Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Önismereten inkább passzoljam...

Önismereten inkább passzoljam a kérdést vagy találjak ki egy csodás kis kamut a karácsonyomról? 15l

Figyelt kérdés

Tanéve elején elmondta, hogy ha kínos a kérdés vagy túl személyes nem kell válaszolni. Csak akkor furán néz mindenki.

Tudom, hogy most is végigkérdez mindenkit az ünnepekről, hogy hogyan telik. Ott összedobtam valami rövid sablont, de azt nem találta elég részletesnek. Egy valaki passzolt és arra furán nézett. Én úgy döntöttem, hogy ha kérdez akkor nem akarok beszélni róla, mert rémes volt egy konfliktus miatt. Csak félek, hogy úgy járok, mint a másik illető, hogy kapjak egy pár kedvesnek szánt megjegyzést amitől rosszabbul érezném magam. Viszont megfordult a fejembe, hogy hazudok valamit. Csak ezzel az a baj, ha órán nem is bukok bele a kamuba, később viszont biztos. Ha szép karácsonyról beszélek meg boldogságról ahhol jól éreztem magam, akkor csak feltűnik valakinek, hogy amúgy tök rossz kedvem van, pláne, hogy ott a kollégium, ahhol az egész osztály ott van.


Mi lenne a helyes lépés?15l


2017. dec. 27. 20:21
 1/5 anonim válasza:
Szerintem feltünés nélkül lehet kamuzni. Csak ne sajnáltasd magad a többiek előtt látványosan, akkor nem tűnik fel senkinek. Ha meg mégis megkérdezi valaki, hogy mi a baj, akkor kamuzz be ott is valamit, de azt sose mond, hogy ,,semmi"
2017. dec. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy szörnyen hazudok. Szóval ha beveszi bárki akkor is csak feltűnik valakinek, hogy a folyton boldognak tűnő emberkével valami nincs rendben.
2017. dec. 27. 20:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Én minden évben hazudtam, mert nálunk a karácsony arról szólt, hogy apa berugott minden nap, mi meg éheztünk tesóimmal (anyánk meghalt mikor kicsik voltunk)... sokszor mamához mentünk hogy ehessünk meg fát díszítsünk, stb. Minden évben azt hazudtam hogy "átlagos karácsony volt, sütit sütöttünk és filmezett együtt a család" (bevált szöveg gyenge hazudozóknak is remek)... mindenki azt hitte hogy minden rendben van de nem volt. Ha anno az igazat mondtam volna, akkor meg sajnálnak és hamarabb elvettek volna minket apától. Az lett volna a legjobb. De néha jobb úgy tenni, mintha semmi baj se lenne, mint sajnálkozó pillantásokkal találkozni.
2017. dec. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vagy még azt is csinálhatod, hogy egy kicsit el poénkodod a sztorit. Elmondod a sablonos dolgokat, mindenki sürgött-forgott, ment a sütés főzés. Na meg ami ilyenkor van a családi balhé, anélkül nincs ünnep. De amúgy eltelt szépen. Aztán ennyi. Ha kérdi mi volt a gond, meg mondod, hogy semmiség, nem is emlékszel rá. Nálunk is mindig van egy kis feszültség ilyenkor.

Ha meg ez miatt rosszul érzed magad, a barátaidnak meg csak elmondod, hogy hát kicsit bántóbb dolog történt.

2017. dec. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt nem lehet, hogy elmondod milyen volt a karácsony, de kihagyod a konfliktust? Vagy elbagatellizálod? Ha nem, akkor inkább passzolj. Vagy ha kamuzni akarsz, mondd azt, hogy megbetegedtél (találj ki egy konkrét betegséget, pl. hányás-hasmenés vagy influenza), nem tudtál enni a finom kajákból, nem tudtál részt venni a családi programokban, ez teljesen tönkretette a vakációdat, ezért vagy rosszkedvű, mert amúgy nagyon jól sikerült volna. A belső családi ügyeidhez semmi köze az osztálynak.
2017. dec. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!