Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Kikészültem, elfáradtam. (? )

Kikészültem, elfáradtam. (? )

Figyelt kérdés

Most vagyok végzős, valami rettenet. Itt az érettségi, minden tanár most akar elkezdeni tanítani. Minden nap dolgozatok, témazárók, minden héten próbaérettségik, ismétlő dolgozatok. Minden tantárgyból van órai, ismérlő, érettségi előkészítő dolgozat.


Illetve utálok bejárni. A fizika tanárom nagyon utál, szerinten nemcsak, hogy nem lesz meg a 45% az emelt érettségin, de meg is fogok bukni. Folyton hangoztatja, hogy mennyire nem emelt szinten lenne a helyem. Ráadásul annyira stresszelek az órái és a dolgozatai előtt, hogy tényleg nem tudok úgy teljesíteni, mint ahogy ag elvárható lenne. Ezért folyton fizikázom, alig alszom, alig eszem. Ha pedig nem sikerül valami, senkivel nem akarok beszélni, légyszívesebben sírnék. "Szerencsére" az egyik "barátom" mindig az orrom alá dörgöli, hogy neki megint 100% lett a témazárója, nem tudja én mit rontok el mindig. És az a helyzet, hogy én dem tudom. Tőlem sokkal "butábbak" (kinek mi) is megírják jobbra. Csak én nem.


Amúgy sem vagyok jól lelkileg és fizikálisan (eü problémák),ami miatt szörnyen érzem magam.


Hogy tudnám kicsit elviselhetővé tenni ezt a pár hetet?

Vagy csak bármi tanács... Bármit szívesen olvasok.


2018. márc. 6. 15:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Mintha a saját gondolataimat olvasnám, csak nekem nem szerepel benne fizika. De ugyanezt érzem: minden tanár kapkod, még hátra van rengeteg anyagrész, ismétlés nulla, vagyis nemsokára lesznek, de ilyenkor? Hova már? Rég el kellett volna már kezdeni, szenvedés az egész. Csak az vigasztal, hogy ha leérettségizek, mehetek egyetemre, mert simán meglesz a pontom. A szóbelire már elkezdtem készülni, töriből már ki van dolgozva az összes, nyelvtanból megvan a fele, szóval már szinte csak az irodalom van. Magyar írásbelire úgysem lehet tanulni, elég a törit tanulni, utána meg a szóbelire is...


Nehéz, de kitartás. Én ilyenkor mindig arra a célra gondolok, amit kitűztem magam elé és tudom, hogy el fogom érni, csak így látok egy kis reménysugarat, már borzasztóan fásult vagyok.

2018. márc. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tudatosítsd magadban, hogy a stresszel csak magadnak ártasz. Nem tehetsz mást, mint hogy mindennap átgondolod (felírod) a feladataidat és egyesével megoldod őket. Nekem sokat segít, ha felírom az elintézendőket (ezt megtanulni, azt kijegyzetelni, stb.), és ha kész, kihúzom.
2018. márc. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Énis idén érettségizem fizika helyett matekkal szenvedek..
2018. márc. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!