Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nálatok is itt indulna meg a...

Nálatok is itt indulna meg a tisztelet a tanárok felé?

Figyelt kérdés
Van egy tanárnőm aki jelenleg gyesen van, de jövőre jön vissza tanítani. Ő olyan típus volt akit nagyon szerettek, tudott tanítani, szórakozhattunk vele, de mellette volt szigor, kemény munka, tisztelet. Ő rajta kívül még 4 tanáromon érzem ezt a tiszteletet, a többieknék (még 6 tanár) nincs ilyen érzelmem. Van aki fegyelmezni nem tud, van aki úgy fegyelmez, hogy csak diktál, van akit nem is érdekli. Vagyok olyan lelkiismeretes, hogy ennek a 4-5 embernek nem tudnék csalódást okozni, vagy legalább is nagyon rosszul érezném is magam. A többiek olyan "nem is érdekelnek" szint. Amikor még sportoltam ott is volt néhány edző akitől "féltem", mert akkora respektje volt. Ezeket a tanárokat tudom tisztelni, szeretni. Persze a másik 6 tanárom közül is bírok sokat, van akit szeretek, de ILYEN tiszteletet nem érzek irántuk.
2018. ápr. 22. 13:30
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
Most mi ezzel a gond? A tiszteletet ki kell érdemelni. Nincs ez másképp egy tanárnál sem. Aki megérdemli, úgyis meg fogja kapni. Aki nem, az ne is egy papírtól várja... Csak ők siránkoznak, velük meg nem kell foglalkozni.
2018. ápr. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Remekül állsz hozzá, kár, hogy nem minden diák ilyen. Anyám pedagógus, amit tud, megtesz, ha kell, kreatívan az okostelefont is bevonja a tanórába, hiszen a gyerekeknél úgyis ott van, de van, akinek semmi nem elég jó, lassan megy nyugdíjba, azt mondta, elég is volt, elfáradt.
2018. ápr. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
58%
A tiszteletet nem követelni, hanem kiérdemelni kell. Nem is jár alanyi jogon. Ha valakit nem tisztelnek akkor az elsősorban az ő hibája.
2018. ápr. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Volt sok tanárom, akiket nagyra tartok, de olyan nem jut eszembe, akitől féltem volna, még idézőjelben sem. De ha lett volna, akkor tuti nem sorolnám azok közé, akiket tisztelek. Féltél tőle, mert akkora respektje volt? He? Szerintem kevered a tiszteletet a tekintélytisztelettel. Öreg hiba. Az egyik legjobb tanárom még azt sem várta el tőlem, hogy magázzam, csak azért nem kezdtem tegezni, mert furcsa lett volna váltani. Máig kapcsolatban vagyunk, és máig az agyára megy, hogy magázom. :D A legjobb tanáraim sosem kellett, hogy fegyelmezzenek, mert ismertük egymást és tekintettel voltunk egymásra. Kikérték a véleményem, felvállalták azt is, ha valamiben bizonytalanok voltak. Megvolt az eredménye, a volt gimimben még most is hiányolnak, pedig mikor odakerültem, én voltam _a_ problémás gyerek. Na ezt tudom tisztelni, nem azt, hogy valaki tud fegyelmezni.
2018. ápr. 23. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!