Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Jogosan adta a tanar az...

Jogosan adta a tanar az egyest? Helyemben mit tennetek?

Figyelt kérdés

Elozo hetet vegighianyoztam, volt minden bajom. Hetfon visszaertem suliba, es volt angolunk. A tanar eszrevette, hogy nem potoltak be a hianyzok az anyagot, szoval mondta hogy mara meglegyen mindenkinek, mert beszedi a fuzeteket megnezni.

Elkertem osztalytarsamtol, es egy masik osztalytarsammal, aki szinten nem volt mult heten leirtuk szorol-szora a bepotolatlan reszeket. Odaadtuk a tanarnak a mai oran, mire meglatta, hogy nincs meg egy resze (kb 3-5 mondatrol van szo :)) Mondtam neki, hogy en elkertem xy-tol es csak ennyi volt benne, tenyleg mindent leirtam. Azt mondta, hogy “igy jartal, legkozelebb kerdd el mastol, ez egy egyes”. Kettes sulyozassal irta be, 4,8rol leestem 4,6ra es valoszinuleg bukott a felevi otosom. :)

Akitol elkertem amugy a fuzetet annak sem volt benne az a par mondat, de O MEG OTOST IS KAPOTT, mivel hogy szepen vezeti a fuzetet es mennyire szorgalmas diak. Milyen erdekes, hogy pont nem veszi eszre a kis kedvencenel a hianyzo mondatokat... ram ev eleje ota pikkel osztalytarsaim szerint is, es egyszeruen undorito amit lemuvel velem. Ez a masodik egyesem tole, ev elejen azert kaptam, mert megint csak hianyoztam es nem kaptam meg egy lapot... A gyomrom folyton gorcsben all angol ora elott, es nem egyszer sirtam is miatta. Ezen kivul senki se kapott semmi jegyet, csak en meg osztalytarsam, es akirol masoltuk.

A masik osztalytarsam aki egyest kapott odament a tanarhoz ora utan, hogy megbeszelje vele es neki is ugyanezt mondta kb mint nekem.

Jogosan adta szerintetek? Nagyon gaz lenne megkerni anyumat vagy apumat hogy normalis hangnemben menjen el holnap beszelni a tanarral?


2018. jan. 16. 15:14
 1/8 A kérdező kommentje:
Probaltam erthetoen osszeszedni, tizenkettedikes vagyok es nemetbol szeretnek erettsegizni angol mellett, ezert fontos ennyire a jegy szamomra.
2018. jan. 16. 15:15
 2/8 A kérdező kommentje:
4,3ra*
2018. jan. 16. 15:18
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem jogosan. Dupla súllyal meg aztán tényleg nem írhatja be, egy füzetmásolás nem egyenértékű egy tz-vel. De ha 4,6-ra állsz, akkor azért mégse utálhat annyira, és mégse kéne, hogy liftezzen a gyomrod óra előtt.

Beküldheted a szüleidet, meg is érdemelné, hogy zavarba hozzák, de ez kétesélyes: vagy rájön, hogy nem hagyod magadat, és leszáll rólad, vagy még jobban begorombul, és alig várja, hogy bosszút állhasson. Ezt nem lehet kiszámítani. Egyébként semmi jelentősége nincs a félévi jegynek, hacsak nem pont 8.-os vagy.

2018. jan. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az jogos, hogy a pótlást elvárja, de ez egy kicsit túl van tolva a részéről. Ha gondolod szóváteheted, de azért azt tudd, hogy mindig az erősebb kutya bszik.
2018. jan. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kérd meg a szüleidet, hogy próbáljanak meg vele beszélni, ez így nem oké.
2018. jan. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ezt nem teheti meg.

Kérd meg szépen a szüleidet, hogy beszéljenek az angol tanárotokkal.

2018. jan. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat. Anyum be fog menni beszelni vele az igazgato elott kedden, mert mar elege van belole...
2018. jan. 19. 19:58
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Jól teszi :)

Egyébként nekem fordítva volt. Angolos vagyok és a német tanárommal gyűlt meg a baj.

2018. jan. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!