Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért jó tanárnak lenni?

Miért jó tanárnak lenni?

Figyelt kérdés
2018. márc. 31. 23:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A saját tudásodat át adhatod másnak.Ezzel támogatod az emberiséget ráadásul ha normális nevelési és tanítói elveid vannak jó emberek jönnek ki az iskolából miután végeztek neked hála
2018. márc. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Egyáltalán nem jó.
2018. márc. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
12%

ki mondta, hogy jó?

nem làttàl még tanàrokat?

végignézve rajtuk, nem sok választásuk van

se nem szépek, se nem okosak, se nem kiemelkedően tehetségesek semmiben

tehát maradtak tanárnak

2018. ápr. 1. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

Jó munkaidő

Tekintélyt ad(egyetemen tanítok)

Javítja a beszédkészégedet

Tanár-diák szerepjáték


Miért rossz?

Segghülye a diákok 70%a

Unalmas(minden évben ugyanazokat az alapokat elmondani)

2018. ápr. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Én nyelvtanár vagyok nyelvsuliban. Ez kicsit más, mint a normál iskola. Ott is tanítottam, de nem vágyom vissza. Túl sok volt a kötöttség, túl sok mindenkihez kellett igazodni (nem vagyok valami nagy csapatjátékos), túl sok volt a papírmunka, és röhejesen kevés a fizetés kezdőként.


Az angoltanítást szeretem. Nem monoton, mindig van benne kihívás. Szeretem megoldani a döccenőket, amelyek felmerülnek a tanítás során (minden diák más és más, máshogy kell feldolgozni ugyanazt az anyagot mindenkivel). A munkaidő kissé kaotikus (általában este 6-8-ig is bent vagyok, de cserébe vannak teljesen szabad délelőttjeim), de inkább ez, mint a 8-tól 4-ig egy irodában. Csináltam olyat egy évig, majd' beleőrültem.


Én szeretek a katedrán állni, szeretek szerepelni, szeretem, hogy én vagyok a "főnök". Egyéni vállalkozóként igazából elég nagy a szabadság, keveseknek kell megfelelni - csak a nyelvsuli vezetőjének, aki szerencsére rugalmas, jó fej. Azért is választottam.


Szóval kreatív, rugalmas, kihívásokkal teli munka, ami sosem unalmas. Szerintem. :)

2018. ápr. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Semmiért.
2018. ápr. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%

Szívathatod a diákokat.

Van kiken levezetni a magánéleti feszültségeket.

2018. ápr. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A 3. válaszírónak üzenem, hogy a (jó) tanárok igenis okos, művelt emberek, akik nem azért lettek tanárok, mert a tudásszintjük vagy a tehetségük nem engedte volna nekik, hogy más szakot végeztenek, hanem azért, mert hivatást választottak, nem pedig szakmát.

Egyébként én tanárnak készülök, pedig 4,9-es átlaggal egy nyelvvizsgával és szintén majdnem kitűnő érettségivel (amiből 1 ötös emelt) elmehettem volna más szakra is. Viszont én úgy gondolom, hogy szép dolog az, hogy a tudásomat megoszthatom egy fiatalabb generációval. Nekem már az is boldogság, ha azt látom, hogy 1-2 diák érdeklődik. Szeretnék jó hatással lenni a fiatalságra (de annak is örülök, ha csak néhányukra tudok hatással lenni), nemcsak tudást adni nekik, hanem a személyiségüket is fejleszteni.

2018. ápr. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!