Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Visszamennétek tanulni a volt...

Visszamennétek tanulni a volt iskolátokba?

Figyelt kérdés
Leéretségiztem, de végül mégsem tanultam tovább. Jövőre szeretnék és ehhez szükségem lenne egy emelt érettségire. Az egyik tanár felajánlotta, hogy segít és bejárhatok az óráira, ami tök jó és ez lenne a legegyszerűbb, de nem szívesen mennék vissza a régi sulimba. Senkivel nem vesztem össze stb., csak szimplán nem annyira érezném ott jól magam. A legtöbb tanár elég vaskalapos és biztosan megjegyzéseket tennének, beszólnának (már másokról is hallottam, hogy szégyent hoznak az iskolára mert nem mentek egyetemre stb.) és nekem erre nincsen szükségem. Tudom, hogy ez az én dolgom, az én döntésem volt és senkinek sem kell magyarázkodnom miatta, de akkor is rosszul esne és nem vágyom rá. Szerintetek?
2017. nov. 26. 23:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha nem muszáj én nem mennék be. Alapból kellemetlenül érezném magam a légkörben, ha a folyosón talákoznék volt tanárokkal meg kéne magyaráznom miért vagyok itt, aztán hallgatni az "én megmondtam" beszólogatást meg monológokat, a hátam mögött lehet ki is beszélnének.

Mondjuk pont ebben a szituban vagyok 19 évesen, csak nekem nem volt ilyen lehetőség, így most melózok és készülök a harmadik nyelvvizsgára ami jövőre lesz, autodidakta módon de lesz felkészítő tanfolyam is.

2017. nov. 27. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én visszajártam a volt sulimba az informatika órákra, bár nagyon szerettem a tanárnőt, kedves és segítőkész volt velem. Nekem ebből nem volt gondom... Fura volt a "kisebbek" közé beülni, és már "felnőttebb" fejjel nézni, ahogy pl. neteznek órán a tanulás helyett, de biztos mi is ilyenek voltunk. :) Mondjuk elég sok tanár lecserélődött a volt sulimban időközben, úgyhogy max. csak olyanok állítottak meg a folyosón, akik tényleg kedvesen és érdeklődve kérdeztek rólam.

Vedd figyelembe azt is, hogy ha magántanárhoz járnál, az jóval drágább volna, itt pedig max. veszel egy csokit vagy piát a tanárnak hálából...

2017. nov. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!