Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek ha pszichoszomatiku...

Mit tegyek ha pszichoszomatikus beteg lettem, és pontosan tudom mikor, és hol jönnek elő a tünetek?

Figyelt kérdés
Kronikus hasfájás gyötör mindig amikor az iskolába vagyok,hiába csinálok bármit nem szünik. Már hánytam is kétszer. Vakációba teljesen jól vagyok,jól is tudok enni,viszont iskolaidőbe alig eszek,fogytam három kilot ennek köszönhetően,és az igy is elégtelen sulyom még kisebb lett. Mióta iskolát váltottam azóta van ez. Egy elég kicsi Magyarországi városkába élek,és kevés iskola van,de szakliceumból jöttem gimnáziumba és úgy érzem nem birom meg,nem vagyok produktiv,hiába tanulok egy nap 3 orákat is. Az osztálytársaim nem szeretnek. Pletykálnak rólam folytonosan,ezzel rontva a kapcsolataimat iskolán kivülről is. Nagyképüek itt az emberek. Nem tudom mit tegyek. Én hogy kéne változtassak? Én kéne megváltozzak? És ha igen,akkor hogyan? Köszönök szépen minden segitséget,nagyra értékelem.

2018. jan. 3. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem régen volt ilyen pszichoszomatikus (és nem múló) hányingerem/öklendezésem (ez okok miatt nem tudok igazából hányni), ha bármi miatt rosszul lettem és egy két öklendezésnél tovább tartott, akkor onnantól félpercenként felerősödött a hányinger addig, hogy jött az öklendezés, ha kicsit jobb volt és rágondoltam megint, végül nyugtató oldotta meg de úgy, hogy elég hosszú ideig 8az első alkalommal talán napokig) a hatása alatt kellett lennem, hogy utána amikor elmúlt ne is jöjjön már pszichoszomatikus vissza. Ez nálad nem hiszem, hogy ilyen durva módszerrel megoldható lenne, de ha elmész pszichiáterhez, talán ad valami nem olyan erőset, ami mellett nem jön rád a hányinger és így előbb utóbb "elfelejted". (Fontos még, hogy dobd le magadról a nyomást ami okozza, ha nagyok az elvárások otthon, beszélj a szüleiddel, az iskolában pedig engedd el azt, hogy a többiek mit gondolnak rólad, szabadítsd meg magad a fölösleges/jelenleg túl nagy terhektől és aztán ha a majd rendbe jössz visszaszeded belőlük azt amit érdemes.)
2018. jan. 4. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Magyarországon nincs szakliceum, tehát külföldről jöttél át. Ide is költöztetek, vagy átjársz a határon nap mint nap a suli miatt?


Hányadikos vagy? 9.-es? Fiú vagy vagy lány?

2018. jan. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
10edikes, igen külföldről jöttünk át, ide költöztünk. Lány vagyok.
2018. jan. 14. 23:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Válts iskolát, tanárt, osztályt bármit, ami kiváltja.

Sokkal fontosabb az egészség az iskolánál!

2018. jún. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!