Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárok! Nektek van/volt...

Tanárok! Nektek van/volt kedvenc diákotok? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés

Ki is mutatjátok, vagy ugyan úgy viselkedtek vele, mint a többiekkel?

Mi alapján lesz szimpatikus valaki?



2017. dec. 14. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Mindig van kiskedvenc. Nálunk látványosan nyalták egymás ...., mindenkit szívatott csak őt nem.
2017. dec. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Engem az egyik férfi tanárom eléggé bír, és én is őt.

Általában szinte mi ketten vezetjük az egész tanórának a menetét, hasonlít a személyiségünk, mindketten egoistábbak vagyunk elég hasonló humorral.

Például ha elkezd mesélni valamiről, igazából az egész osztály le sem tudja reagálni mert annyira zárkózottak és érdektelenek, én viszont nagyon figyelek rá.


Például az egyik női tanárommal meg kb. utáljuk egymást, mert mindig ilyen értetlen lányosabb kis barom poénokat tol be és azon kuncog, full komolytalan.

Év elején aranyosnak tartottuk egymást, de már elegünk lett egymásból, mert annyira mások vagyunk.


Az én férfitanárom próbálja nem kimutatni annyira, de néha eléggé kinyalja a hátsóm. Amit nem is bánok, én is az övét.

2017. dec. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

Jajderossz ebbol a szemszogbol megkozeliteni a dolgot... Bar nem vagyok tanar, de voltam "kedvenc". De tudom azt, hogy letettem valamit az asztalra - nem azert, mert kerte, hanem mert en akartam,de ez az o "presztizset" is novelte.

Nem! Nem dugtam meg!

2017. dec. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A tanár is ember, és a gyerekeknek is van személyiségük, amely vagy szimpatikus nekem, vagy ellenszenves, legtöbbször vegyes. Természetesen próbálok úgy viselkedni, mindha minden gyereket egyformán szeretnék, de valószínűleg nem sikerül :) Én a különleges, kreatív, jópofa gyerekeket kedveltem legjobban,függetlenül attól, hogy milyen jól tanultak,vagy milyen jól viselkedtek. A magányos, kiközösített, vagy más miatt szerencsétlen helyzetű gyerekek pedig az istápolás ösztönét ébresztették fel bennem, ezért több figyelmet fordítottam rájuk, mint másokra.
2017. dec. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden tanárnak vannak "kedvencei", bár ez rossz szó, inkább azt mondanám, olyan diákjai, akiket a hozzáállásuk miatt jobban kedvel. De ha valaki jó tanár, akkor nem kivételezik velük, sőt. Én minél több tehetséget látok egy diákban, annál többet várok el tőle. Mondjuk én felsőoktatásban tanítok, és úgy vagyok vele, hogy akit nem érdekel a leendő szakmája, az úgyis ki fog esni. Ilyen értelemben tehát a "kedvenceimmel" foglalkozom többet, de ez nem azt jelenti, hogy nekik könnyebb a dolguk, sőt.


Szimpatikus akkor lesz egy diák, ha látom rajta, hogy nyitott és érdeklődő, képes gondolkodni, van véleménye, és ha nem riad vissza attól, hogy energiát fektessen abba, amit csinál. Ha nem a jegyre, hanem a tudásra, a szélesebb látókörre hajt. A nyalizókat és a magolókat nem tudom szimpatikusnak találni, de nyilván ezt próbálom nem kimutatni.

A legrosszabb pedig az, amikor passzivitást, érdektelenséget, unottságot látok a szemében, ha meg sem próbálja felvenni a fonalat, ha esélyt sem ad arra, hogy hátha van értelme a tantárgynak.

2017. dec. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
nekem is van kedvencem, de ez nem az osztályzatokon látszik, hanem pl. szívesebben beszélek, poénkodok vele. Aki egész órán azon van, hogy beszólogasson, meg a többieket zavarja, természetesen nem tudom úgy szeretni, mint aki megérti és elfogadja az elvárásaimat, de ettől függetlenül egy rossz diák is simán lehet ötös nálam, egy szerény visszahúzódó pedig kettes.
2017. dec. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!