Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A mobiltelefon az iskolákban...

A mobiltelefon az iskolákban nem minősül magántulajdonnak?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor tapasztaltam, hogy a tanárok begyűjtik őket óra előtt.

Nyilván én nem szoktam odaadni, hiszen magántulajdon, ne vegye el senki.


Nincs igazam?


Valaki megerősíthetné, hogy a mobiltelefon az magántulajdonnak minősül, KIVÉVE : iskola, stb...


Ez így van?


2018. febr. 12. 20:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
57%

Házirendről hallodtál, majom?

Ha belépsz az intézménybe, akkor automatikusan elfogadod azt!


"Valaki megerősíthetné, hogy a mobiltelefon az magántulajdonnak minősül, KIVÉVE : iskola, stb... "

Meg is válaszoltad a kérdésedet! Te is operátor keszel a szalag mellett!

2018. febr. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
54%
Magántulajdonnak számít, és egy tanárnak sem lenne joga ahhoz, hogy csak úgy begyűjtse. Az iskola szabályzatában persze szerepelhet, hogy órákon/tanítási időben nem használhatod, de szerintem így sem vehetné el egyik tanár sem. Más kérdés, hogy igazából nem elveszi, csak 'begyűjti', vagyis aki akarja odaadja, aki nem akarja az nem.
2018. febr. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Nyugodj már le, ember...

Csak megkérdeztem valamit....

2018. febr. 12. 20:14
 4/19 A kérdező kommentje:
Az elsőnek írtam az előző válaszomat.
2018. febr. 12. 20:16
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
A házirend a mérvadó. Van, ahol a táskában, van, ahol kis szekrényben vagy polcon kell tárolni. Érettségin (és sokszor témazárónál is) bevett szabály, hogy kirakatják a tanári asztalra. Ilyenkor a tanárnak nincs joga hozzányúlni, ez inkább téged véd, nem gyanúsíthatnak puskázással. Más helyeken is van, hogy le kell adni a magántulajdonodat megőrzésre, pl. múzeumban a hátizsákodat, vagy repülőre nem engedik felvinni a körömreszelődet sem, és azt el is kobozzák tőled. A magántulajdonodat nem bántja senki az iskolában, de a magántulajdonod használatát a köz érdekében korlátozhatják.
2018. febr. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
53%
#1 Egy igazi bunkó vagy. Ez az oldal tudtommal azért van, hogy feltegye valaki a kérdését. Legyen az akármi. Remélem a te kérdéseidre is ilyen választ kapsz majd.
2018. febr. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
54%

Azért veszik el,mert a sok kis majom telefonfüggő pr0ligyerek azt nyomkodja,és hülyének nézik a tanárt,aki csak a munkáját végzi,és szeretne egy kis észt adni a tanulóknak.

És akkor még vannak az ilyen tefajták,akik még elkezdik a magántulajdon dumát károgni.

Azt hiszed bárkinek is kell az a műanyag emberhülyítő ótvar 20 forintotos telefonod bárkinek?Majd visszakapod,ha bekussolsz,és normálisan odafigyelsz órán.

2018. febr. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Nem szoktam órán nyomogatni soha.

Szünetben szoktam elővenni.


De nem szoktam kirakni a telómat.

2018. febr. 12. 20:32
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem vagyok jogász, de a közoktatási törvényben (10. § (2)) szerepel, hogy:

"Az Alaptörvényben foglalt ingyenes és kötelező alapfokú, ingyenes és mindenki számára hozzáférhető középfokú nevelés-oktatáshoz való jog biztosítása az érettségi megszerzéséig, illetve a szakképzésről szóló törvényben meghatározott feltételek szerinti második szakképesítés megszerzését biztosító első szakmai vizsga befejezéséig a magyar állam közszolgálati feladata."


Namármost, ez alapján az állam feladata az, hogy te tanulj. Azzal, hogy tanulás helyett órán mobilozol, esetleg másokat is zavarsz, saját magadat (és esetleg másokat) fosztod meg a tanulás jogától, amihez nincs jogod. Ha az iskola ezt csak úgy tudja megakadályozni, hogy elveszi a mobilod, akkor alighanem helyesen jár el.


Másrészről lásd a nevelési-oktatási intézmények működéséről szóló 11/1994. MKM rendelet 4. § (2) bekezdés i) pontja kimondja, hogy "(2) Az iskola, kollégium szervezeti és működési szabályzata az (1) bekezdésben foglaltakon kívül tartalmazza:

i) a fegyelmező intézkedések formáit és alkalmazásának elveit,"


Tehát a fegyelmezés - jogszabályi határokon belül - az iskola dolga. Mivel a telefon elvételének célja nem a magántulajdon elbirtoklása, ezért itt nincs jelentősége, hogy az magántulajdon-e, vagy sem.


Illetve hát lásd még 2011. évi CXC. törvény a nemzeti köznevelésről:

25. §

(3) A házirend előírhatja az óvodába, iskolába, kollégiumba a gyermekek, tanulók által bevitt dolgok megőrzőben, öltözőben való elhelyezését vagy a bevitel bejelentését. A házirend az óvodába járáshoz, a tanulói jogviszonyból, kollégiumi tagsági viszonyból származó kötelezettségek teljesítéséhez, jogok gyakorlásához nem szükséges dolgok bevitelét megtilthatja, korlátozhatja vagy feltételhez kötheti. Ha az előírt szabályokat megszegik, a bekövetkezett kárért a nevelési-oktatási intézmény nem felel.



De nyugodtan kérdezz meg egy jogászt, vagy az ombudsmant.

2018. febr. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
62%
Igaza van elsőnek! Egyébként meg azzal, hogy begyűjti, attól a te tulajdonjogod még nem szűnik meg. Akinek ez nem tetszik eldöntheti, hogy iskolába akar járni vagy a telefonját buzerálni. Legközelebb add oda a tanárnak kisfiam
2018. febr. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!