Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárok! Dolgoznátok érettségi...

Tanárok! Dolgoznátok érettségiztetnétek 2-3 hónapot teljesen ingyen mert fizetésképtelen a fenntartó?

Figyelt kérdés

Gyakorló tanárok (meg aki még hozzá akar szólni) véleményét várom.

Magániskola, nem állami, melynek fenntartója csődben van, nincs pénz semmire. A bérekre sem.

Az igazgató összehívta a brancsot, és vázolta a helyzetet.

Nyáron megszűnik az iskola, mindenki el lesz bocsátva. Az hogy végkielégítés, meg fizetett felmondás stb azt felejtse el mindenki, semmi pénz nincs, lehet az áram is ki lesz kapcsolva a végére.Fizetés bér mostantól nincs.

Az igazgató kérdése: melyik tanár hajlandó így végigcsinálni még ezt a tanévet és persze végigcsinálni az érettségiztetést?


Aki tanár az tudja hogy az év vége a tömény meló időszaka. Lezárások felelések tömérdek admin, bizonyítvány napló stb. És ha ennek vége jön a tömény töménye: az érettségi. 4 nap, reggeltől estig + iszonyatos admin bizonyítvány jegyzőkönyv stb.


Tehát az igazgató arra vár választ ki hajlandó a május - júniust egy fillért nélkül végiggályázni?

Azt már nem is írom le hogy mivel semmi pénz nincs, így már az áprilisi fizetés se lesz odaadva így ha valaki fel is áll és távozik mondjuk ma, az is mát 1 hónapot ingyen melózott.


Ez a szitu.

Kérem a válaszokat ki mit válaszolna az igazgatónak ki mit tenne!


2018. ápr. 24. 10:22
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
Akkor már nem csak az egyik évfolyam nem indulhat újra? :D
2018. ápr. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Ez nem értem hogy jön ide mi ez?

Milyen évfolyam nem indul újra? Semmi sem indul, júl 1-el bezár az iskola.

2018. ápr. 24. 10:38
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, hogy az adott érettségiző osztályt mennyire érzem a magaménak és mennyire ápoltam velük jó viszonyt.

Amennyiben fontosak számomra, akkor elvállalom még akkor is ha "ingyen" van. A saját lelkiismeretem miatt.


Ha nem szerettem őket, nem igazán számít az oktatásom számukra az érettségi szempontjából akkor pedig olyan gyorsan elmennek, mint ha rakétával lőttek volna ki.

Ingyen nem dolgozom csak úgy..

2018. ápr. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
51%
Igen. Ilyenkor úgysem tudsz másik helyre menni dolgozni, legalabb nem otthon ül az ember és labat logat. Munkaügyi központban jelentkezel, akkor kapsz munkanélküli járadékot is, kozben meg keresel másik állást.
2018. ápr. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
27%
A munkaügyis troll újabb kalandjai...
2018. ápr. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
18%
Persze, hogy dolgoznák! Akár többet is. A gyerekek csillogó szeme nekem elég fizetés.
2018. ápr. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
72%
Szinte biztos vagyok benne hogy az vagy aki állandóan ki írja ezeket a gimis kérdéseket, amiben nem kap fizetést a tanár. :D
2018. ápr. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

"Ilyenkor úgysem tudsz másik helyre menni dolgozni,"


Tanárként nem, de semmi perc alatt felvesznek akárhova droidmelóra ideig óráig jó az is.

Vagy ez fel se merül mint alternatíva?

2018. ápr. 24. 11:49
 9/37 A kérdező kommentje:

"Persze, hogy dolgoznák!"


DolgozNÁK.. Nincs több kérdésem.


A viccet félretéve úgy tűnik hogy a "gyerekek caillogó" szeme az itteniek zömének valóban elég lesz fizetés helyett.

Már eleve az hogy a fenntartó ilyet bejelent és másnap nem üres az épület, már az sokat sejtet.

Mert már most is inygen dolgoznak (áprilisra se kapnak már fizetést) és mégis tanakodnak mi legyen.

Pedig elvileg ezen nincs mit gondolkodni mindenki feláll távozik és másnap bíróság csoportos munkaügyi per.

De mégse ez lesz.

2018. ápr. 24. 11:52
 10/37 anonim ***** válasza:
A droidmelo annxitg fizet kb , amennyi a munkanélküli lesz. Hay nem érdekel más véleménye miért kérdezel ?
2018. ápr. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!