Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért lépnek a lábamra,...

Miért lépnek a lábamra, löknek föl és miért enm jönnek beszélgetni az osztálytársaim? 15/f

Figyelt kérdés
Miért lépnek a lábamra, löknek föl és miért enm jönnek beszélgetni az osztálytársaim? 9. es vagyok most mentem egy országos hírű gimibe, azt gondolná az ember hogy itt nem löknek fel a folyosón ha az előtted lévő megáll beszélgetni és nem férsz el tehát meg kell állnod?
2017. nov. 29. 09:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Az emberek csak emberek, akár országos hírű gimiről, akár egy eldugott gyűjtőről van szó. Plusz jelenleg te is a gimis a hierarchia alján lévők közé tartozol (ne haragudj, nem bántani szeretnélek, de az elsőéveseken általában átnéznek). Ne várj addig, míg odamennek hozzád, hanem kezdeményezz beszélgetést, barátkozz, ismerkedj, viszont ne "könyörögj" a figyelemért. Csak légy nyitott, és ne görcsölj! Folytasd a hobbijaidat, erősítsd meg az önbizalmad, és akkor egy idő után azt fogod észrevenni, hogy nem gázolnak át rajtad az emberek.

Még egy technikai jó tanács: ha mész a folyosón, próbáld arra a pontra szegezni a tekinteted, ahová el akarsz jutni, húzd ki magad, és kicsit szegd fel az állad. Így kevesebb az esélye annak, hogy fellöknek vagy az utadba állnak.

2017. nov. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert a középiskolai tápláléklánc legaláján vagy. Tök mindegy milyen elit gimibe mentél, a gyerekek gyerekek maradnak. Ha a kisugárzásod nem magabiztos, nem vagy olyan, mint ők, akkor megesznek reggelire, bekerülsz a lúzer fiókba és ott is maradsz a végéig. Ha más vagy befeléforduló, nem érdekelnek a külsőségek, akkor hamar ki fognak kezdeni. Nem kell ezeket a dolgokat felvenni, de nem is szabad sunnyogva tűrni.

Anno a mi osztályunkban az alábbi hierarchia volt:

1. menők, ők a hangadók, ezek egymással barátkoztak, nem hatotta meg őket pár rossz jegy, csak az volt jó amit ők akartak, lenéztek mindenkit

2. szürkezóna, ide tartoztam én is, mindnekivel jóban voltunk, de mi is inkább egymással barátkoztunk, ha a menőknek kellett valami, akkor velünk tudtak üzeletelni, illetve akkor velünk is barátkoztak, ha az ő ügyük mellé kellett állni, mi jobb tanulók voltunk

3. lúzerek, 0 kisugárzású meghunyászkodó emberek, a menők folytonos céltáblái, mi a szürkék néha beszélgettünk velük, de túl szoros dolgok nem alakultak ki, mi legalább nem bántottuk őket

Lúzerből lehettél szürkezónás, de menő az sose, és szürkéből se lehetett feljebb lépni.

Ezek a szerepek kb az első 2-3 hétben letisztázódnak, utána nagyon nehéz ezen változtatni.

Sajnos csordaszellem van, aki különbözik, azt kinézik, átgázolnak rajta, bántják. Légy erős, magabiztos és ne hagyad magad.

2017. nov. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2-es nagyon jól leírtad. Én éltalános iskolában inkább lúzer voltam, középiskolás koromra szürke zónás lettem. Mindegy, hogy hányadi évszázadot írjuk az emberek nem változnak, ezek a hierarchiák mindig meglesznek. Engem pl. az óvodában is elnyomtak, egyszer jött egy új legójészlet, ameliykben voltak különböző színű figurák, a piros mellényes volt a legmenőbb, arra esélyem se volt, a többi lúzerrel nekünk csak a kékmellényes figura jutott, az agresszívebbek elvették előlünk.
2017. nov. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is gimnáziumba járok, de én sem bírom elviselni, ha előttem leállnak ölelkezni meg beszélgetni.

Ha fiúról van szó, akkor megemelem és odébb rakom egy kicsit. Legalább akkor észre veszi magát.

2017. nov. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha én nézek ki a legjobban az évfolyamon, divatos vagyok, jó a hajam, nem megy annyira a tanulás, mint az osztálytársaimnak de azért hülye se vagyok, és visszahúzódó de jófej vagyok, akkor én menő vagyok? Szerinrem nem direkt lépnek a lábamra, de hogy ennyire figyelmetlenek?
2017. dec. 1. 01:20
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Aki visszahúzódó az nem lehet menő, azok harsány emberek, hangadóak és szeretnek a középpontban lenni.

Ha véletlenül rálép valaki a lábadra és szorult bele valamennyi jóérzés, akkor a fogai közt elszisszent egy "bocsi"-t.

Amúgy meg ha elit gimibe mentél, akkor tele van felfuvalkodott hólyagokkal, akik többnek képzelik magukat, mint amik, mert hát ők elit, de még ezen belül is megvannak a hierarchiák, mert valakin mindig kell uralkodni. Azt mondják a gyenge emberek teszik ezt, hogy erősnek tetteik magukat, hogy így fedjék el a saját gyengeségeiket.

2017. dec. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert sz emberek idióták,az ő agytérfogatuk még az ősmajoméval sem vetekszik.
2017. dec. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!