Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Rasszista tanár?

Rasszista tanár?

Figyelt kérdés

Ma a francia óránkra helyettesítő tanár jött be, akivel csak a folyosókon találkoztunk. Szakos tanár, szóval elkezdett franciául beszélni, de utána mondta hogy tudja hogy feladatot kaptunk, szóval csinaljuk, de ha kérdés van akkor nyugodtan jelentkezzünk. El is kezdtük ( egy hétig nem lesz a tanárunk mert pár franciással minden évfolyamból kimentek Franciaországba) a feladatokat, de ő közbe elkezdett magyarul beszélni, hogy ő huszonpárszor már járt Párizsba, és hogy ki volt még a csoportból. Én és még pár ember feltette a kezét, de nem kérdezett tőlünk semmit, és folytatta a monológját...

Most az ő szavaival fogok élni, én sose mondanék ilyeneket:

-Az utóbbi öt évben nem voltam Párizsban, mert nagyon sok migráns ment oda is, a n*gerekről meg ne is beszéljünk...


Na hát itt egy kicsit lesokkolódtam, és összenéztünk a többiekkel, hogy hogy mondhat egy tanár ilyet. De ez csak a kezdet volt... (megint az ő szavai)

-Amikor legutóbb ott voltam alig tudtam lerázni a n*ggert aki egy kis szar Eiffel tornyot akart eladni...


Itt már kezdett egy kicsit sok lenni...


-Egyébként voltam Tunéziában is, de senkinek sem ajánlom, magamtól amúgy sem mentem volna oda, nyertem az utazást. Hogy az ottani emberek mennyire nem adnak magukra! 20 éve ugyan azt a papucsot hordják...

-Úgy képzeljétek el, mint a legrosszabb cig*nytelepet...


Itt már tényleg majdnem visszaszóltam neki...

Én személy szerint voltam Egyiptomban, nem csak az üdülőrészlegén ahol csak turisták vannak hanem például Luxorban is a nyomornegyedek környékén. Esküszöm az összes kedvesebben szólt hozzám, mint az itthoni a boltban az eladók többsége. Szerintem nagyon kedvesek voltak a helyi emberek, és nem, nem féltem tőlük, vagy bármi ilyesmi.


Aztán jött az, ami tényleg kicsapta a biztosítékot, de aztán kicsengettek.

-Amikor egyszer Párizsban voltam elmentem egy bárba, és bepróbálkozott nálam egy n*ger csaj. Nem vagyok rasszista, de én azt szeretem ha egy nő színe fehér...


Na itt jött el az a pont amikor tényleg vissza akartam szólni, csak kicsengettek. Már bánom hogy korábban nem szóltam neki vissza, de nem csak engem akasztott ki, hanem az egész csoportot.


Amúgy egy kb ötvenes férfi, és tanárnak tényleg nagyon jó első ránézésre, mert mondta hogy ő mindig beszédcentrikus órákat tart, és amikor franciául beszélt az még jó volt, például nem megmondta hogy mit jelent egy szó, hanem körülírta.


Ettől függetlenül ezen nagyon felháborodtam. Engem nem érdekel ha valaki rasszista amíg nem tesz megjegyzéseket róla. De egy iskolába ez pedig végképp nem való szerintem. A rasszizmusról igenis beszélni kell, de töri vagy osztályfőnöki órán, és csak is negatívumként!!!

Engem sosem érdekelt hogy kinek milyen színű a bőre, mert így született nem tehet róla. Sokkal inkább az érdekel hogy milyen belülről. És ezt nem úgy mondom hogy csak fehér embert ismerek. Van egy fekete barátnőm, akivel elsőre megtaláltuk a közös hangot, az egyik osztálytársam arab, itt tanult meg magyarul...


Ti mit gondoltok erről hogy egy tanár "hirdeti" a rasszizmust?


U.i: Bocsánat, tudom hogy hosszúra sikeredett, és elnézést a helyesírási hibákért, telefonról írtam...


2018. márc. 20. 19:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
61%

Itt most nem arról van szó, hogy szólásszabadság van és mindekinek meglehet a véleménye...ez valóban igaz bárki kifejtheti szabadon mit gondol kinek a pártján áll stb. de akkor sincs helye egy iskolában sem ennek sem a politikának stb.Az nem odavaló pláne nem ilyen hangnemben.

A mi egyik tanárunkat emlékszem egyszer az aktuális politikai helyzetről kérdeztük és ő ki is jelentette, hogy erről itt is most az órán mint tanár a diákjainak nem beszélhet és nem is fog de szívesen elbeszélget velünk kifejti a véleményét iskolán kívül. Ezt támogatom is de ez a mód mint amit a kérdező leírt nem megfelelő.

2018. márc. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
62%

újabb bullshit, hogy az iskolában nem szabad politizálni


szabad, miért ne lehetne?


politikai propagandát nem szabad folytatni se tanárnak, se diáknak


annyira túl van ez lihegve, hogy sokszor a tanárok se mernek a témában megszólalni mert jajj az iskolában nem szabad politizalni az ilyen pic.sák miatt, mint a kérdező

2018. márc. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
35%
Mert ezt írja a házirend, jó esetben munkahelyen sem szabadna politizálni.
2018. márc. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
65%
Akik itt hőbörögnek, hogy márpedig a tanár is mondja el a véleményét meg persze "liberális mocsok" azok telesírnák a gyakorikérdéseket ha a tanáruk nekik nem tetsző politikai véleménnyel traktálná őket.
2018. márc. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
#15, ez velem nap mint nap megesik. Túlélhető, az embernek el kell engednie a füle mellett.
2018. márc. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
61%
Igaza van amúgy a tanárodnak. Ha meg nem tetszik akkor így jártál, tartsd meg te helyette az órát, és akkor azt mondasz amit akarsz. Ne itt sírjon a szád.
2018. márc. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
17%

Hali!

Szét offoltátok az egész rovatot!

Anno bene volt a köztudatban hogy a kán kán az Francia és ott sok könnyű vérű nöcske felszedhető!

Ennek a ki vénhedt tanárnak csak az a baja hogy ki öregett, nem tud kimenni , és régóta hiányzik neki hogy alaposan partiba fogják!

Mivel az is ott van hogy lebujokba járt! Most meg itt punnyad élet untan!

Na további jó forumozást.

2018. márc. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!