Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Húgom már sokadjára mondja...

Húgom már sokadjára mondja nekünk, hogy folyton piszkálják az iskolában. Ezúttal túl messzire mentek! Hétfőn jó ötlet lenne bemenni, vagy inkább ne?

Figyelt kérdés

Húgom jelenleg 11 éves, és az osztályában vannak "páran" akik azt hiszik hogy ők a nagy valakik. Kiközösítik, kibeszélik a háta mögött, tehát mint az lenni szokott, de most túl messzire mentek. Húgom tiltotta őket és törölte a beszélgetéseket, így még pontosan nem tudom mi történt, de itt bőg már vagy 1 órája. Lenne értelme be mennem vele hétfőn, és "elbeszélgetni" a kis osztállyal, vagy sem?

17F


2018. febr. 17. 21:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Jah, vigyél be pár kemény cimborát is, hogy hathatósabb legyen a mondanivalód...
2018. febr. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az osztályfönőkkel kell beszélni
2018. febr. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
vele már beszéltem, sőt, a szülőkkel már próbáltak tenni ilyen hülyeésgek ellen vmit de még ők sem tudtak.
2018. febr. 17. 21:19
 4/12 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy akármit is teszel, még jobban rá fognak szállni. És az a szomorú, hogy a húgod sem tehet semmit, mert:

1) Ha kiáll magáért, akkor öten fognak össze ellene, akikkel szemben semmi esélye nincs.

2) Ha durvább eszközökhöz nyúl a húgod, akkor őt fogják megbüntetni, az iskola egy az egyben a bántalmazók mellé fog állni.

3) A tanárok szintén nem fognak tenni semmit sem, mert így is unják már a munkájukat, utálják a gyerekeket, lerendezik annyival, hogy oldják meg maguk közt.

4) Az iskolapszichológus annyit fog javasolni, hogy álljon ki magáért (lásd az 1-es pontot).


Ezen én is átmentem, engem is bántalmaztak, terrorizáltak az iskolában és senki nem tett/tudott tenni semmit se. Viszont mihamarabb cselekedjetek, mert ez már most olyan mély nyomot hagy a lelkében, hogy a felnőtt korára is hatalmas hatást gyakorol majd. Én például a mai napig rettegek az emberektől, mert félek attól, hogy ki hogyan fog megalázni, bántani. Párkapcsolatról még csak nem is álmodhatok, mert esélyem nincs rá, hogy legyen.


Fiúk bántalmazzák a húgodat vagy lányok? Esetleg az megoldás lehet, hogy másik osztályba vagy iskolába kéritek az áthelyezését, vagy ha a szüleitek tudják fizetni, akkor magántanulóként folytassa tanulmányait.


24/F

2018. febr. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Meg kell baszkodni suli után őket, ha őt veszik elő, akkor be kell védeni, hogy a bántalmazás ellen nem tudtak fellépni, de ez ellen igen? 2 éve hugom átkerült egy másik suliba 6-ik osztályos volt és b#sztatták más lányok az osztályból! Hugom meg barátnői suli után megpi#sázták mind a 4-et! Persze a családjuk másnak kérdőre vonták, de fedeztem, hogy otthon volt velem! Nem lett belőle semmi! Az ilyenek a társadalom legaljai!
2018. febr. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én is átmentem ezen. Bár, én senkinek se mertem panaszkodni (szüleimnek se). Egyetlen megoldást találtam: más suliba mentem.

Minden problémán megoldódott.

2018. febr. 18. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Kedves kérdező. Én sajnos nem tudok tanácsot adni, viszont én is éltem át ilyet, szóval van tapasztalatom. Igazából itt nincs jó döntés, mert benne van a pakliban, hogy mégjobban rászálnak, de az is lehet, hogy ezek után békénhagyják. Amikor engem piszkáltak és a szüleim bejöttek beszélni akkor utána mégjobban piszkáltak. Három évet töltöttem ott, majd osztályt váltottam, már több mint egy féléve itt vagyok és a jegyeim sokkal jobbak lettek, és kevesebbet vagyok beteg . Nem tudom a ti esetetekben mennyire ajánlot az iskola váltás, hiszen függ attól, hogy a hugod milyen állapotban van, mert ha annyira rosszul van lelkileg és az új osztályban nem szólalna meg lehet ott is bántanák. Öszegezve te ismered a hugod osztálytársait ezért neked kell tudnod, hogy reagálnának rá. De ha ezt tovább hagyjátok a hugod a késöbbiekben issza meg a levét, én például a mai napig nagyon nehezen megyek új helyekre, új közösségbe. Temélem tudtam valamelyest segiteni.

14L ( egy sors társ)

2018. febr. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kár, hogy törölte a beszélgetéseket. Bizonyíték lenne. Szerintem igazad van, és ennek következetesen utána kellene járni. A másik iskolába átiratkozás menekülés, abból azt fogja tanulni a húgod, hogy meneküljön el a konfliktusok elől. Nyilván, ha nem oldódik meg a helyzet, és a húgod csak tovább sérülne, szóba jöhet, de előtte még több lépést meg kellene tenni, mert ezek a kis élőlények, akik most a húgodat piszkálják, ha nem kapnak egy komoly leckét, nem fognak leállni, csak másra szállnak rá. Itt lecke alatt nem önbíráskodásra gondolok, hanem következetesen végigjárni az utat az igazgatón és az iskola fenntartóján keresztül. Picit olvass utána az interneten a cyber bulling jelenségnek, itt erről van szó.
2018. febr. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Most kora reggel elmentem a 2 kiscsaj szüleihez, be mentem, beszélgettünk. Az egyiknek van egy nagyobb bátya, valami huszon éves a csávó. Kissé bennem volt még mindig az ideg, így mondtam dolgokat. A bátya is vissza húzta a farkát és azt az orbitálisan nagy pofáját.
2018. febr. 18. 10:43
 10/12 anonim ***** válasza:

8-as: ez valóban menekülés. De nem mindegy, hogy megmenekülés vagy elmenekülés.

Ha a kérdező húga az első variációként fogja fel, akkor nem lesz negatív hatással a jellemére.

2018. febr. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!