Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért tűri egy iskola hogy...

Miért tűri egy iskola hogy végzős gimisek egyáltalán ne jelenjenek meg tanításon? 30 fős osztályból NULLA fő van jelen többedik alkalommal

Figyelt kérdés

Középiskola nappali tagozat. A végzős 12. osztály idén többedik alkalommal játssza el azt, hogy NULLA fő jelenik meg a tanítási napon. Mindenki hiányzik! Az elsőtől az utolsó emberig. Vannak kb 30-an, és nulla fő van jelen, mondom idén nem először.

Nyilván ez egy összebeszélt akció, olyan nincs hogy 30an egyszerre betegek.

Egyébként egy részüknek lesz úgyis orvosi papírja de egy részük még ezzel se fárasztja magát. Nem is igazolja leszarja tudja úgyse fog semmi történni és tényleg nem fog.

Még be se írják hiányzónak már rég nem írják őket mert ha írnák már mindet ki kellett volna rúgni a hiányzás miatt.

Ezt a diák tudja érti még a leghülyébb is felfogja hogy semmi a világon nem fog történni ha nem jön be.

De a kérdés az ezt miért tűri el az iskola? Miért nem lép?

Mondjuk nem most már rég késő de miért nem lépett már szept-októberben amikor nap mint nap a 30 fős osztályban 10en ücsörögtek? És az osztály egy jelentős része tán egy maroknyi napot ha benn volt idén és az év több mint fele elment?

Hogy mehet ez így?


2018. febr. 9. 12:55
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

"és azon túl amit ott leadnak nekik nem tanulnak semmit. Hmm... :))"


Hát képzeljük mi lesz ha még azt SE adnál le nekik. Így is egy nulla az egész többnyire anélkül meg mi lenne dupla nulla?

2018. febr. 10. 20:26
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de te csak előre látsz, mint a lovak. Ha levennéd a szemellenzőt rájönnél, hogy manapság az iskolában kevés értelmes dolgot tanítanak. Azzal a kijelentéseddel sem értek egyet, hogy az ilyen gyerekeket sehova sem veszik fel, felsőoktatásról pedig egyenesen ne is álmodjanak. El kell keserítselek. Sokan, sőt rengetegen vannak úgy, hogy gimi után bekerülnek egy jó egyetemre, elvégezik, és még fizető állásuk is lesz. És persze nem lesznek olyan megkeseredettek, mint te, például. Én is lógtam, s lám kiválóra érettségiztem, és jelenleg orvosira készülök. Szóval, hogy is van ez?
2018. febr. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Na akik ide járnak a rakat kettesükkel hármasukkal majd megnézem hova kerülnek be.

mert itt kb kétféle jegy van kettő és három.

Majd megnézem hogy színkettes bizikkel és érettségivel hova kerülnek be.

De még az se segít rajtuk ha apuci megveszi a jegyeket az érettségire (mert ez is működik ám) mert bekerül esetleg ... és? Első vizsgán első zh-n kibukik.

mert ott már apuci nem tudja a jegyeket megvenni.

2018. febr. 10. 21:05
 24/29 A kérdező kommentje:

"Sokan, sőt rengetegen vannak úgy, hogy gimi után bekerülnek egy jó egyetemre,"


Bizonyám..... vannak. Egy JÓ gimnáziumból.

Mondom egy jóból... nem innen.

2018. febr. 10. 21:06
 25/29 A kérdező kommentje:

" és jelenleg orvosira készülök."


Készülsz? Hm? El is végezted? Majd akkor szólj.

Nekem van ismerőm aki vagy 5 éve a jogra készül... még ugyan nem vették fel... de oda készül.

Ja készülni azt lehet.

Én meg a MIT-re készülök. Csak ép felvenni nem vesznek.

2018. febr. 10. 21:08
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyre szánalmasabb, már válaszolni sincs kedvem... :p
2018. febr. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Édes istenem, már látom miért tart itt ez az ország... komolyan, mindenki szerint baj, hogy egy tanár vagy bárki aggódik azokért a diákokért akik egy komplett évet kihagynak a közoktatásból?

Ha le is sz..rja őket, akkor is rossz érzés úgy munkát végezni, hogy semmi értelme sincs, mert az oktatás előnyeit élvező barmok otthon döglenek.

2018. febr. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

És a dühítő az hogy még azt se mondhatom el hogy nem baj nem tudnak semmit baj érettségin megbuktatom őket.

nem fogom sem én se más megbuktatni őket mert a szülők jó része úgyis megveszi előre a jegyet az igazgatónál.

És akkor az igazgató a vizsgán teljesen nyíltan ráparancsol az érettségin a tanárra hogy "ez a vizsga hármas lesz és kész" még akkor is hármas ha az adott diák a nevét se tudja kb.


ez megy! Az érettségi elnök aki meg azért van ott hogy az ilyen szituációkat lebuktassa még csak bazsalyog.

Persze mert az ő zsebe is ki van bélelve ám épp azért hogy "ne vegyen észre " semmit.

Nem is vesz.


Így megy ez évek óta itt.

Meg még hány helyen megy ez ugyanígy...

2018. febr. 13. 10:43
 29/29 A kérdező kommentje:

De igazából nem baj mert mint írtam majd az élet benyújtja a számlát. Kikerülnek ezek a hulladékok a semmi tudásukkal megvett kettesükkel a munkaerőpiacra-hova kellenek majd?

Kiváló bolti eladók meg trógermelósok lesznek egy szalag mellett. Oda jók lesznek. Máshova nem mert értelmes mondatuk az nincs, egy összetettebb műveltséget netán szaktudást igénylő feladat már kínai nekik.

Nagyon kevés kivétellel.

Nem baj szart pucolni is kell valakinek.

2018. febr. 13. 10:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!