Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek az mennyire...

Szerintetek az mennyire normális, hogy középiskolában a fiúk-lányok együtt tesiznek?

Figyelt kérdés

38 az osztálylétszám,a talajtornát és egyéb ilyesmi feladatokat is együtt végeznek a fiúk lányok. A lányok számára sokszor megalázó,kellemetlen,hisz a fiúk bámulják őket.

Hab a tortán,hogy halkan megjegyzem,hogy ez egy katolikus iskola.

Szerintetek?


2018. márc. 8. 23:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
81%

34 fős osztálylétszám mellett mindig együtt tesiztünk. Persze volt egy cosmó olyan dolog, amit egyszerre nem lehetett csinálni, tehát pl az osztály egy része kosarazott, röplabdázott, amíg a lányok mondjuk szertornáztak, de nem külön, hanem egy teremben, egyszerre, egy tanár felügyelete alatt.


Szóval szerintem teljesen normális.

2018. márc. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
50%

Mi csak 24-en voltunk egy osztályban, de együtt tesiztünk. Nagyjából ugyanazt csináltuk lányok, fiúk pl. kosárlabda, floorball, röplabda, kézilabda, talajtorna, aerobic, kislabda dobás, távolugrás stb., max. egyes feladatoknál volt olyan, hogy a fiúknak kellett, de a lányoknak nem vagy pl. a lányoknak gerenda volt, a fiúknak meg gyűrű. Valamint, ha szabadfoglalkozás volt, akkor mindenki azt csinált, amit akart.


Nekem ezzel soha nem volt semmi bajom. Nyilván mindenki látta a másikat tesiórán, de normál ruha volt mindenkin, semmivel sem láttunk többet, mint mondjuk matek órán....ezért nem is értem. Ha normálisak az osztálytársaid, akkor senki nem fogja csorgó nyállal bámulni a feneked, nem fog megjegyzéseket tenni stb., max. megnézi magának, amit ugyanúgy megtesz pl. a folyósón is. Ha meg bunkók vagy tiszteletlenek, akkor nekik, majd a tanárnak kell szólni. Nálunk a kis létszám miatt eleve hülyén jött volna ki a tesióra, ha bontva van és egyébként tök jókat játszottunk együtt, fiúk-lányok. Úgyhogy számomra ez egy abszolút érthetetlen dolog, hogy mi benne a zavaró.

2018. márc. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk általánosban 4.-től volt külön a tesi, de egy teremben voltunk, csak más részen.

Most középiskolában, 40 fős osztályban teljesen külön vagyunk, más helyen is. A húgoméknál viszont ugyanúgy együtt vannak lányok-fiúk.

2018. márc. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
31%
mi is együtt voltunk.. el sem gondolkoztam azon, hogy külön kéne 1 osztály voltunk.
2018. márc. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
23%
"A lányok számára sokszor megalázó,kellemetlen,hisz a fiúk bámulják őket".. ennyi erővel a fiúknak is ugyanúgy megalázó az , hoigy a lányok őket bámulják.. Am nehogy már egy kis bámulásból probláémát csináljunk .. ugyanmár még jelentsd is fel őket zaklatásért.
2018. márc. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
58%

Nálunk egyben van a tesi, de több diáktól hallottam már, hogy jobb lenne külön, illetve volt osztálytársam is szokták kérdezni, hogy nekünk egyben van a fiúkkal vagy külön.

Támogatnám, hogy legyen külön, szerintem sokkal jobb lenne. A fiúk teljesen aggresszívak lesznek a játékok alkalmával, kiabálnak, verik egymást, élet-halálra megy ez náluk. Abból is gyakran van probléma, hogy kidobónál túl erőset dobnak vagy egyes fogóknál belefutnak a lányokba, túl durvák. Meg igen, mások a fiúk igényei, ők inkább szeretnek focizni, kosarazni, erősítgetni, nálunk meg sok lány szeret talajtornázni, gimnasztikázni stb. Az meg a másik, hogy a fiúk bámulják a lányokat és rohadt idegesítő úgy csinálni a gyakorlatokat mindenki előtt, hogy tudod, hogy a fiúk a fenekedet, melledet nézik. Vagy amikor a lányok menstruálnak és valakinek annyira fáj, az kaphat külön feladatokat és csinálhatja a terem végébe, de akkor mindenki tudja, hogy mi baja van...

2018. márc. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
21%

16-os vagyok

Meg nalunk van egy olyan lány, akin hiába van sportmelltartó, elég nagy melle van és egyes gyakorlatoknál lecsúszik kicsit a pólója, akkor mindenki őt nézi, a fiúk nevetnek.

2018. márc. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!