Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miétt ilyen sok az idióta...

Miétt ilyen sok az idióta gimnáziumban is?

Figyelt kérdés

Láttam egy kommentet az oldalon, ahol magamra és az iskolámra ismertem. Úgy gondoltam felteszem kérdésként, hogy ti erről mit gondoltok, mi lehet a probléma, viszont megváltoztatom saját adatokkal. Tehát:

Osztálytársaimtól nem lehet tanulni, sem tanítani. Gimi, 12. Évfolyamon tanulunk, tehát 18-20 éves emberekről van szó, de amikor az osztályban ülök, úgy érzem magam, mintha egy csapat szellemi fogyatékos között ülnék. Legjobban még csak nem is a viselkedésük zavar (amúgy az is minősíthetetlen), hanem az, hogy a tanárokat jobban érdekli a sorsuk, mint ők magukat...

Kezdjük ott, hogy minden órát szándékosan zavarnak, hangosan pofáznak, zenét hallgatnak, kajacsatáznak, verekednek tanár előtt, röhögnek mások szenvedésén stb., aztán ha a tanár rájuk mer szólni, hogy legalább csendesebben csinálják már azt, amit, kikérik maguknak, hogy ők amúgy meg se szólaltak, visszaszólnak a tanárnak hogy "kapja be tanárka" meg ilyesmi, és kezdődik elölről. Minden órán 45 percből legalább 30 azzal telik el, hogy ezeket kell szólongatni...Meg még ezek után csodálkoznak, miért állnak mindenből kb bukásra és a tanárok ahelyett, hogy velünk, normálisabbakkal haladnának tovább az anyaggal, csak nekik tartanak még plusz gyakorló órákat, hogy hátha úgy ragad rájuk valami és végre lesz egy 1-esnél jobb dogájuk.

Már 4. éve hallgatom ezt, hogy jaajj, meg fognak bukniii, nem fognak tudni levizsgázniii, stb., aztán mégis az van minden év végén, hogy egész évben megtanulnak mondjuk 2 leckét (bár ez se megy nekik) vagy csinálnak valami igénytelenül összetákolt kiselőadást és megvan a 2-es. Minősíthetetlenül idióták és az embernek az életkedve is elmegy ha egy légtérben van velük. Az a baj, hogy 30 fős osztályból a fele minimum ilyen és ők a menők. Érettségizni meg kitudja hogy fognak. Ja és ezt hívják a város legjobb gimijének... Őrültel háza, de miért? :'(



2018. ápr. 5. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Mert fordult a vilàg!

A gimibe ès az egyetemre jàrnak az idiótàk.

Sajnos tapasztalatból írom.

Sok ott a bunkó,öntelt,nagykèpű,lenèzö.


Egyre többet tapasztalom,hogy egy 8 osztàlyos takarító sokkal udvariasabb,segítőbb,emberibb nint az agyon tanultak legtöbbje.

Ez van.

Ilyennê lettünk.

2018. ápr. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Elsővel értek egyet. Egyetemista vagyok, és sajnos én is ezt tapasztalom, amit leírt.
2018. ápr. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Gimis vagyok és ugyanez... Anyuci-Apuci benyomja a hülye fattyakat a gimikbe és az egyetemre... ("-_-)
2018. ápr. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Én már nem járok suliba, de mikor még jártam én is tapasztaltam ilyet. Elég szomorú hogy milyen irányba tart ez a világ. :,(
2018. ápr. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ebből már nekem is kezd nagyon elegem lenni!

Nálunk a 15-16 éves korosztályról van szó, de ugyanez ment évekkel ezelőtt is és évekkel ezután is ez fog menni. Az ilyen emberek mikor érnek meg?

Tényleg az óra negyede azzal megy el, hogy valakire folyamatosan rá kell szólni, többször is és még mindig nem hagyja abba. Megértem, hogy sokszor unalmas az óra, de akkor miért nem lehet csendben ülni? Van rengeteg ideje szünetben, iskola után, hétvégén vagy bármikor a barátnőkkel beszélgetni, csavarogni, azt a 45 percet nem lehet kibírni?

Volt olyan, hogy a tanár adott 2 oldal házit angolból (rövid feladatok, úgyhogy fél óra alatt megvan és ennyi gyakorlás kell), erre majdnem mindenki elkezdett hangosan nyögni. Már a tanárt sajnáltam, komolyan.

Nálunk is megy a nyávogás, hogy meg fogok bukni, nem megyek át a vizsgán, ezt sem tudom, azt sem tudom, egyest fogok kapni, de az, hogy tanuljanak, eszükbe sem jut. Nem kell kitűnő tanulónak vagy strébernek lenni, én sem vagyok az és nem baj, ha 1-2 alkalommal becsúszik egy 1-es vagy 2-es, de ne az legyen többségben.

Aztán ez a felszereléshiány, hanyagság a másik. Nemhogy tolltartójuk nincs, de egy darab tolljuk sem, se ceruza, se semmi. Nincs olyan nap, hogy tőlem ne kérnének kölcsön valamit. Olyan nehéz legalább 1 tollat behozni? Vagy valakinek füzete nincs és folyamatosan lapot kér. És most nem arról van szó, hogy egyszer otthonfelejti. Ebből már a tanároknak is kezd elege lenni.

Az osztályfőnököm nagyon művelt ember, sokat tud a világról, elég tapasztalt, idősebb, 55 év körüli. Régóta tanít az iskolában, több osztálya volt már, szóval látja, hogyan változott a világ. Azt mondta a múlt órán, amikor ki volt akadva valamire, hogy nem fogja hagyni, hogy elbutuljunk.

Óra előtt másolnak házit, aztán csodálkoznak, hogy semmit nem értenek. Órán nem jegyzetelnek, a táblát csak le akarják fotózni, nem tudnak egy mondatot sem helyesen leírni, nem tudnak normálisan beszélni, iszonyat lassan dolgoznak stb.

Szünetekben azon megy a verseny, hogy ki talál be először a kukába a kajamaradékkal, dobálják az üveget, sikítoznak, verekednek, padokon járkálnak, zeng a folyosó.

Ez persze nem mindenkire igaz, de a többségre, az osztály felére minimum. Sőt, több mint a felére.

2018. ápr. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez van. És a legfájóbb az egészben, hogy a tanárt hibáztatják, ha valamit nem értenek. Arról ne is beszéljünk, hogy akinek meg pénze is van, azt benyomják a szülők önköltséges képzésre egyetemre. Ezekből lesz a jövő értelmiségi rétege, és valószínűleg sokkal jobban fognak keresni, mint pl én, mert én elmegyek egy olyan szakra, smk érdekel, amit szeretek és ha elvégzem hivatásmként tudok majd rá tekinteni
2018. ápr. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%
Ja, egyébként én is végzős vagyok.
2018. ápr. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!