazán a foga fehérjét amikor egyik osztálytársamnak hányingere volt és erre ő így tök komolyan azt mondja, hogy normális férfi embernek nincs hányingere és nem engedte ki.


Meg dolgozatoknál is állandóan ki akar cseszni velünk.

Többször van olyan, hogy az osztály fele 1-est ír.


Meg tipikusan az az öregember aki mindenbe beleköt.

Nem kell feltétlen itt fegyelmi problémára gondolni, ha pl. játszol egy számítógépes játékkal akkor már egy szar ember vagy


Kb. ennyit róla.


A többi tanár pedig nagyon jól tudja, hogy ő milyen és mégsem tesznek ellene semmit.


Ti mit gondoltok erről?



2017. nov. 18. 09:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
7%
Pofa be és lépés előre!
2017. nov. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Rengeteg ilyen tanár van. Nekem is volt ilyen tanárom. Rühelltem a suli alatt, de érettségin az ő tantárgyából tudtunk a legtöbbet és mindenki meglepetésére ő volt a legrendesebb a szóbelin. Az évek alatt megszoktuk és alkalmazkodtunk hozzá, tudtuk hogy az ő óráján igenis kuss van és egyenes hát. Sokkal többet is tanultunk ott, mint amikor köpőcsöveztünk meg kajáltunk a másik tanár óráján. Nyilván rossz és megviselő, mikor véletlenül valami hibát vétesz és megaláz, de én inkább ezt választanám, mint azt, hogy magántanárt kell fizetni, mert az órán annyira nem tudnak fegyelmet tartani, hogy semmit nem tanulsz. Én már "öreg" vagyok hozzád képest és mikor én voltam benne a rendszerben én sem így gondoltam. Talán utólag te is máshogy fogod látni.
2017. nov. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Ha leadja az anyagot és tanít, akkor nem fognak valakit munkanélkülivé tenni, azért mert öreg és a gyerekek nem kedvelik.
2017. nov. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%

Azért tegyük hozzá, hogy részben igaza van.....

Lehet ezt a pár évét, ami meg hátra van neki probalja ugy letanítani, hogy ne verjék szana szét a diakok, vagy egy pitsa miatt ne legyen vénsegére meghurcolva.... mert ez nagyon megy a mai diákoknak.... jogaival mindegyik tisztaban van, de a fegyelemmel, neg a kőtelességeivel egyik sem....

Azert az vicces, higy te vagy gyomorideggel, amikor neked csak figyelni kéne amit mond, és nem a tanár, akinek 20+ diákkal kell foglalkozni....


+1 ráadás, aki tanít 40-50 éve az.nem fog megvaltozni, egy kényes diak miatt....

2017. nov. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Nekem is volt ilyen tanárom, szintén tizedik körül. Akkor és ott mi is nagyon utáltuk, elegünk volt az állandó felelésből, fegyelemből (hallani lehetett a légy zümmögését az óráin), az állandó tanulásból, hogy minden órájára otthon órákat tanultunk, stb. Viszont amit nála megtanultunk biológiából, azt a mai napig tudjuk, akkor is ha az éjszaka közepén ébresztenek fel. :D
2017. nov. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
97%

Azt még hozzátenném, hogy a számonkéréseknél nem csak az előző 3 óra anyagát kellett tudni és nem csak abból kérdezett, hanem folyamatosan adódtak össze. Május körül már egész éves anyagból feleltünk minden órán.

(előző vagyok)

2017. nov. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Rátok is férne a katonaság, ti telefont maszturbáló pihék:D

Olyanok vagytok, mint a kényes galambfos...egy nyomott katasztrófa, akik egy erdőből sem képesek kitalálni agyukat használva.


Az 1-es teljesítmény is magáért beszél.


A többi tanár is magyarázat arra, hogy az egyetemen, miért annyi agyhalott idióka van...


https://www.youtube.com/watch?v=PyMhBoqjAvk


S e felvételhez képest mára még gyengébb a helyzet...tisztelet pár kivételnek.

2017. nov. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Higgany ***** válasza:
100%
Nekem az irodalom tanárom volt ilyen. A fél osztály meg is bukott egy év alatt. A maradékkal leérettségiztünk. Ő volt a legrendesebb a vizsgán!
2017. nov. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen tanárom, ahogy úgy gondolom, mindenkinek. Az enyém földrajzot tanított, nő volt. Na ott egy zsebkendőt nem lehetett úgy elővenni a táskádból, hogy ne ordítson negyed órát, hogy megzavartad az óráját.

Ezt el kell fogadni. A világ megváltozott körülötte, de ő nem. Tényleg egy olyan korban kezdte a pályáját, ahol nem az ment, mint ma a sulikban. Ha a munkáját elvégzi, akkor nem fogják kitenni, a többi tanárt meg ne okold ezért, mert nekik nincs eszközük arra, hogy lépjenek.


Mindenkinek el kell viselnie valamennyi igazságtalanságot, mindenkinek volt ilyen a suliban. Az egyetlen, amit tehetsz, hogy elfogadod, hogy ilyen és kihozod a tanulásból a legjobbat.

2017. nov. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szinte mindenkinek volt, vagy van ilyen tanára. Diákkent, nyilván utalja az ember, aztán esetleg később rájön, hogy éppen az ilyen tanároknak köszönheti a legtöbbet.
2017. nov. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!