Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Én vagyok túl figyelmes a...

Én vagyok túl figyelmes a többiekkel? Vagy mi?

Figyelt kérdés

Néha van úgy, hogy az az érzésem, hogy nem kapom vissza azt a figyelmet amit mások felé fordítok. És ez addig nem is lenne baj, ha mondjuk olyanokról lenne szó, akiket életemben ritkán látok csak, de ezek az emberek az osztálytársaim.

Én szinte mindent megjegyzek másokról, mindog figyelek rájuk, persze van, hogy kicsit nyűgösebb vagyok, és ilyenkor nehéz összepontosítani, de ez most részletkérdés.

De az, hogy van osztálytársam, aki 3,5 hónap suliidő után még mindig nem vette észre, hogy együtt járunk szakkörre, úgy, hogy mar voltunk párban is, az szerintem érdekes.

De van még 1-2 dolog amit én megjegyzek másokról, habár ők úgysem jegyzik meg ezeket rólam.

Például osztálytásam mesélte, hogy mikor szokott hajat mosni, vagy milyen ételt szeret, vahy nem szeret, mi a kedvenc színe.

Másik osztálytársam azt mesélte még év elején, hogy milyen nyelvvizsgát szerzett még az előző sulijában, erre is emlékszem.

De vannak még ilyen dolgok, amiket 3,5 hónap alatt én megjegyeztem a többiekről, ők pedig rólam nem.

Nem tudom mi lehet a baj, ha egyszer én tényleg próbálok jól kijönni mindenkivel, szerintem ez többé kevésbé sikerül is.

Beszélgetek velük, elmodondom a véleményem (persze normálisan :))

A nevemet is nehezen jegyezték meg szerintem, 1-2 tanár pedig még mindig nem tudja :(

Mit tehetnék?



2016. dec. 8. 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:

"De az, hogy van osztálytársam, aki 3,5 hónap suliidő után még mindig nem vette észre, hogy együtt járunk szakkörre, úgy, hogy mar voltunk párban is, az szerintem érdekes."


Mit értesz az alatt, hogy nem vett észre? Hát volt hogy együtt dolgoztatok nem? Akkor meg? Mit vársz még tőle? Mi az, ami számodra alap dolog lenne, és amit mások nem teljesítenek? Én az osztálytársaim 90%-ával nem is beszélek. És nem azért mert utálom, semmi bajom velük, egyszerűen csak nincs témánk és nem töröm magam azért, hogy... nos fogalmam sincs miért., épp ez a baj. Nincs miért törnöm magam és napi szinten mindenkivel tartanom a kapcsolatot, mert leszívná az energiámat, közben meg semmivel se tekintenének többnek.

2016. dec. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Azt értem rajta, hogy várok a szakkörre az adott napon amikor van, és erre odajön és megkérdezi, hogy mire várok, meghogy ő nem is emlékszik, hogy ehy szakkörre járok vele.

Abban lehet, hogy igazad van, hogy aki annyira semmibe vesz azzal nem kéne erőltetni a beszélgetést.

Én csak szeretnék sokmindenkivel jóba lenni ://

Nem tudom, hogy miért nem jegyzik meg a dolgokat, mert van hogy tökjól elbeszélgetünk, és akkor mondom magamban, hogy dejó vele is vegre beszélgettem, erre másnapra már nem emlékszik rá, hogy miket mondtam.

De persze van akivel minden oké.

2016. dec. 9. 06:38
 3/8 anonim ***** válasza:

Nagyon nagyon cuki vagy!

Nem érdekli őket.

Te mindenkivel komoly emberi kapcsolat kialakításán dolgozol... egy iskolás osztályban. Csak azokkal tedd, kik erre alkalmasak.

2016. dec. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Abban lehet, hogy igazad van, hogy aki annyira semmibe vesz azzal nem kéne erőltetni a beszélgetést."


Én ilyet egy szóval sem mondtam. Nem kell mindenkitől elvárnod, hogy beszéljen veled. Ha beszél, beszél. Ha nem, nem. Majd két hét múlva beszéltek egymással.


"De vannak még ilyen dolgok, amiket 3,5 hónap alatt én megjegyeztem a többiekről, ők pedig rólam nem."


Szerinted majd mindenki azt fogja megjegyezni, amit te mesélsz magadról? Az emberek nem tudják, hogy kivel mit beszéltek. Nem is érdekli őket, csak az a lényeg, hogy beszéljenek valamit. Valakinek meg ez tetszik, valakinek meg nem.

2016. dec. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy mit akartok mondani...

Én csak próbálok mindenkivel jól kijönni, ki tudja, lehet, hogy később pont ő tud segíteni valamiben.

Várom még a válaszokat, esetleg személyes tapasztalatokat, történeteket is szívesen elolvasok!!

2016. dec. 10. 22:03
 6/8 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés :

Akkor engem miért érdekel, hogy a többiek mit mondanak? Miért érdekel a véleményük?

Szerintem ez lenne amúgy a normális, ha mindenki figyelne a másikra, érdekelné a másik fél meglátása :/

2016. dec. 10. 22:07
 7/8 anonim ***** válasza:
De. Ne aggódjál , a pozitív karma is karma, amit elindítasz, egyszer vissza fog hozzád találni. Valakitől hallottam, hogy jó szándékkal jót tegyél. Ozt kész. Szóval aki szívből ad, az nem azért ad, mert elvár valamit cserébe, viszonzásul. Hanem azért ad, mert neki jól esik adni, mert az őt boldoggá teszi, neki az örömet okoz, és ezért már nem is vár el érte viszonzást.
2016. dec. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm!
2016. dec. 11. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!