Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Akkor érdemes átiratkozni...

Akkor érdemes átiratkozni máshova, ha ilyen helyzet áll fenn?

Figyelt kérdés

Nem rossz gimnáziumba járok, és egy tanár kivételével az összeset szeretem, nagytudásúak és korrektek. Az osztályomban is egész jól érzem magam.

Csak az a gond, hogy hiába kedvelem viszonylag a többieket (és a többségük engem), elveszik a tanulási és néha az életkedvemet. :(

Ezenkívül a kötelező érettségi tantárgyak közül az egyiket egy olyan tanár tartja, aki engem látszólag nagyon nem kedvel, és küzdenem kell a 3-ért, illetve a 2-ért. (Két tantárgyat is oktat, mind a kettőből szeretnék érettségizni).

Az előző iskolámban ebbőla két tantárgyból pedig 5, és 3, illetve 4 voltam.

(Van egy olyan téma, amit képtelen vagyok megtanulni, pedig tényleg nagyon próbálkoztam, többször is elmagyarázták, de semmit sem ért, még az előző tanárom sem értette, hogyan lehetséges ez :( )


Ezekben az esetekben érdemes lenne iskolát váltanom?


(A tesóm és néhány osztálytársam is kérdezte még amikor megismerkedtünk, hogy miért nem a Fazekas Mihály Gimnáziumba mentem, nem tudom, hogy csak túloztak-e vagy sem, én ezt a saját, szubjektív szemszögemből nem tudom megítélni, csak azt írom amit mondtak, pontosabban, amit kérdeztek.)



#gimnázium #átiratkozás #tanulási kedv
2018. jan. 31. 21:36
 1/3 A kérdező kommentje:

Légy szíves, valaki adjon tanácsot, hogy váltsak-e, vagy keressek megoldást, illetve, hogyan találjam azt meg. :(

Szeretnék jó döntést hozni, de tanácstalan vagyok, viszont így nagyon nem érzem jól magam. :(

Válaszokat előre is köszönöm.

2018. febr. 3. 11:01
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Fazekasból ítélve lehet, hogy debreceni vagy. Nem tudom, melyik iskolába járhatsz, de van pár tippem..


Egyrészt, ha magasabb besorolású iskola a tiéd, akkor hadd mondjak valamit; hiába ér el országszinten jobb, magasabb helyeket, mindenhol kell tanulni. Lehetséges, hogy az ilyen iskolákban nívósabbnak számít az oktatás és maximalistábbak mind a diákok, mind a tanárok, de hadd hozzam a saját példámat.


Én tizedikes vagyok a Medgyessyben, egy olyan iskolában, amit nem sorolnak Debrecen legjobb iskolái közé, csak a középmezőnybe (teljesen jogtalanul.) Nekem nem ez volt az elsőszámú álmom, és úgy érkeztem ide, hogy jó; ahhoz a sulihoz képest nem kell majd sokat tanulni itt, hátra lehet dőlni. Na a fenéket. Földrajzból és bioszból kikaptam az ország top5-ben lévő tanárát, és olyan szintű tanulás folyik, hogy elképzelni nem lehetett.

Tehát, ezzel azt szeretném mondani, hogy az állapot, amibe mi benne vagyunk, mindenhol létezik, ezért nem éri meg iskolát váltani. DE.

Előbb próbáld meg szüleiddel karöltve megbeszélni a dolgokat tanár úr/nővel, mert lehet, hogy együtt fog működni, csak neked kell megérteni, megtudni, miért is alkotott rólad egy negatív képet. Minden változhat, ebbe neked is bele kell tenned energiát, (sokat!), hogy bizonyítsd, tévesen gondol egy-két dolgot az oktató.


Ezzel szemben, ha nem megy az az anyag, de gondolom, mivel érettségizni akarsz abból a tantárgyból, jó vagy belőle; engedd el. Ezernyi anyag van, amit tanulunk, ha az éppen egyes, hármas lesz, nem árt annyit. (Persze-persze, egymásra épülnek az anyagok, abból indul a másik; nem kell még annyira túlaggódni, ha kilencedikes-tizedikes vagy.)


Tehát szerintem előbb te, és a szüleid, vagy ha nem segítenek, akkor te magad beszélgess a tanárral. Ha tényleg csak az ellenszenv beszél belőle, akkor rá kell hagyni. Tudni fogják, ha kicsit is ismerik az eseteteket, hogy miért viselkedik így.

2018. febr. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igazából budapesti vagyok. Köszönöm szépen a választ, ment a zöld. :)

Mások válaszát is még várom :)

Az tanár csak az egyik gond (ráadásul kötelezőt oktat, csak akkor kerülhetem el, ha érettséginél emeltezek). A másik az az osztály, ahogy felül írtam. Aki kéri, annak privátban kifejtem bővebben, de ide nem merem kiírni egyben, nem lenne jó, ha valaki felfedezné. :(

2018. febr. 6. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!