Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanárom megengedte, hogy...

A tanárom megengedte, hogy tegezzem, de mégis hogyan?

Figyelt kérdés
20 év van köztünk, eleinte a magázás volt fura, mostanra meg már teljesen megszoktam. Persze iskolán kívül tegezném (gyakran összetalálkozunk a városban, és őt már zavarja, hogy ott is állandóan magázzák), meg mondta, hogy korkülünbség se nagy köztünk. Nekem fura lenne mégis.
2018. ápr. 17. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehet illedelmesen tegeződni idősebbdl.


Azaz nem szia és heló, hanem szervusz.

És nem szólitjuk Zsuzsikámnak vagy Zolikámnak, hanem a teljes keresztnevén. Így megadod a tiszteletet neki, nem vagy bratyizós, de távolságtartó sem.

2018. ápr. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nekem a szervusz az inkább közeli barátnál menne. Persze nem egyből Pistáznám ;)

Szerintem a "Szia István (tanár úr-talán ez nem)" jönne legkönnyebbeb számra, de nem tudom mennyire tartaná illedelmesnek.

2018. ápr. 17. 21:40
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Anyám eltanulta a szomszéd kisgyerektől azt, hogy szép napot:D És akkor az se nem magáz, senem tegnap:D Senem tegez, csak már gondoltam, vicceskedek egyet:) Meg szerintem pl ha reggel van, a jóreggelt mehet tanárnak is, diáktársaknak is. Egyébként nekünk is mondta az egyik utcában lakó öreg néni, 50 fölötti, én meg huszon évek elején jártam akkor, ő már akkor is ötven fölött volt; itt laktunk mindig mi is meg ő is; azt ő kitalálta, hogy tegezzem; próbálkoztam a szervusszal egy ideig, de most ne szórakozzon már, huszon x év után bevezeti a tegezést? :D Ígyhát visszaszoktam a magázásra:D
2018. ápr. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!