Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ő a tanárok kedvencei?

Ő a tanárok kedvencei?

Figyelt kérdés
Van egy 14 éves làny osztálytársam, aki kitűnő tanuló és sok versenyt nyert. Barátai azonban nincsenek, de a tanárok imádják őt. Állandóan ölelgetik, dícsérik meg vele beszélgetnek szünetben. Ha meglátják az úton, már tíz méterről integetnek neki. De egytől egyig az összes tanár.... Egyébként nem nyalizik (mondjuk szokott névnapi ajándékot nekik, de ez az illemhez hozzá tartozik). De leginkább a fizika tanár mutatja ki, hogy nagyon kedveli: heti 3 külön órát tart neki, meg mindig azt kell hallgatnunk, hogy ő mennyire tökéletes. Mindenből szinötös, bár a tudását nem vitatom, mert tényleg nagyon okos. Miért szeretik ennyire?

2018. febr. 19. 15:31
 1/10 A kérdező kommentje:
Kivételezni nem kivételeznek vele, ha rosszabb jegyet kap beírják neki.
2018. febr. 19. 15:32
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Lehet azért szeretik ennyire mert okos , vagy lelkes , érdekli a tanulás, szereti az iskolát, barátságos ,jelleme miatt , vagy csak titkos rokonok [?;)]
2018. febr. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A jó édes válasza:
60%

A tanárok is csak emberek, s azt szeretnék mind látni, hogy a munkájuknak van eredménye, a nebulók okosabbak lesznek az óráik után. Mivel a többi diáktól ezt a sikerélményt nem feltétlen kapják meg, inkább 1 "kiválasztott" tanulónak szentelnek kiemelt figyelmet. Ettől megnyugszik az egójuk - önigazolást nyer az az elképzelésük, hogy ők remek tanárok, jó munkát végeznek.

Ez egyébként eléggé a magyar oktatási-nevelési rendszer sajátossága, hogy kiemeli az évfolyamelső tehetséget, s abból csinál atomtudóst, olimpiai bajnokot, sztárközgazdászt vagy hasonlót - a többinek pedig csak átlag alatti képzést biztosít, s félkész tudással kerülnek a munkaerőpiacra.

2018. febr. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
18%
3-as egy pöppet túlgondoltad, és nem jól.
2018. febr. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%
minden iskolába minden munkahelyen...mindenhol megvan a kivételezés a kis kedvenc...nemkell ezzel foglalkozni. ő lehet a tanulasba jó..te meg teljesen másba
2018. febr. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha beírják neki a rossz jegyet is és nem kap felmentést a dogák alól hülye kifogások miatt akkor szerintem nem kivételeznek vele.


Nálunk nagyon durva kivételezés volt. Engem pont utált az osztályfőnökünk és szerintem azért, mert a kedvenc tanítványa is utált engem és ki tudja miket mondott neki rólam. (Hallottam vissza elég cifra dolgokat és a tanár is utalt rá.) A lényeg, hogy egyszer kihívta a kedvencét meg egy másik lányt felelni. A másik lánynak ez az egy esélye lett volna, hogy javítson, a kedvencnek csak egy sima felelés. A kedvenc nem tudott semmit, a másik lánynak ötös lett...volna, de mivel nem akarta lehúzni a kedvence átlagát ezért inkább nem írta be a jegyeket, így a másik lánynak nem lett meg a jobb jegy.


De olyan is volt, hogy feltette ugyan azt a kérdést kettőnknek. A kedvenc nem tudta a választ, de kapott egy kisötöst, "mert látszik, hogy sokat tanult" (mikor meg sem tudott szólalni, de mindegy). Én tudtam a választ, erre kaptam egy kis egyest meg egy nagy hiányjelet, mert "nem elég".


Olyan is volt, hogy mindketten voltunk önként segíteni nyílt napon. A kedvence kapott ezért egy potya ötöst abból a tárgyból, amiből rosszul áll és egy plusz szabadnapot. Pont szombati tanítás lett volna, ezért nem kellett bejönnie, ha nem akar. Mikor én rákérdeztem, hogy nekem is van e ilyen lehetőségem akkor tök bunkón és lekezelően közölte a tanár, hogy ez csak azoknak jár, akik vették a fáradtságot, hogy segítsenek. Mondtam, hogy én is ott voltam aznap, de nem hitte el és mikor mondtam, hogy kérdezze meg a xy-t (a kedvencét), mert vele voltam egész nap akkor a csaj letagadta, hogy ott voltam, azt mondta nem látott. (Egy teremben voltunk, több kép is készült.)


De a legnagyobb az volt, hogy az osztály úgy beszélte meg, hogy én adjam oda a ballagási ajándékot, mert elől ültem és így praktikus. Mikor a tanár meglátta, hogy én akarom átadni közölte, hogy nem fogadja el. A csokrot, amit egy másik lány adott át, pedig odaadta a kedvencének, hogy azzal ballagjon.


Azért az a lány volt a kedvence, mert viszonylag rossz volt a családi helyzete és ezt mindig hangoztatta a tanárnak, aki gondolom sajnálta. Az én apám évekig rákos beteg volt a középsuli alatt, egy penészes albérletbe kerültünk, hétvégenge építkezésen segítettem, hogy minél előbb haza tudjunk költözni, majd apum meghalt és anyum is majdnem, de nyilván "ez nem kifogás" meg "a munkahelyemet sem fogja érdekelni a magánéleti problémám". (Nekem lett a legjobb érettségim az évfolyamban és emelteztem a tanár tárgyából a segítsége nélkül, ami külön szúrta a szemét.) Másokkal is ilyen volt, főleg a barátaimmal meg akikkel jóban voltam.

2018. febr. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
(6.) Ja és a legjobb. Többször is ki akart rúgatni mondvacsinált indokokkal. Az volt a szerencsém, hogy az igazgató normális volt.
2018. febr. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Te is leirtad, hogy miert. Mert okos, szorgalmas. Ez egy tanarnak epp eleg ahhoz, hogy kedveljen egy diakot.
2018. febr. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
27%
Minden tanárnak van egy kedvence, de természetesen az okosok. A mi tanárunk is ilyen: a jó tanulókkal foglalkozik, és a rossz tanulókat elhanyagolja. De ez szimpátia kérdése is. Pld az én tanárom rühell, mert egyszer azt mondtam neki hogy a tanárok "lusták". De sajnos ez a jellemvonás igaz mindegyik tanárra. Kimásoljuk a tankkönyvből a feladatokat, majd azt bemagoltatja velünk.
2018. febr. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azonos érdeklődésük, személyisége is szimpatikus lehet.

Illtve amiket már elmondtak: jó olyannak magyarázni, akit érdekel amit mondasz.

Én is jóban vagyok néhány volt tanárommal :)

Van akivel barátok is vagyunk, szóval van ilyen.:D

2018. márc. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!