Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárom nem teljesítményre...

Tanárom nem teljesítményre osztályoz, hanem akit nem szeret azzal nagyon kiszúr. Volt veletek ilyen?

Figyelt kérdés

Van egy tanárunk aki nem a teljesítményünk szerint osztályoz,hanem akit szeret annak 4-esnél rosszabbat nem ad,hiába alig jártak be az órákra és amikor ott is voltak,akkor bődületes baromságokat mondtak,akkor is 4-est illetve 5-öst kaptak.

Én is azok közé tartozom,akiket valamiért nem szeret,hogy miért nem szeret azt nem tudom.

Indoka nem nagyon van rá,hogy utáljon,mert mindig ott voltam az óráin és készültem mindig,ennek ellenére folyton gyenge ketteseket ad,nekem is és még jó pár embernek.

Ráadásul akiket szeret,azoktól sokkal könnyebb kérdéseket kérdez,mint azoktól akiket nem szeret.


Veletek már volt ilyen eset? Otthon a szüleitek megértették ezt vagy még külön lecsesztek a rossz jegyek miatt?



2017. dec. 19. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Fogd fel úgy, hogy ez egy korrekt és segítőkész tanár. Azzal szúr ki, akit kedvel, hiszen az soha nem tanulja meg az adott tárgyat és majd gondjai lesznek, ha éppen arra a tárgyra lenne szüksége későbbi tanulmányai során.
2017. dec. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Volt. Nem is egy, bár különbözően voltak "durvák".

Az egyik kb. szórta az egyeseket, ha épp szar kedve volt, volt olyan óra, hogy egyik diák hat egyest is kapott. De ilyenre pl. hogy nem artikulált jól.

De én ezt felvételin is megtapasztaltam, a dekoratívabb osztálytársnőmmel csak elcsevegett a feleségéről a felvételiztető "tanár úr" szóbelin, velem meg nagyon szemét volt, konkrétan alázgatott, mert rövid hajam volt, az asszisztáló diák kijött utána bocsánatot kérni tőlem. :O


Erre sajnos fel kell készülnöd, hogy jó pár ember, aki hatalmi pozícióban van, nem a tudásod szerint fog téged értékelni.

2017. dec. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Unikornispata ***** válasza:
Elsőre ment a zöld!Igaz,hogy rossz érzés,de nekem is volt osztálytársam,akit nagyon szerettek.Most sokkal hátrébb áll az élete,mint nekem...Kitűnő tanulóként is nekiállt velem egy tanár szívózni,míg érte oda meg vissza volt.
2017. dec. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Volt ilyen, az egyik tanárunk 11.-ben meghülyült, előtte normálisan tanított, tanulással lehetett jó jegyeket kapni nála. Utána kialakított magának egy "klikket", egy pár osztálytársunkkal (a "menőbbekkel", értsd: gazdag szülők, iphone, ipad, márkás ruhák, saját kocsi 18 évesen, bulik hétvégente) szinte baráti kapcsolatba került, tegeződtek, órán (!) és órán kívül chatelgettek egymással, a többi osztálytársukról pletykáltak, keverték a sz_rt, ami szerintem nem fér bele még egy jó tanár-diák viszonyba sem. A haverjainak kb. minden szóra adott egy 5-öst "órai munka" címen, a többiek meg folyamatosan kapták az egyeseket, mert mondjuk nem volt ott a füzetük vagy a tankönyvük (amit 4 év alatt amúgy egyszer sem kellett használnunk órán), vagy egy (!) kérdésre nem tudtak válaszolni, amit órán feltett (nem a régebbi anyagból, hanem abból, amit akkor tanított). Irreálisan nehéz dolgozatokat íratott, nem a leadott anyagot kérdezte vissza, hanem azt akarta, hogy mi magunktól találjuk ki a válaszokat (magyartanár volt, mi biológia-kémia tagozatosok...). Én 9-10.-ben ötös voltam magyarból, utána nem volt 3-nál jobb jegyem, hiába tanultam. Volt, hogy már nem is tanultam a dolgozataira, mert úgysem azt kérdezte vissza, amit tanított, és jobban sikerült, mint amikor tanultam :D Érettségin először olyan tételt húztam, amit 11.-ben "tanított", nyilván nem tudtam belőle semmit, új tételt húztam a tizedikes anyagból és max. pontot kaptam :D A szüleim először még ki voltak akadva, hogy rossz jegyeket kapok, pedig minden másból kitűnő vagyok, de ők is látták, hogy mennyit tanulok teljesen feleslegesen, úgyhogy elengedték a dolgot, ahogy én is... Inkább azokra a tárgyakra koncentráltam, amiből emelt érettségit akartam tenni, magyarból igyekeztem nem megbukni, végül is felvettek arra a szakra, amire első helyen jelentkeztem, úgyhogy nem befolyásolta egy ilyen paraszt a jövőmet. Viszont azóta tartom a véleményemet, hogy csak pszichológiai vizsgálat után kellene engedni, hogy egy ember gyerekekkel foglalkozzon... Nem értem, miért nem zavar senkit, hogy némelyik tanár, akit elvileg tisztelni kellene meg félistenként kellene kezelni nyilvánvalóan pszichiátriai beteg.
2017. dec. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló volt, de azért olyan nem, aki ennyire elfogult lett volna a kedvenceivel. Ráadasul ez ostobaság is tőle, mert ennek később csak kárát látják a "kedvencek".
2017. dec. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
Én az ilyet kirugattam ;)
2017. dec. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!