Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Gáz, ha egyetemre jelentkezek,...

Gáz, ha egyetemre jelentkezek, közben meg megbukok az OKJ-n?

Figyelt kérdés
Érettségi után egy OKJ-ra jöttem,de nagyon megbántam.Utálom ezt a szakmát,semmiképp sem akarok benne dolgozni.Amúgy ez is csak egy büfészak,nem lehet vele elhelyezkedni.De ha el lehetne,sem akarnák benne.A tanárokat sem bírom.Lehet,hogy a vizsgám se lesz meg,de nem érdekel különösebben.Jövőre jelentkezek egyetemre egy olyan szakra,ami tényleg érdekel és megvalósítom az álmaimat.

2017. dec. 6. 23:55
 1/6 anonim ***** válasza:
24%

Egyetemen is kell majd olyant tanulnod, ami nem érdekel, és ott sem fogsz minden tanárt bírni.

Szedd össze magad, vizsgázz le, ha már energiát tettél bele. Ráadásul soha nem tudhatod, mikor jön jól.

Az egyetem nehezebb lesz.

2017. dec. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem gáz. Jobb ha csak 1 évet tanulsz okj-n mintha egy egész életen át abban a szakmába kelljen dolgoznod, amit nem szeretsz. Nyugodtan válts! Csak te tudhatod, hogy mi a neked való pálya és egy percet sem érdemes olyasmire pazarolnod az életedből amit "utálsz".

Amúgy én is így voltam, abbahagytam egy szakot, és most azt tanulom, amit tényleg szeretek, és nem bántam meg. Szükségem volt arra a tapasztalatra, mert kellett az idő, hogy rájöjjek, hogy mit akarok.

Kitartás!

Van olyan ismerősöm is, aki negyven éves koráig olyan területen dolgozott amit nem szeretett, csak ráerőltették, mert jól fizető szakma, és aztán jött rá, hogy ez igazából nem neki való pálya, és most azzal foglalkozik, ami mindigis a nagy álma volt, most iratkozott be egyetemre erre a szakra.

Jobb előbb váltani, mint később. :)

2017. dec. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Hány pontot van?
2017. dec. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha van érettségid, akkor inkább keress egy neked való okj-s képzést. Én is ezt tettem, sikerült is egy MO-i viszonylatban igen jól jövedelmező állást találnom.
2017. dec. 7. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%

Irány az egyetem! Arra koncentrálj ami az egyetemhez kell, vagy hasznos, illetve amire egyébként is szükséged lesz, de az egyetem mellett nem lesz rá időd. (nyelvvizsga, jogsi)

Az okj hülyeség, időhúzás, hagyd a fenébe, hacsak nem ér pontszámot azon a szakon ahová jelentkezel.

2017. dec. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
85%

Dehogyis, semmi gáz. Ha majd olyat tanulsz, ami valóban érdekel és célod van vele, akkor majd lesz motivációd és szívesen foglalkozol vele, mindent bele fogsz adni. Erre az okj-ra ez nem igaz, hiszen nem szereted, nem érdekel stb. és csak egy ideiglenes elfoglaltság, így persze, hogy nem fektetsz bele elegendő energiát. Nekem is több osztálytársam ment OKJra az érettségi után, mert nem vették fel őket egyetemre vagy még nem tudták, hogy hová szeretnének jelentkezni. Az összes utálja, jelentkezik egyetemre és otthagyja...Én is kihagyok egy évet, nekem is mondták sokan, hogy addig menjek el egy OKJra az egyetem előtt, de nem mentem mert minek? Itt csak két évesek vannak, így el sem végezném, még papírom sem lenne róla és igazából nincs is olyan, ami érdekelne, úgysem tanulnék semmit stb., teljesen felesleges. Ehelyett inkább otthon vagyok, elfoglalom magam és

még pontokat gyűjtök (nyelvvizsga, emelt), hogy tutira bekerüljek. Szerintem az OKJ-t max akkor végezd el, ha kell a pontok miatt (32 ha elfogadják), egyébként én otthagynám.

2017. dec. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!