Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért nem tudok odafigyelni órán?

Miért nem tudok odafigyelni órán?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy ez miért van, de észrevettem, hogy bármilyen órán ülök, nem hallom a tanár szavát.

Magyarul nem figyelek oda.

Volt olyanra is példa, hogy azt sem tudtam, milyen órán ülök. Magyaráz a tanár, de képtelen vagyok odafigyelni. Nem mintha annyira érdekelne, hogy mit magyaráz... Csak számomra furcsa az egész. Vagy ez valami egészségügyi probléma miatt van?

Az az érdekes az egészben, hogy ennek ellenében itthon megtudom tanulni 5-ösre a tananyagot. 4,68 a félévi tanulmányi átlagom. Gimnáziumról van szó. Ahhoz képest jó, azt gondolom.

Bocsi a fogalmazásért. Sietek és csak úgy összedobtam a szöveget.


2018. jan. 14. 16:36
 1/7 anonim válasza:
Szia. Szerencsés vagy ha otthon ennyire meg tudod tanulni egyedül és nincs szükséged a tanár magyarázatára, ez a jobbik eset. Nem vagyok orvos de talán figyelem zavar lehet. Ha zavar keresd fel a háziorvost vagy az iskolaorvost, védőnőt. Nem szégyen ha ezért segítséget kérsz, sőt.. De komoly bajod nem hiszem, hogy van.
2018. jan. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnos nàlam is ez a probléma. Próbàlok odafigyelni de pàr perc utàn azt se tudom hogy mirōl volt szó.

Én is otthon szoktam megtanulni az anyagot,de az iskolàban jobb lenne...

2018. jan. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem esztek túl sok cukrosat?
2018. jan. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Más figyelem nehézségeid nincsenek? Lehetne valami ADHD szerűség. Én most 39 évesen jöttem rá, hogy ilyesmi vagyok. Maga az, hogy megértettem tök sokat segített.
2018. jan. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#3 De, rengeteg édességet megeszek egy nap alatt. Nem vagyok képes ellenállni.

#4 Nincsenek. Csak az, amit leírtam.

2018. jan. 14. 21:38
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez nem triviális mi ez az ADHD. Olyasmi, hogy valamit elkezdek és aztán valami eszembe jut arra átmegyek, aztán megint valami és van amikor valamibe nagyon mélyen belemegyek úgy, hogy észre sem veszem hogy telik az idő, de a végén valahogy kevés dolog lesz végig víve, befejezve. Valami olyasmi lehet, hogy nem lineárisan működik az info feldolgozás, meg az idő sem teljesen ugyanúgy. nem ilyen szekvenciális az egész.


Elég valószínűtlen, hogy neked ez legyen. Csak itt az egyik dolog pont az, hogy szóbeli infora van akinek nehéz figyelni.

2018. jan. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A cukor fogyasztása csökkenti a koncentrációs képességet. A kérdés megválaszolva. Ne egyél olyan szarokat ha jót akarsz magadnak.
2018. jan. 15. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!