Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi a véleményetek az osztályfő...

Mi a véleményetek az osztályfőnököm kijelentéséről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ma az osztályfőnököm azt mondta, hogy mindenki, aki eltér az átlagos, illetve természetes külsőtől, az kizárólag azért néz ki máshogy, hogy egyedinek tűnjön, hogy figyelemfelkeltő legyen és ezáltal mindenki őt nézze (az eltérés alatt ő főleg a tetoválást, extrém hajviseletet, öltözködést értette).

Mivel én is "eltérő" vagyok a megszokottól (szerinte) a vörös hajam miatt, kicsit erősnek éreztem az általánosítását. Persze biztos van arra is bőven példa, amiről ő beszélt, de (csak a magam nevében tudok beszélni, ezért tettem fel a kérdést) egyáltalán nem azért ilyen a hajam, hogy megbámuljanak, sőt elképzelni sem tudom, hogy anélkül bevállaljak egy ilyen változást, hogy az ne tetszene nekem.

Nektek mi a véleményetek?

15/L



2018. ápr. 16. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem nem kéne ilyet mondania egy tanárnak. Mondjuk bárki mondja, hülyeségnek tartom. Rengeteg ilyen ember van, aki így vélekedik. Nem értem, hogyha valakinek van piercingje, tetoválása, stb., akkor miért kell rögtön annak beállítani, hogy "nyilván csak figyelemre vágyik". Alapból nem értem meg azokat, akik anélkül vállalnak be dolgokat, hogy tetszene nekik. Meg azért a vörös haj nem nagy durranás, vagyis nem arról van szó, mintha kék vagy rózsaszín lenne a hajad.


Ahh nálunk a legtöbb tanár annyira ilyen. Mármint süt róluk az, hogy elítélik aki egy kicsit más, stb...

2018. ápr. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Lol, ennyi erővel fel lehetne hozni átlagostól eltérő kinézettel rendelkezőkre a különböző genetikai betegségekkel élőket, pedig szerintem a legtöbb olyan ember a fél karját is odaadná azért, hogy "átlagosan" nézhessen ki.

Szóval azt gondolom, hogy az osztályfőnököd egy bunkó idióta.

2018. ápr. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is mondták, hogy biztos ezért, csak mert hosszú hajam van férfi létemre. Igen, még mindig van ahol itthon nem tartják normálisnak, hogy nem csak rövid hajam lehet. :D

Mindegy, mert annyira nem érdekel végül is mit gondolnak mások.

19/F

2018. ápr. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%
2, Tudod ez két külön dolog, van aki rendellenességgel születik, de ezt azért ne keverjük már ide ha lehet. Itt most azokról van szó akik tudatosan próbálnak meg kitünni a tömegből.
2018. ápr. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
14%

Abszolút igaza van osztályfőnöködnek.

Attól, hogy tudatod nem akar feltűnősködni a tudat alattid vágyik a figyelemre, törődésre

2018. ápr. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem igaza van. Aki próbált extrábban kinézni az kitűnni szeretett volna, még a nem is volt tudatos. Legjobb baránőm ebben a korban havonta festette a haját, hol vörösre, hol lilára, hol narancssárgára, mert a szülei nem foglalkoztak vele, és így akarta kivívni a figyelmüket
2018. ápr. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!