Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi a véleményetek a tanároknak...

Mi a véleményetek a tanároknak való ajándékozásról?

Figyelt kérdés

Szerintem, ha a diák úgy gondolja, hogy az adott tanár annyi pluszt adott az életébe, akkor "helyes" dolog.

Az viszont nekem nagyon ellenszenves, amikor a szülők közül 1 vagy 2, minden év végén, karácsonykor, pedagógus napkor, néha névnap, születésnap (ez "csak" a fontosabbnak titulált tanárok esetén) kitalálta, hogy minden gyerek vigyen be néhány ezer forintot.


Érdekelne ti mit gondoltok a témáról és szerintetek baj van-e a meglátásommal, ha igen mi az?



2018. jan. 28. 22:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem szép gesztus :))
2018. jan. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek veled, de ez valahogy egy kényszer, amibe a szülők belehajszolják egymást és nem tanácsos kimaradni. Főleg általánosban.
2018. jan. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

1.

Szerintem csak akkor szép gesztus, ha ezt a diák akarja és nem a szülei vagy osztálytársának szülei erőltetik rá.

Nem leszólni akarom a válaszod, nehogy támadásnak vedd, csak megakarom indokolni én miért nem így gondolom.


Példának:

Nekem volt olyan tanárom általánosban, aki többször is nyíltan közölte velem az osztály előtt, hogy belőlem nem lesz semmi és ne is próbálkoztam gimnáziummal, mert úgy se fog menni az érettségi. Nekem gyerekként nagyon rossz érzés volt, hogy ez a tanár ott vigyorgott minden ilyen alkalomkor az aktuális ajándékkal és a szüleimnek erre kellett költeni.

2018. jan. 28. 22:57
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Én hallottam már olyanról, hogy valahol beszedtek havi 10000-t osztálypénz címen, de abból a diákok nem láttak semmit, hanem a tanárok saját maguknak osztottak belőle ajándékot az évzárón. Remélem, téves információ volt, de nagyon közeli forrásból van.
2018. jan. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
2! Az én szüleim is azért fizettek mindent, hogy ne engem nézzenek le utána.
2018. jan. 28. 22:58
 6/23 anonim ***** válasza:
73%

A tanár kap fizetést a munkájáért, azonban nyilvánvaló hogy egy jó pedagógus sokkalta többet érdemel és sokkalta többet ad minthogy azt pénzösszegekben kilehetne fejezni. Az ajándékozás sem képes ezt kiegyenlíteni, gondolok én itt arra hogy egy csokor virág nem ad annyit a pedagógusnak mint amennyit ő adott a gyereknek, azonban az a csokor virág jelenthet számára nagyon sok mindent, szimbolizálhatja a szeretetet , munkájának hasznát stb.


Ajándékozni tehát jó, jó adni és pedagógusként jó kapni, jó érezni hogy hasznos a munkája.


De nem kell túltolni, mint az életben mindent lehet túl tolni úgy lehet ezt is. Illik és szép gesztus de nem kell túltolni , ha úgy érzed sok a pénztárcádnak és már átmegy a giccseskedés kategóriájába akkor jelezd, emeld fel a hangod!

2018. jan. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
67%
*és tényleg tízezer volt a sztoriban, nincs elírás a nullákkal :O
2018. jan. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
3! Sajnos el tudom képzelni, hogy ez megtörténjen.
2018. jan. 28. 22:59
 9/23 A kérdező kommentje:
6! Szerintem az ajándékozás addig jó dolog, ameddig nem egy más/mások által rád erőltetett dolog.
2018. jan. 28. 23:02
 10/23 anonim ***** válasza:
73%

Havi tízezret személyenként? Kötve hiszem. Melyik az az iskola?

Egyébként év végén, pedagógus napon illik ajándékozni. Évtizedek óta szokás.

2018. jan. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!