Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egy tanár nyilvánosan lek*rváz...

Nagy.bettike21 kérdése:

Egy tanár nyilvánosan lek*rvázza a szép lányokat. Mit lehetne tenni? Érdemes egyeltalán lépni ez ügyben?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: adott egy 45 év körüli nő magyartanár aki (valószínűleg a kisebbségi komplexusa miatt, hiszen ő nagyon csúnya, nincs párja/ gyereke) elítéli a szép lányokat (NEM viselkedik egyik sem k*rvásan, teljesen átlagos lányok, csak szépek) Én is egyike vagyok azon embereknek, akiket nyilvánosan, más osztályokban nevetség tárgyává tesz, ami még önmagában nem is érdekelne különösebben,csak az a nagyobb gond, hogy a jegyeimet is (és az összes többi hasonló lány jegyeit is) lehúzza, pedig nem vagyok “hülye”( a többi tárgyból simán 4-5 vagyok) tanulok is rendszerese-ahogyan a többi sorstársam.. A dolgozataim tartalma nagyrészt megegyezik a többiekével, random szavakba köt bele (pl.: mégis- ezt nekem aláhúzta..), kötözködik azon, hogy rövidek az esszéim,( az ötösöknek sem hosszabbak!!), szerinte nem tudok fogalmazni, stb.Ami pedig ennél is rosszab az az, hogy ő fog érettségiztetni, és hát a magyar eléggé szubjektív tárgy, főleg ha a szavakba is beleköt a tanár... Beszéltem már vele, elmondtam hogy én rendszeresen tanulok, igyekszek, szeretnék havítani, de nem használt semmit... A pontok pedig nagyon kellenének, mivel orvosira szeretnék menni. Szerintetek mit lehetne még tenni? Voltatok már hasonló szituációban?

2018. márc. 14. 10:01
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Hiába szólok az igazgatónak, a jelenlegi rendszerben ő nem dönthet arról, hogy kit alkalmaz, és attól félek, hogy minden csak rosszabb lenne, méginkább elfajulnának a dolgok...
2018. márc. 14. 17:40
 12/15 anonim ***** válasza:
59%
Érettségin nem egyedül lesz. Nyugodtan szólj az igazgatónak, esetleg érdeklődd meg, hogy részlehajlás miatt kérvényezheted-e, hogy másik tanár vizsgáztasson. Józan paraszti ésszel, ez utóbbinak működnie kellene.
2018. márc. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg ilyen elfogult a tanárod negatív irányban, akkor igenis joggal aggódsz az érettségi miatt, ezt tanárként mondom, mivel az érettségin az elnök csak és kizárólag azt nézi, hogy a jogszabályban előírt jogaidat (pl. a felelet időkorlátja) betartják-e vagy sem. A pontozást nincs joga felülbírálni vagy beleszólni. A többi tanár, aki a bizottságban van, vagy szendvicset fog majszolni a büféasztalnál vagy a tételeit rendezgeti. Az írásbelin is csak a javítókulcstól eltérő javítás esetén reklamálhatsz, és hát magyarból csak a szövegértésnél van objektív javítókulcs. Az esszénél simán lerakhat eggyel rosszabb sávba és még meg is indokolhatja. Tehát ha nem sikerül rendezni a kapcsolatot ezzel a tanárnővel, akkor el kell érni, hogy a továbbiakban ne ő osztályozzon. Ezt elérheted úgy, hogy független bizottság előtti vizsgát kérsz (ez lehet év végi osztályozó vizsga is vagy érettségi vizsga is, a lényeg, hogy a határidőt nézd meg pontosan és tartsd be). A másik lehetőség, hogy párhuzamos osztályba kéred magad, ahol más a magyartanár, esetleg átiratkozol másik iskolába. A jövődről van szó.
2018. márc. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
47%
Miért nem veszitek fel telefonal?? Es akkor ott a bizonyíték.
2018. márc. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
30%
Utolsó fél évben nem lehet átmenni egy másik suliba? Látom, nagyon szépen fogalmazol, és nincs helyesírási hibád sem, csak annyit találtam, hogy nem igyekszek, hanem igyekszem, mert ikes ige.
2018. márc. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!