Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Jól esik, hogy elismernek a...

Jól esik, hogy elismernek a tanárok?

Figyelt kérdés

Kedvenc tanáraim a töri, idegen nyelv és számítástechnika tanárom. A töri tanárom igen kedves hölgy, jó mesélője van, élvezetes vele az óra. A kérdéseire többnyire én válaszolok. Az idegen nyelv tanáromat kiskorom óta ismerem, de idén kezdett el tanítani minket. Az óráján is többnyire csak én figyelek, már meg sem lepődik, ha valamit ismerek (kezdők vagyunk a nyelvből), de ha nem tudok valamit akkor már sejti, hogy a többiek sem fogják tudni-egyedül engem is érdekel ez a nyelv. Jó pofa, tanítani is tud, mindenki szereti (aki az órájára aludni jár be az nem, de nem érdekli). A számtech tanárom hasonló habitusú. Amikor megdícsérnek jól esik, a számtech tanárom mikor mellettem áll órán és magyaráz van, hogy a kezével megfogja a vállam, vagy mikor leellenőrzi a feladatomat akkor is "vállon vereget". A nyelvtanárom is néha így dícsér meg. Tudom, hogy nem mozdulnak rám, hisz nősek, gyerekeik vannak, de néha ez nekem fura. Egy kicsit jó érzés, egy kicsit fura, de "tetszik". Egyikőjük sem jön be, de valamiért mégis jól esik ez tőlük.

És ezzel az a bajom, hogy 18 éves vagyok és szerintem nem kéne ilyet éreznem. Szerintem nem értitek mit írtam mert siettem, talán a lényeg: ha vállon "veregetnek" a tanáraim (ők ketten) az jól esik, de mégis kicsit fura, de utána egy kicsit mégis mosolygok. Baj lehet velem? Lány vagyok ha ebből valaki nem jött rá. (a fogalmazásból)


2018. jan. 26. 20:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg kedvelnek és vagy hozzájuk közelebb álhatsz, vagy lehet ez szimplán kedvességből is.Nekem is volt egy tanárom aki többször megérintette a felkaromat vagy a vállamat és ezt csupán csak kedvességből és jól esik az embernek és semmi fura nincs embben szerintem.Nem kell félned.
2018. jan. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod :)

Nem félek, hogy esetleg diákra mennének, nem azért írtam ki, csak jól esik néha ha esetleg így dicsérnek meg, tőlük meg még jobban esik. Eleinte fura volt tőle/tőlük, most meg már jól esik, és nekem ez a fura, hogy nekem tetszik...

2018. jan. 26. 22:38
 3/3 A kérdező kommentje:
Hogy kedvelnek lehet, nem rendetlenkedek, figyelek órákon, jól tanulok. A nyelv tanár konkrétan kijelentette, hogy rajtam látszik az hogy érdeklődök a nyelv iránt, meg figyelek. Még pár emberen látja, hogy figyelnek azért, de nagyon nem viszi senki túlzásba a tanulást. Ha valami nyelvi érdekesség kerül a táblára akkor az igazából"nekem szól" mert csak én írom le.
2018. jan. 26. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!