Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit fogok akkor kapni, ha a...

Mit fogok akkor kapni, ha a március 15. -ei "ünnepségre" bemegyek hétköznapi ruhába?

Figyelt kérdés
Nem vagyok magyar,legalábbis én nem vallom magam annak,és ezért az a nap nekem ugyan olyan,mint az összes többi.
2018. febr. 23. 23:09
1 2
 11/17 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy minek vallod magad. Amikor oda beiratkoztál, elfogadtad az iskola házirendjét. Ha nem tartod be, annak következménye van.
2018. febr. 24. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom román, azok ilyen gondolkodásuak. Vissza lehet menni..
2018. febr. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

A 10-es válaszoló nagyon jó kommentet írt! Fogadd meg a tanácsát!


Kedves kérdező. Milyen furcsa hogy neked csak a hetes válaszadó adott hasznos tanácsot. Ja mert egyedül ő ért veled egyet. Hány éves vagy ilyen agyi kapacitással? 10? Nevetséges a viselkedésed. Menj oda ahova vallod magad. Senkinek nem fogsz hiányozni hidd el.

2018. febr. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az ünnepi viselet kötelező az iskolai rendezvényeken. Nem megfelelő öltözet miatt osztályfőnöki figyelmeztetést adnak.

Az egyik iskola így a másik iskola meg úgy reagálja le a nem megfelelő öltözetet.

Azt megértem hogy nem vallod magadat magyarnak. Viszont mikor beíratkoztál a suliba közvetve elfogadtad annak szellemiségét és erkölcsi normáit.(lásd öltözködés) Ennek betartása a szíved joga de az iskolai retorziót akkor sajnos jogosnak érzem. Én osztrák apával és orosz anyával egy budai gimibe járok. A március 15-ei ünnepségre még is kiöltözök és kokárdát tűzök mert ezzel megtisztelem a sulimat. Kicsit abszurd a származásom (mondhatnám hogy az őseim tiporták sárba a magyar forradalmat de nem teszem).


Megpróbálom egy durva példával szemléltetni a viselkedésedet. Tegyük fel, hogy egy vadidegen ember temetésére el kell menned (az életben nem találkoztál vele) nyáron. Mivel Te nem ismered és meleg van ezért félmeztelenül mész a temetésre. Természetesen ehhez jogod van mert meleg van és ismeretlen. A többiek fekete nadrágban és fehér ingben feszítenek a sír mellett és csak Te vagy ott aki mutogatja a dokkmunkás felsőtestét. Na ebben az esetben sem fognak hátbaveregetni, hogy de jó fej vagy. Pedig nem követtél el semmilyen bűnt. Vondd le a párhuzam tanulságait és cselekedj a belátásod szerint.

2018. febr. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok. Az én válaszomban mi nem értelmes? :D Az, hogy leírtam, nálunk speciel egy kis megdorgálást kapnál, esetleg te felelnél aznap egy tantárgyból és annyi? :D Honnan a rákból kéne tudnunk, hogy te a te iskoládban mit fogsz ezért kapni? Szerintem senki nem jós ezen az oldalon, sorry :(((
2018. febr. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Otthon 4 középiskolai intézmény van. Az Evangélista (elitnek számító) suli nagyon szigorúan vette az ilyen eseményeket, és komoly kihágásnak számított az, ha nem úgy jelentek meg a diákok, ahogy aznap kellet volna. Szóval nem csak ejnye-bejnye, v tanári figyelmesztőt kaptak.


Az ipari sulinál, ott max szóbeli dorgálás volt. Nem voltak nagyon ráfeszülve a témára, de lás csodát, szinte mindenki megadta a tisztelet vmilyen formában (fehér felső, fekete farmer, vagy csak a kokárdát tűzték fel..), és szerintem ez az miatt is volt, mert nem rájuk kényszeríteni akarták ezt az egészet.


A sima gimiben...ott a fele így, a fele úgy. Már a legtöbb diáknak, ha adtak volna vmi megrovást az öltözék miatt, akkor az lett vna az utolsó húzásuk, azaz kicsapták vna Őket. A suli emberhiánnyal küzdött, szval nem tették ezt.


Nálunk, szakközépben, függött a tanártól. Ha az ódivatú, nyugodtan nyugdíjba mehetne már matektanárnőnél csináltad meg ezt, az igazgatóig próbálta vinni az ügyet. Nála egy csaj visszamert "pofázni" hogy minek, nincs semmi értelme...te..olyan műsort lecsapott a tanárnő, rohant vele az igazgatóiba, de a lány csak egy ofő intőt kapott, hogy megnyugodjon a nő.

