Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi a véleményetek a tanároknak...

Mi a véleményetek a tanároknak való ajándékozásról?

Figyelt kérdés

Szerintem, ha a diák úgy gondolja, hogy az adott tanár annyi pluszt adott az életébe, akkor "helyes" dolog.

Az viszont nekem nagyon ellenszenves, amikor a szülők közül 1 vagy 2, minden év végén, karácsonykor, pedagógus napkor, néha névnap, születésnap (ez "csak" a fontosabbnak titulált tanárok esetén) kitalálta, hogy minden gyerek vigyen be néhány ezer forintot.


Érdekelne ti mit gondoltok a témáról és szerintetek baj van-e a meglátásommal, ha igen mi az?



2018. jan. 28. 22:49
1 2 3
 21/23 Metionin ***** válasza:
100%

Szerintem abban a formában oké ha a diák a saját akaratából adja mert sokat jelentett neki a tanár munkája.

De ez ami manapság megy, na ez elég kiábrándító. Nálunk úgy volt, hogy mindig akadt a szülők között 1-2 gazdagabb (általában) anyuka, aki arra hajtott hogy a lehető legnagyobb ajándékot vegyék a tanároknak, leszarva azt, hogy vannak olyan szülők, akiknek nincs erre pénze. De a lóvét természetesen mindenkinek be kellett adni. Gimiben meg az osztályfőnök elégítette kia a nyalásvágyát azzal, hogy osztálypénzből drága cuccokat vett magának meg a többi tanárnak ilyen-olyan napra, aztán amikor jött a szalagavató vagy tabló vagy kirándulás akkor hirtelen jaj be kéne adni gyorsan még x összeget mert elment a pénz az ajándékokra. Mi nem is tudtunk róla hogy mit kaptak a tanárok. Ugyanez osztálykirándulásnál, az az 1-2 puccos anyuka igyekezett mindig leszavazni az olcsóbb megoldásokat, mert legyen szálloda meg jacuzzi meg anyám kínja aztán fel voltak háborodva hogy milyen közösség a miénk, hogy 34 gyerekből csak 10 meg kirándulni...ja igen, 10 tudta kifizetni.

Egyszóval én ezt az ajándékozós dolgot megszüntetném úgy ahogy van mert már rohadtul nem az a lényege hogy a diák megköszön valamit a tanárnak, hanem a szülők élik ki ezáltal a nyalizásukat.

2018. jan. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Tanárként válaszolok. Az ajándék minden olyan formájat elutasítom ami pénzbe kerül a szülőnek. Gimnáziumban tanítok és nálunk senki se várja el az ajándékot.

Leérettségiztetem az osztályt és nem várom el az ajándékot. Megkapom a fizetesemet és kész.

Arra már volt példa, hogy egy kézzel rajzolt képet kaptam. Ezt elfogadtam.


Sajnos a tanárok rossz színben vannak feltüntetve, de minden tanár ajándékleső.

2018. jan. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Kedves, szép gesztus...Nemrégiben én is egy kézzel készített képet adtam számomra egy nagyon kedves tanárnak! Lehet a fizetését megkapja, de én úgy éreztem, hogy muszáj neki valamit adjak, mivel nagyon sok mindent köszönhetek neki, és az ajándékkal nem a "hogyan nyaljunk be" volt a cél, hanem az, hogy a tudtára adjam, hogy mennyire szeretem és, hogy mennyire, de nagyon hálás vagyok mindenért neki!

16L

2018. jan. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!