Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan bírjam ki az 1 hónapot?...

Hogyan bírjam ki az 1 hónapot? Lelkileg kikészültem.13/L.

Figyelt kérdés

7.osztályos vagyok. Februárba kerültem új suliba. Minden nap gyomorideggel járok iskolába. Este sírok. Szeptembertől másik iskolába fogok kerülni.

Az osztálytársaim kiközösítenek, nem tudom miért. Szerintem azért mert gazdagok vagyunk. Csendes, visszahúzódó vagyok. Próbáltam velük barátkozni, de nem foglalkoznak velem. A tanárokat utálom. Az osztályfőnököt nem érdekli semmi. Más tanárok veszekednek velünk. Inkább le sem írom mit mondanak, mert törölnék a kérdésemet a "durva" szavak miatt. Lelkileg kikészültem. Szünetekben egyedül ülök a padon, és unatkozom :(


2014. máj. 15. 22:15
 1/6 anonim ***** válasza:
21%
Próbálkozni kell velük barátkozni... Pl ha gazdag vagy, akkor veszel vmi rágcsálni valót, megkínálod a többieket is, ha pedig visszautasítják, akkor se add fel... eleinte nézz ki magadnak egy két embert, aki szimpatikusnak néz ki... vele elkezdel barátkozni, aztán fokozatosan (lehet hetek, vagy hónapok ké rdése) próbálsz a többivel is szót váltani... Köszönni se felets el első találkozáskor, mert az is joo pont (ha csak elmész mellettük, mint egy zombi, az sem jobb :) )
2014. máj. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy hónap már nem sok idő. Én gimi harmadik végefelé döntöttem úgy, hogy bármennyire is szokatlan, de én máshol fogom a negyediket elkezdeni (hasonló okokból mint te). És ez a tudat már önmagában is megnyugtatott boldoggá tett, többé nem is érdekelt ki mit mond.

Legyél velük barátságos, de ne erőltesd a dolgot, nekem ez a vegyél ezt meg azt dolog nem szimpatikus, mert abból is rossz sülhet ki...

2014. máj. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
egy hónapot féllábbal is kibírsz. vigyél egy jó kis könyvet és szünetekben olvass:) kitartást!;)
2014. máj. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, eddig túlélted, nehogy már az utolsó hónap fogjon ki rajtad.

Csinálj valamit, amit szeretsz, tereld el a gondolataidat arról, ami bánt.

Aztán több szerencsét a következő sulihoz :)

2014. máj. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, azért fogsz másik suliba kerülni, mert itt nem érzed jól magad. Azaz, ha mi most megoldanánk a problémádat, nem kéne iskolát váltanod. Logikailag ebből az következik, hogy ne csinálj semmit, ha eddig kibírtad, ezt az egy hónapot is kibírod. A tudat, hogy máshová kerülsz, vigasztaljon.


Szívesen írnék Neked valami jót, amit, ha megteszel, mindenki barátságos lesz Veled, de nem tudok ilyet írni. Ezért csak az előttem szólókhoz tudok csatlakozni, mert mást nem tehetsz, csak azt, hogy tűrsz. Amikor annyi idős voltam, mint Te, engem is kiközösítettek az osztálytársaim, és magamtól semmit nem tudtam ez ellen tenni. Ilyen idős korban a leggonoszabbak a gyerekek, és ha egyszer valakit kiközösítenek, akkor az hiába tesz akármit, inkább az ellenkezőjét éri el vele. Az egyetlen mód, hogy befogadjanak valamennyire, ha a hangadó gyerekek elfogadnak, és elkezdenek barátkozni veled (velem is ez történt: az osztályfőnök mellém ültette a hangadó gyereket, aki egy idő után elkezdett haverkodni velem, és az is megesett, hogy amikor a többiek csesztettek, ő állította le őket... így egy idő után elfogadott az osztály is). Azóta sem tudom, hogy pont ezért ültették-e mellém, vagy véletlenül :D Szóval az egyetlen tanácsom az lenne, hogy a hangadókkal próbálj barátkozni, de erre egy hónap nem elég. Úgyhogy hagyd őket, ha eddig nem fogadtak el, sajnos már nem lehet mit tenni :(

2014. máj. 16. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha veszel valamit direkt azért,hogy kínálgasd őket,akkor azt fogják mondani és hinni,hogy te szegénynek tartod őket.


Amúgy ha utálsz minden tanárt is,akkor régen veled van a baj,már ne is haragudj...minden tanár nem lehet hülye!

2014. máj. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!