A mi osztályunk esetében, talán 10-ben, hiányzott az ofő, és az egyik szaktanár vezetett minket, Ő csak szaktanárit tudott adni a két fiúnak, de meg is érdemelték, játszották a nagyfiút rá.

Saját esetemnél: egyszer ünneplősbe mentem suliba, eláztam mint a sz*r, áthúztam a tesi cuccomat (fekete naci, fehér póló volt nálunk a kötelező szerencsére) a pólóra meg rátűztem a kokárdát, meg a sulis kitűzőt, az ofő rámnézett: - Te is eláztál?

- igen..

- *nevetve* Nem te vagy az egyedüli.

Ezzel el is volt intétve az egész. Másik esetben, meg totál kiment a fejemből, hogy márciusi ünnepség lesz, reggel meg már amúgyis késésben voltam, szval úgymentem, ahogy voltam, az ünnepség már kezdődött, beálltam gyors a 13. osztályhoz, ahol szinte mindenki kabátban volt (ahogy én is) szóval fel se tűnt, a későbbiekben meg úgyis csoportokra osztottak a zászlók meg a koszorúzás miatt, mint az oviban. A tanárom látta (ofő helyettes), hogy jelen vagyok, annyit fűzött hozzá a későbbiekben, hogy próbáljak meg, kicsit hamarabb beérkezni legközelebb, de ezt se leszidva mondta. Szóval összességében, nálunk az ilyet jól kezelték. Ha vki direkt nem öltözik be, az legalább annyival "segítse" magát, hogy nem pofázik vissza a tanárnak.


Másrészt, attól még, hogy ha nem vallod magyarnak magadat, ahogy fentebb említették, úgyanúgy vonatkozik rád az iskola házirendje, bár nem tudom, hogy ilyen eseményekre mi a "törvény" de amielőtt támadni akarod az intézményt, légy tisztában minden ponttal. Ezzel azt akartam mondani: ha megakarod bökni az oroszlánt, és nem akarod, hogy széttépjen, vmivel bekell biztosítsd magad a saját védelmed érdekében.

A másik, amíg magyar az állampolgárságod hivatalos papírokon, addig a kutyát sem foglya érdekelni, pl. hogy te kint nőttél fel Amerikában, és te a függetlenség napját tartod csak ünnepelni valónak, mert amcsinak vallod magad. A másik esetben, ha amcsi állampolgár lennél, de Magyarországon tartózkodsz, a jelenléteddel úgymond elfogadtad az itteni szabályozásokat, és kulturális másságot. Ha vmi nem tetszik, lehet róla beszélni, de ne vedd zokon, az olyan kommenteket, hogy "mit keresel akkor itt?" Mert egy bizonyos fokig nekik is igazuk van. Meg most ez a téma amúgy is kiéleződött, nem csak európa, hanem szinte világszerte a migráció miatt.


Így utoljára, ha a helyedben lennék, én felkeresném az ofőmet v az igazgatót, és megbeszélném vele ezt a dolgot vhogy, elmondanám, hogy nálunk nincs tartva ez az ünnep, nem-e lehetne az, hogy addig a termbe töltsem az időt, addig készülök pl a matekdogára mint egy szent, vagy ehhez hasonló. Vagy ha rendes ünnepség lesz (számunkra ez azt jelenti, hogy a művházban lett tartva, és ott nem csak beszéd, hanem színdarab is elő lett adva), hogy segíts a díszletek kikészítésében, mozgatásaban, a függöny vagy lámpa kezelésében...és így mindenki nyerne a dolgon.

Ez visszafelé is jólsülne el, mert teszem azt külföldiként van egy tök fura hagyomány, vagy ünnep az országodban, ami pont tanítási napra esik itthon, akkor az iskola is lesz olyan rugalmas, hogy megengedje, hogy megünnepeld pl. kilenne festve az arcod, a ruhád meg pálmalevelekből állna. Jó ez elég extrém, de érthető akartam lenni.


U.i.: ha meg kapsz vmi megrovást, akkor mi lesz? Nekem lett 12. végére egy szép ofő intőm igazolatlanok miatt, még a beígért levet is elfelejtették elküldeni szüleimnek xd, de a lényeg, se a bizonyítványomban, se az érettségin nics semmi feltüntetve, hogy van megrovásom. Csak a snw-ben látszott, de kétlem, hogy az a sz*r működik még. A fősulin/egyetemen meg senki se fog kivallatni, hogy volt-e vagy sem. Az ilyen dolgokkal csak magaddal szúrsz ki azon a szinten már.

2018. febr. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%
Nehéz kérdés. Nálunk nincsenek ilyen ünnepségek.
2018. febr. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!